Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Fitzgerald #5 üzenetére

    Ez engem is meglepett, a címben olvasva azt hittem, hogy történeti összehasonlítás lesz.

    Engem érdekelt volna, hogy hány zeneszám és eladó érhető el a két szolgáltatónál, ezt össze lehetne vetni a Spotify számaival.

    Illetve a Tidalnél elérhető a veszteséges formátum is, ha mobilról hallgatja? Mert mobilnetnél elég tarkón lövés lenne, ha ott is a veszteségmentes, 1411 kbps-os streamet kezdené szedni. Asztali gépen, széles sávú nettel okés, jó, hogy van lossless szolgáltató is, de mobilra feleslegesnek érzem.

  • Frawly

    veterán

    válasz #20749568 #24 üzenetére

    Ebben azért ne egyezzetek ki ilyen hamar. Lehet neked asztali destopra GUI-ra kattintgatok felhasználónak lehetetlenségnek meg önszopatásnak tűnik, de elég sok olyan power user van, aki viszont hozzászokott. Ha hiszed, ha nem, ha hozzászoksz, akkor hatékonyabb, gyorsabb tud lenni, mint hagyományos grafikus felület, csak meredekebb a tanulási görbéje, pl. úgy kezdődik, hogy tudnod kell gépírni. Ezzel nem azt mondom, hogy most azonnal állj neki te is parancssorból zenét hallgatni, csak azt, hogy nem kell lesajnálni azokat, akik úgy hallgatják, nagyon jól tudják ők az előnyeit, nem öntudatlanul sanyargatják magukat vele.

    (#33) schawo: kösz az infót.

    (#32) ubyegon2: mobilnetes laptopra is teljesen jó a rolling Linux, csak nem mobilnetről kell frissíteni, hanem otthon, vezetékes netről, Wi-Fi-ről.

    [ Szerkesztve ]

  • Frawly

    veterán

    válasz #20749568 #36 üzenetére

    Akkor meg meg kéne fontolnod, hogy te is kipróbálod. Hidd el, hogy hatékonyabb, gyorsabb, ha tudsz gépírni. Nem primitívebb, hanem egy teljesen más koncepció. Van, aki ezt odáig viszi, hogy egér nélküli grafikus felületet használ, meg ilyen terminálos dolgokat. Nyilván nem azt jelenti, hogy a zene jobban fog esni parancssorból, de ha valakinek arra áll rá a keze, meg ilyen koncepciójú felhasználásra rendezkedett be, akkor zenét is így fog hallgatni. Nem véletlen fejlesztik az egér nélküli ablakkezelőket, ahol csak billentyűkkel viszel be mindent, ebből a megoldásból is általában a vi-vim-mód a legnépszerűbb. Ha ez olyan kényelmetlen hülyeség lenne, mint amilyennek tartjátok, akkor senki nem használná. Először én sem voltam barátja a CLI-nek, meg az ilyen keyboard driver felületeknek, de már kezdem belátni az előnyeiket. Ha neked nem áll kézre, akkor nem használod, evidens.

  • Frawly

    veterán

    válasz schawo #42 üzenetére

    De ki mondta, hogy ilyenkor lefelé gombot nyomkodnak? Tipikusan nem, mint írtam a vi-vim-féle kiosztás népszerűbb, mert nem kell elvenned a kezed a gépírói alaptartásból (kinyúlni az egérhez vagy a kurzorbillentyűkhöz), így tipikusan JKL; vagy JKLÉ gombokat nyomkodnak ilyenkor, ha kurzormozgató funkciót akarnak. Vagy még inkább elkezdik gépelni a szám címét, ami kiváltképp hatékonyabb, ha nem 16-ot kéne lemenni, hanem 150 számot. Míg te legörgetsz egérrel, az 1-2 mp., gépírva a számcím első néhány betűje 0,2 mp., mivel nem kell végig gépelni. Egymillió forintos kérdés: melyik a hatékonyabb? Nyilván ugyanezt olyan GUI-n is meg lehet csinálni, ami ezt a fajta bevitelt támogatja. Bár aki ilyenre rendezkedett be, az minimimálfelületeket használ, mivel nem kell neki a GUI-s csicsa.

    Még egyszer hangsúlyozom, hogy ehhez kell egyfajta tudás és hajlam, meg át kell rá szokni, nem való mindenkinek. Ezért nem is akarok senkit meggyőzni, hogy használja így a gépét, csak írom, hogy aki így használja, azt nem kell hülyének nézni, hogy baromságokkal sanyargatja magát, mert egyszerűen nem igaz.

  • Frawly

    veterán

    válasz nemlehet #46 üzenetére

    Na, sikerült is rá példát írnod, mikor hatékonyabb a billentyűzet. Nyilván a felületet is ehhez kell tervezni. A Word felülete eleve egeres GUI-záshoz van tervezve, ezért látszik pain in the ass-nek csak billentyűzetről vezérelni. Utóbbihoz az egész felületét a szoftvernek át kéne tervezni, hogy tényleg kényelmesebb legyen csak billentyűzettel irányítani.

  • Frawly

    veterán

    válasz schawo #50 üzenetére

    Félreértetted. A 150 darab számot csak hasraütésszerű példának írtam. A lényeg, hogy sokat kell legörgetni. Ilyenkor a CLI-mesterek elkezdik gépelni a zeneszám címének vagy az előadó nevének első néhány betűjét. Nem fejből vágják mind a 150-et, csak azt az egyet, amit hallgatni akarnak. Őket nem is érdekli, hogy hányadik a listán, és hány szám előzi meg. Te meg görgetsz lefelé, meg keresgeted melyik az. Persze Ctrl+F vagy F3-ra tud a legtöbb GUI-s progi is keresni, de aki ilyen CLI-s arc, az eleve erre van ráállva külön keresőfunkció nyomkodása nélkül is. Itt azt kell érteni, hogy ez egy egész más megközelítés, ami egyáltalán nem primitívebb, csak neked tűnik szokatlannak, mert eleve olyan szoftverekhez vagy szokva, amit csak egerezéshez terveztek, és ilyen szemszögből nézve lehetetlenségnek tűnik, hogy vannak más módszerek is erre, persze azok teljes áttervezést is igényelnek. Tényleg nem akarok senkit meggyőzni, hogy mától CLI-zzen, csak arra világítanák rá, hogy nem jó olyat alternatív megoldásokat leszarozni, amit esetleg nem ismersz, nem látsz át, mert könnyen tévedhetsz.

  • Frawly

    veterán

    válasz ubyegon2 #53 üzenetére

    De, KDE-re át fogok állni, de most húzódik. Szerintem kövi hétvégén sem biztosan lesz rá idő. Tiling WM-re nem állok át. Az i3wm-mel majdnem sikerül, de beleütköztem néhány korlátjába, amivel nem tudnék együtt élni. Openboxnál, IceWM-nél lejjebb nem tudok menni.

    (#52) Frawly: világítanÉk. Természetesen nem náksuksük.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák