Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anorche1

    őstag

    Mintha en irtam volna :D

    Szerintem en is kb. akkor probaltam ki eloszor mikor te, azt hiszem 8-as vagy inkabb 9-es ubuntuval.
    Evekig 1-2x mindig feltelpitettem egy disztribuciot, amit 1-2hetnel tovabb sosem tudtam hasznalni, mindig megoldhatatlan falakba utkoztem, tobb oranyi szivas utan.
    Az egyik ilyen fal a monitornak haszalt tv- vel kapcsolatos. Windows tokeletesen felismerte annak felbontasat (1360x768), linux alatt vagy 1280x720 vagy 1920x1080 lehetett. Egy kedves forumtars custom edid -eket gyartot nekem, napokon keresztul probalkozott a problemam elharitasaval, miutan mar felturtam a teljes netet, de nem sikerult.
    Plusz a jatekok miatt mindenkepp dualboot kellett, igy ha valamit linux alatt orak utan sem tudtam megoldani, akkor menekultem winre.

    Es mostmar tobb mint 1.5 eve vagyok manjaro hasznalo, dualboot nelkul.
    Ehhez hozzajarult, hogy mar konzolon jatszok, tobbszor valtottam monitort is, es az egyetemi operacios rendszerek targy valahogy megertette, es megszerettette velem a terminalozast. Plusz a win10 is ellokott magatol.

    Csomagtelepitessel manjaro (arch vonal) szerencsere tenyleg nem kell nagyon szenvedni az aur miatt. Csak neha, de akkor altalaban nagyon.
    Parhuzamos algoritmusok oran is linuxot hasznaltunk, es tobb olyan csomagra is szuksegem lett volna, ami csak opensuse -n volt elerheto (azt hiszem a pvm), vagy talan aur -bol nem tudtam sehogysem felrakni? Mar mind1.

    Monitort en mar kezzel kapcsolom, mert nalam is jelen a hiba, hogy visszateres utan csak egy kurzort es egy fekete kepernyot kapok.

    A kde feluletet en is imadom, mar amikor nem bugos. Mar pedig gyakran az. Szeretnek hatalmas uptime -kkal dicsekedni, hisz a gepem kb. 0-24 -ben megy, de nem lehet mert nagyon gyakran szukseg van rebootra valami hiba miatt.

    A folyamatos rendszergazdai jelszokerest sem ertettem, ezt is az egyetemi oran ertettem meg. Miert van az pl., hogy ha mondjuk gparted -ben letrehozol egy ext4 particiot, akkor arra miert nem tudsz irni, csak miutan terminalban a chown paranccsal at nem allitottad a tulajdonos felhasznalot es csoportot rootrol a sajatodra.

    De ezt a csomagkezelosdit abbol a szempontbol imadom, hogy szepen lefrissiti (altalaban hiba nelkul) minden programomat.
    Ellenben windowssal, ahol a programok egyesevel jelzik, hogy van uj frissites. Es gyakran nem egy kattintas felrakni oket, hanem van amikor csak a weboldalra navigalnak, ahonnan neked kell leszedned a telepitot, es felrakni.
    Itt megcsak pacman -Syu es egy enter az egesz.

    "It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

Új hozzászólás Aktív témák