Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    Ez a Brájen gyerek nem lehet, hogy az ÉJEMDÍ ügynöke, akinek az a feladata, hogy belülről bomlassza az Intelt? ;]
    Fél fokkal komolyabban, mióta Otellini 2012 végén visszavonult, mit tett le az Intel az asztalra? Egyhelyben toporgó teljesítményű, forrasztott helyett már csak szarul pasztázott procikat, amik csak egyre drágábbak; tick-tock helyett tick-tock-tock-(tock) széteső fejlesztési ciklus, Atom kvázi-elkaszálása, ultramobil tényleges elkaszálása, Windows tablet fronton annyira nem villantottak semmit, hogy még a MS is ARM felé fordul, és most IoT-t is dobják. Ebben a nagy elbizakodottságukban, amivel alig fejlesztettek a Core procikon, az AMD szépen meglepte őket, és azóta csak össze-vissza kapkodnak.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz sh4rkk1ll3r #9 üzenetére

    Jó, akkor játsszunk.
    Fact01: a tényeid jelentős része nem kérdőjelezi meg azokat, amiket én írtam.
    Fact02: nem 2.5, hanem bő 4 éve CEO
    Fact03: nem állítottam, hogy csak és kizárólag miatta vannak ezek ("fél fokkal komolyabban"), de elég sok köze van hozzá, az Atom herélésében és kvázi elkaszálásában biztos jelentős része volt.
    Fact04: elzárkóztak a bérgyártástól, akkor is, most is.
    Fact05: az a "senzeni sarki félvezetőgyár" is minimum nagyvállalat, és licenszeli a proci-magokat az ARM-tól
    Fact06: a mobilpiac elvesztése az Almával és Guglival szemben nagy érvágás volt a MS-nak. A tablet egyfajta hídfőállás a telefon és a hagyományos számítógépek között, amit a MS nem akar(t) ugyanúgy elveszteni, mint ahogy a mobil piacot is. De se az AMD-nél, sem az Intelnél nem volt megfelelő hw -- előbbi akkoriban nem tudta alacsony fogyasztásnál hozni a szükséges erőt, utóbbi pedig direkt hanyagolta és visszafogta az Atomot, nehogy a drágább termékei helyett vegyék. Az Atomos Surface gyenge volt, a Core i-s drága. Mi lett az eredmény? A MS x86-ról ARM-on emulálásra (majd idővel natívan ARM-kompatibilitásra) készül váltani, holnap még csak tableten, holnapután talán már laptopok, "asztali" gépek is. Szerinted logikus, szerintem hatalmas hiba, amivel megpecsételték a sorsukat, mert AMD-nek még ott vannak a GPU-k, de Intelnél az x86-on kívül vajmi kevés van.
    Fact07: ha ráfeküdtek volna az Atomra, sokkal tovább maradhatott volna versenyképes az ARM-mal szemben, MS terjedhetett volna Atomos tablettel, és talán tovább maradtak volna x86-on.
    Fact08: a MS eddig sikeresen harcolt az ingyenszoftver (linux) ellen.
    Fact09: MS a tabletpiacon a drágaszoftver (iOS) ellen is vesztésre áll.
    Fact10: az android nem pusztán ingyenszoftver, az alkalmazások jelentős része fizetős rá, és az Office, Exchange, a játékfejlesztőktől beszedett jutalék és a reklámbevételek a MS-nak is hoztak volna hasznot.

    Cifu: Nokia, Kodak és társaik mondanak valamit? Persze, az Intel ettől még távol van, de a MS x86-ról ARM-ra váltása eléggé rombolja az Intel kilátásait.

    [ Szerkesztve ]

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák