Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csatahajós

    senior tag

    válasz #65675776 #112 üzenetére

    Uram! Ha gondolod szívesen megvitatom veled ezeket offline, sok téves infot írsz, ne a wikipediat olvasd pls. hanem adj meg rendes forrásmegjelölést (rendes alatt értem h minimum másodlagos de inkább elsődleges forrásokból dolgozó NYOMTATOTT könyveket, vagy olyan online dokumentációt/weboldalt amit valaki névvel és forrásmegjelölésekkel ellátva adott ki nem pedig csak a levegőbe böfögve írt) ne vedd magadra kérlek, rngeteg téves info van a neten, szörnyű mennyiségben, megértem hogy ez a perception, és most nem csak hajós témára gondolol.

    A Kirishima meg végképpen nagyon nem jó példa pont a tűzre, ott majdnem kizárólagosan a struktúrális sérülések és főleg a vízbetörés végzett a hajóval. Erről meglehetősen jó és részletes reportot olvashatsz a navweaps oldalon lévő tanulmányban. Alább linkeltem,javaslom a 19-20 oldal környékét:http://www.navweaps.com/index_lundgren/Kirishima_Damage_Analysis.pdf

    Ezzel ellentétben pl. a Midway-nél elsüllyedt hordozók közül legalább 2 (Kaga, Soryu) elég masszívan megsérült ugyan a bombáktól, de tisztán szénné égtek, konkrétan a Kaga elolvadt - lásd Tully/Parshall Shattered Sword grafika (oldal számot nem tudok fejből.) sajnos ezt nem tudom linkelni de beszkennelem szívesen ha érdekel.

    Ami a falklandi hajókat illeti, maradjunk abban, hogy a Sheffieldnél az Exocet fobbanófeje nem működött, a rakétában maradt hajtóanyag gyulladt be és az így kialakult tűz végzett végül a hajóval. A hajót azért hagyta el a legénysége mert az konkrétan kiégett: 6. oldal aljától érdemes olvasni
    [link]

    Azért ennek a két képnek a megnézése után vicces az a kommented, hoyg a 4 hajó egyike sem gyulladt ki :) (mindkettő a Sheffield):

    A többibe az off topic jeleg miatt nem mennék bele, maradjunk annyiban, hogy a tűz által elveszett hajók listája nem rövid az acél hadihajók időszakából. Természetesen legritkább esetben volt ez a tűz magától, de ez a játékban sincsen másképpen :) :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák