Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    Szokásos számháború amivel próbálják új tévé vásárlására ösztönözni az embereket, teljesen értelmetlenül.
    Otthonra a 4K hasznos, mivel ott még értelmes nézési távolságból és megfelelő panelméret mellet látható némi különbség, a 8K-nak viszont semmi értelme néhány különleges eseteken kívül (pl. ha valaki 100"-os tévét akar 1.5 méternél közelebbről nézni, ami azért messze nem átlagos elvárás).
    Így a hardverigényt is érezhetően fenneb pumpálják anélkül, hogy erre bármilyen valódi szükség vagy igény lenne. Elég brutális GPU/DSP kell majd ahhoz, hogy egy ilyen panelt megfelelő sebességgel kiszolgáljon ami csak drágítja az előállítást, és a fogyasztást is növeli.

    Még nem is beszéltem az elérhető tartalomról. A 8K behozásával elméletben már a 4K Bluray is idejemúlttá válik (a standrad 1080p BR-ről nem is beszélve), tehát már azelőtt halálra ítélik az UHD BR formátumot mielőtt az bármilyen szinten terjedni kezdene. Utód pedig nincs, így jóformán kinyírnak mindenféle fizikai médiahordozót (vagyis nem, mert a DVD valószínűleg továbbra is sikeres marad, majd lehet nézni a csodás 480p-t felskálázva 8K-ra :D ). A Streaming-ről ne is beszéljünk, a jelenlegi net infrastruktúra még a széleskörű 4K streaming-et sem teszi megfelelően lehetővé (szerencsére ilyen tartalom sem olyan sok van :) ), a 8K jóval nagyobb bitrátájához hatalmas fejlesztésekre lenne szükség, valószínűleg drágítva a szolgáltatásokat (ahogy már fennebb írtam, fölöslegesen).

  • nkmedve

    őstag

    válasz ZnVjaw0K #182 üzenetére

    "Valahogy rendes érvet még nem hallottam a HFR ellen, csak ezoterikus mellébeszélést."

    Pedig volt már rengeteg szó róla a Hobbit kapcsán. Sokan rosszul voltak tőle, másoknak pedig egyszerűen undorítóan nézett ki, és szappanoperássá (vagy sok CGI mellett videójátékszerűvé) változtatta a filmélményt. Egyszerűen nem jött/jön be a fogyasztóknak, ennél jobb érv szerintem nincs egy szórakoztatóipari termékkel kapcsolatban (még ha "ezoterikus mellébeszélésnek" is tűnik).

    A film egy művészeti termék (persze van amelyik távol áll ettől, de most vegyünk inkább normális minőségű alkotásokat :) ), és mint ilyen, a technikai oldal alá van rendelve a rendező művészi víziójának. Már nagyon rég óta lenne lehetőség 48 vagy akárt több képkockára is, főleg a drágább filmeknél. Nem azért nem terjedt el az elmúlt 50 évben, mert nem tudták volna eddig megvalósítani (persze drágább lett volna), hanem ez leginkább egy tudatos döntés volt, mivel az emberek minden HFR próbálkozásra rosszul reagáltak, egyszerűen a többségnek inkább elvesz az élményből, mint hozzátesz. Egy film feladata, hogy megmozgassa a fantáziát, és nem célja tökéletesen életű látványvilágot létrehozni (ezen mondjuk nem segít az sem, hogy UHD-ben a színészek minden pórusát látjuk). Ez csak személyes vélemény. de amikor egy film magas képfrissítéssel bombázza az agyat akkor elveszi a nézőtől az interpoláció és interpretáció lehetőségének egy részét, ilyenkor az agy sokkal több információt kell feldolgozzon adott idő alatt (ami egy nagy vásznon eléggé fárasztó tud lenni), mondhatni túlterheli az elmét, talán emiatt is vannak egyes emberek rosszul egy ilyen film nézése közben.
    Mindezeket úgy mondom, hogy én láttam az első Hobbit részt HFR változatban és nem mondanám, hogy zavart volna a dolog, elég rövid idő után meg tudtam szokni (a szememnek nem idegen a 60+Hz a videojátékoknak köszönhetően), bár nem igazán adott semmi pluszt nekem személy szerint és utána visszatérni 24Hz-re sem volt egyáltalán nehéz.

    Amúgy normális motion blur és rendezés mellett bármilyen mozgalmas jelenetet meg lehet csinálni nagyon szépen 24 Hz mellett is. Az, hogy ez sok filmben nem valósul meg, az már nem a képfrissítés hibája, az olyan filmek szerintem 48 Hz mellett is rosszul néznének ki.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz nullpoint #230 üzenetére

    Egyetértek kell ez a fejlődés, de szerintem 640K-nál megállhatunk, az elég lesz mindenre :D

  • nkmedve

    őstag

    válasz Cassi #236 üzenetére

    Egy olyan nekem is elég lenne az elkövetkező 5-10 évre. Már csak valaki be kéne cserélje a 4 éves PVA-mat egy ilyen OLED-re, lehetőleg anélkül, hogy rá kelljen fizessek. :))

Új hozzászólás Aktív témák