Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Syl

    nagyúr

    Saját tapasztalat.
    A címjegyzék, naptár, email simán megy Google vagy MS accounttal is - vagyis az átlag winről macre váltó ember itt még nem érez hiányt.
    A Fotók appot én csak az iPhone beszerzése után kezdtem el használgatni. Nem volt egyszerű átszokni rá, hisz évtizedekig mappastruktúrákban tároltam a fotókat. Ez a rendszer tökéletesen kiszolgált a kezdeti DOS időktől egészen a Macbook + Wines desktop + Android telefon felosztásig. Dropbox, Gdrive, OneDrive kliensek mindenre vannak.
    Aztán amikor iPhone, iPad kerül a Mac mellé, netán a családba más is szifonos lesz, jöhet a családi icloud előfizetés - na itt már csakis a Fotók app játszik. Meg aztán jönnek az apróságok, amik eddig nem is hiányoztak, de kis idő után nélkülözhetetlennek tűnnek. Csak egy párat említenék:
    - SMS érkezik a telefonra és Mac-en elolvasom, válaszolok
    - Mac-en asztalon jobb klikk, dokumentum szkennelése iPhoneról, a telefont a papír fölé tartom, klikk és már ott is a számítógép asztalán a PDF-be szkennelt doksi.
    - Gépen kimásolok valami szöveget a vágólapra és telefonon/táblagépen beillesztem (ez csak belső wifin működik)
    - Az iPad-em wifi only, de sokat használom távol itthonról, telefonról megosztva a netet. Na, itt a telefont elő sem kell venni a zsebből. Csak az iPad-en (vagy akár a Macbookon, Mac Minin is!) a wifinél katt telefon nevére és már megy is a net.
    - Airdrop - ettől nem vagyok hasraesve, de nem rossz.

    Persze mindezeket más rendszereken is meg lehet oldani, egy-két-sok külső programmal. De itt gyárilag megy minden. Az ember beállítja a számítógépen, mobilon stb. az Apple ID-t és Just Works. :B

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • Syl

    nagyúr

    válasz Somatom #6 üzenetére

    Simán. Nálam itthon egy özönvíz előtti zyxel üzemel, csak smb1-et tud, távolról nincs se webdav, se médiaelérés - de helyi lan-on nincs gond a mekkel. iOS eszközökre nincs appja a régi zyxelnek, így fájlkezelővel kell buzerálni. A VLC meg megoldja a többit.

    A szegedi irodában qnap megy, azt sokkal egyszerűbb kezelni. Webdav, vpn - egy katt - sokkal egyszerűbb mint win-en. iOS-re meg vannak neki appjai.

    Ha pedig olyan szerencsés vagy, hogy valami tápos synology birtokában vagy.... Azzal állítólag mindent lehet :B

    [ Szerkesztve ]

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • Syl

    nagyúr

    válasz Somatom #10 üzenetére

    > Zyxel NSA310

    Testvér! :R
    Itt csak a Transmission meg a MiniDLNA fut rajta. És más nem is fog, amíg szét nem rohad a gép és nem veszek valami újat :D

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Új hozzászólás Aktív témák