Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balage76

    senior tag

    válasz Apollyon #7 üzenetére

    Ezek az utángyártott kártyák kb azok, amiket tesztelés nélkül lehet megvenni a gyártóktól.

    Tekintettel arra, hogy a gyártóknál a sikeres gyártás aránya kb 80% (ez azt jelenti hogy ennyi százalékban készül el pontosan az amit gyártani terveztek), alapvetően 4 csoportba lehet sorolni a memóriakártyákat:

    1, Teszteletlen. Lejön a gyártósorról, azt mondja rá a gyártó, hogy mondjuk 4 GB-os, mert annak gyártotta. Jön a vevő, megveszi. A gyártó még azt sem nézi meg, hogy a kártya egyáltalán működik-e... lutri...
    2, OEM 1. Lejön a gyártósorról, a gyártó teszteli, hogy működik-e és olyan kapacitású aminek el szeretné adni. Vevő megveszi és ráír valami márkanevet. Ezek a jellemzően olcsó, ritkán hallott márkanevek. Általában Class 4-et írnak minden kártyára, ennyit manapság már mindegyik tud, amelyik működik.
    3, OEM 2. Gyártás után teszt, de itt már a sebességet is nézik és osztályozzák, így készülnek a "márkásabb" nevek, mint például Transcend, Adata. Ezek jellemzően éppen teljesítik az adott Class besorolás értékeit. A válogatás során kihullók értelemszerűen mennek az OEM 1 kategóriába.
    4, Branded kártyák. A memóriagyártók "saját márkás" (nem Tesco :) ) termékei. Alaposan tesztelt darabok, amelyek az adott Class besorolás értékeit jellemzően felülről teljesítik, tehát mondjuk inkább Class 10-es kártya, mégis Class 6-osként értékesítve. Például a Samsung kártyák. :))

    Remélem segítettem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák