Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz #00137984 #6 üzenetére

    Hát, valójában mindenben. :)
    A 4GB-ba nem számított bele a VRAM mennyisége, csak egy címterület, amivel tudott kommunikálni a gép a VRAM-mal (nem tudom pontosan, erre milyen szabályok voltak, de én még 256MB-nál (meg 1-2 MB+, külön feltüntetve, de az VRAM mennyiségtől függetlenül jelen volt) többet semmilyen gépen (4GB-os VGA-val szerelt XP-s gép included) nem láttam a VRAM-hoz lefoglalva - kivéve persze olyan gépen, ahol maga a VRAM is a központi memóriából került lefoglalásra, de az meg nem HW címként lett lefoglalva, hanem leginkább dinamikusan a driverből). Amit láthattál (512MB+ HW cím foglalás) az az adott alaplap, esetleg a BIOS-ának a faszsága volt (esetleg a felhasználói beállítás hiánya).
    Nem a programok használták a lapozófile-t, hanem az OS, programból max. azt lehetett kérelmezni, hogy egy adott terület (ne) kerülhessen ki a a lapozófile-ba.
    Nem lett kihasználatlanabb, mert az a szerepe máig megmaradt, hogy a fragmentálódott terület, és egy adott memóriaigény felett a régebben használt területek (ill. vannak egyéb szabályok is) lapozófile-ba helyezhetőek.

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák