Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    válasz tordaitibi #511 üzenetére

    Tényleg van olyan, hogy megbúvó hardverhibára mutat rá egy adott disztró, meg olyan is, mikor egyszerűen nem kompatibilis a 2 fél, sem hardveri, sem szoftveri nem részre nem írható fel saját hibának minősülő tulajdonság vagy működés. Leggyakoribbnak tapasztaltam ilyen kis disztrók esetén, hogy a lelkes erjesztőgárda valamire nem gondolt. Elég nagy öngól, a júzerben is csak a kapufa élménye van. Így én ilyen célok mellett erre nagyobb figyelmet fordítanék, mint disztrógyártó. Van persze support, de ha egyéninek van minősítve a problémád, akkor mégsincs. Minekután pont a zsírozott villám és next-next eszméire felhúzott, feltörekvő disztró ez is, hát nehéz akarni a használatát, ha már rögtön az elején vagy nem kivitelezhető a folyamatos használat.
    Nem tudom hol csúszik el, de facebookon nagyon átfordult utálatba az egész pantherkedés, talán az agresszív marketing miatt. Plafonszaggató innovációkat hirdetett magáénak, ami marketingstratégia hamar visszatetszésbe fulladt. Majd a nemleállás, sértődés, adok-kapok. Ez, és a minden konfigon is futás hiánya nem épp szerencsés folyamatok. Ha egy csupasz Debian elindul azon, amin az előre megrágott fancy panther nem, akkor nem fogom átvenni az amatőr fejlesztők agymenéseit, nem fizet engem azért senki. Ha valami vállaltan legózós-fapados, az megint egy másik történet, de ők az ellenkező, kulcsrakészség vonalon szeretnének tarolni. Spanyolviaszt is csak akkor tanácsos feltalálni, ha a meglévőnél nagyobb bosszúsággal nem jár. Ha ezt felülírja a zabolátlan újítószellem, na olyankor alakulnak ilyesmi sztorik. Letisztultságot kívánok mind a célok, mind a kivitelezések terén, az rendszerint ki szokta jelölni a járható utakat is.

    a Slackware-en alapuló Puppy-t is ki lehet próbálni. Nem tökéletes, de nekik kevésbé bizonyult nagy falatnak ez a mainstreamtől, csomagoktól való eltávolodósdi.

Új hozzászólás Aktív témák