Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Saccco

    nagyúr

    válasz Ruuwa #27 üzenetére

    Nekem most egy repképes gépem van, illetve egy van darabokban. A többit azt beáldoztam ezen projektnek. Egy komplettet tudnék még összerakni, de ott a kamera kábelei leszakadtak, illetve a H67 board nem haverkodik a gépemmel, így nem tudom silverware-rel flashelni. :DDD

    szerk.: Kihagytam... van egy Tiny Whoov-om is.

    A kérdés az, hogy végül milyen méretosztályban gondolkozol. Ha a Whoop a cél, akkor egy jó 1S töltő kell (kb.5eFt). Ha a célodban több cellás gépek is vannak, akkor egy iSDT (kb.10eFt) töltőt lenne érdemes venned, ahhoz még egy laptoptáp kell és meg is vagy. (Ha egy nagyobb teljesítményű töltőt veszel és ki is akarod használni, akkor a laptoptáp nem elég, de 60W-ig bőven.)
    A normálisabb távirányító szerintem kettő eszköz lehet. Ha sok apró géped van és olcsón szeretnéd megúszni, akkor a Jumper T8SG (kb.20eFt), de inkább majd az utódja a hall szenzoros gimbal-lal nagyon jó választás. A Jumper mindenféle protokollt ismer, pont ez benne a lényeg, mindezek mellett a mérete is kicsi. Ha szánsz rá kicsit többet, akkor a hobbi egyik legnépszerűbb távirányítója is ugyancsak jó választás, ez pedig a FrSky Taranis Q X7 (kb.30eFt), drágább, de többet is tud, mint a T8SG. Ez alap esetben csak a FrSky gépeket viszi, de egy multiprotokoll modullal képes mindent irányítani. Multimodult többfélét lehet kapni, van nagyon olcsó, de lehet akár sajátkezűleg is készíteni. Mind a kettő nyílt forrású szoftvert futatt előbbi a DeviationTX-et, míg utóbbi OpenTX-et.

    Egy fontos dolog a kezdéshez. Az ember agyának rá kell állnia erre, ez eltart néhány akksi kirepüléséig. Nem szabad feladni közben. Viszont pont emiatt ajánlom mindig ezeket az olcsó, de mégis jó gépeket. Ha valamiért mégse jön össze a dolog, akkor kicsi a bukta.

    A starter kit-nél figyelj, hogy a VR006-os szemüveget adják hozzá, a VR008 bőven jobb szerintem. Egyébként nem tudom, hogy van-e jobb vétel $50 körül a szemüvegeknél, nem ismerem nagyon a területet. :B

    (#26) haxiboy:
    Majd jön az is. :U ;]
    Jó szórakozást hozzá. Pedig azok röhögve vinnének bármilyen FPV kamerát. :DDD

    (#28) SpydeR3412:
    :DDD

    [ Szerkesztve ]

    █ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

Új hozzászólás Aktív témák