Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    válasz Abu85 #30 üzenetére

    Szóval már most jön a "nem ez volt a cél", meg a "majd AA-val mímeljük negyedannyi felbontásból és felskálázzuk" szöveg. És még csak egy éve vannak kinn :) Arra meg ugye nem kell hogy felhívjuk a figyelmet, hogy nem csak tévés 4k-ról van itt szó, hanem mindennemű felbontásnövekedésről, ami hasonló terhelést igényel (vr terén még bőven nőni kell, de vicc hogy már a telefonok fullhd felett operálnak nem ritkán, beleértve nem rossz grafikájú játékok megfelelő sebességgel való futtatását egy p*csányi gpu-n)

    Szóval nekem inkább egyre több mutat afelé, hogy a legjobb esetben is azt érhetik el a konzolok, hogy növekvő grafikai minőség mellett elérjék stabilan az 1080p-t és a 60 fps-t. de ekkor már nagyon eleresztettem a fantáziámat. 1440p és feletti 90hz-en? ne vicceljünk már.

    "A 1080p 60 Hz VR-nél nem lehet probléma"
    Aha, akkor talán erre hívd fel a figyelmét Carmacknak és Abrashnak is, mert ők egy hangyányit máshogy látják. Mármint problémának nem probléma, első lépcsőfoknak már nem annyira fájó. Érted, első (!) lépcsőfoknak.

    "de nyilván teoretikusan beépíthető a 4K, ha a Sony úgy gondolja, hogy szükséges."
    Persze, ma is vannak játékmotorok, amik képesek 16k-ban is megjeleníteni, csak épp diavetítésben. Ezzel sokra nem megyünk.

    Amint ezzel ellentétes tendenciát fogok LÁTNI (értsd, nem elmesélés, pletykák, hanem leszállított termékek terén), akkor majd talán elkezdek hinni benne. Addig viszont nem. Mesét és marketing szöveget hallgatok már sok sok éve, kezd "kissé" elegem lenni belőle, hogy mindig van valami "de" meg "amúgy így akartuk", és sosem kapjuk meg amit híresztelnek.

    Márton: a Crescent bay-nél talán 100 fok a fov, és 1440p a kijelző. Ott már azt mondták, hogy ha az ember koncentrál rá, akkor még láthatja, de már semmiképp sem zavaró a screen door effect.ű

    btw egy helyen olvastam hogy 1440p-re tervezik a morpheust is (ugyanúgy 90 fok fov mellett). És hát 1440p 60 fps-t is szívesen várjuk konzolon :P Nem kevés munka elé állítja majd a fejlesztőket :P

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Új hozzászólás Aktív témák