Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter13

    senior tag

    válasz MaUser #49 üzenetére

    Jogos: notiban egy rettenetesen-irtóztató 10W csúcsérték is röhögve elmenne. Ha lesz ilyen, akkor érdekel a dolog. Ha nem, akkor ez nem az én világom.
    Tabletbe értem hogy még a 4,5 watt is sok, szóval az más tészta, de notebook fronton igazán lehetnének megengedőbbek: még úgy is ők lennének e fogyasztás/teljesítmény királyai (és nem menne mindez a hűtehtőség/üzemidő rovásárasem: ilyen kis értékeknél már a többi tényező, főleg a képernyő, is egyre többet számít)

    No, majd meglátjuk :)

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

  • rudi

    nagyúr

    válasz MaUser #49 üzenetére

    Történetesen a cikkben is írva vagyon, hogy fel lehet tolni a TDP keretet 6 wattra (és le 3,5-re). De egyet mondok én, amit célszerű megjegyezni. Ez a Core M nem a mindenki melós procija lesz, hanem azon passzív gépeké, amiket pár másodpercél hosszabb időre (mondjuk a jpg kép megnyitásáig) terhelnek csak meg. És azt sem azért hogy a júzernek jobb legyen a felhasználói élmény, hanem azért, hogy minél gyorsabban vissza lehessen menni low power állapotban. Az igazi tömeges érdekesség majd a 10-15 wattos 5. generációs Core i lesz. Ott azonos fogyasztás mellett mésfélszeres GPU teljesítményt és 20-30%-kal magasabb órajelet (és teljesítményt) tippelek a Haswellhez képest. Természetesen szigorúan az alacsony fogyasztású 10-15 wattos régióban.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák