Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jester01

    veterán

    tányérok méretét és számát illetően nem tudunk 100 százalékig biztosat mondani

    Épp most szándékozok WD vinyót venni, és mivel én sem láttam tisztán, ezért megkérdeztem a supportot. Ezt a választ kaptam:

    Response (James W.) 12/05/2005 02:08 AM
    All new drives above 200 gig have 100 gig per platter. Look for a manufacturing date after October 2005.

    James W.
    Western Digital Customer Service and Support


    Szóval a tesztelt drive is minden bizonnyal 3db 100 gigás tányért tartalmaz.
    De mondjuk igazán ráírhatták volna legalább a címkére...

    Time Limited Error Recovery (TLER) funkciót, ami javítja a merevlemez és a RAID-vezérlők közötti kompatibilitást, illetve megakadályozza, hogy a merevlemez hibajavítással töltött idejét esetleg végleges meghibásodásnak értékelve a RAID-vezérlő kidobja a tárolóegységet a RAID kötetből.

    Ez ugye valódi redundanciát feltételez (RAID1, 5, stb.), RAID0 esetén ez kifejezetten káros!

    Ha már ''RAID Edition'' merevlemezről van szó, leteszteltünk két Caviar RE-t RAID 0-ban is, RAID 1-ben nem lett volna értelme.

    Miért is? Ha nem egy olvasás zajlik egyszerre, akkor az átlagos seek time és az eredő átviteli sebesség is javul. Kíváncsi vagyok, hogy a hdtach véletlen elérés mérésében ez látszott volna-e.

    Jester

Új hozzászólás Aktív témák