Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz joghurt #3 üzenetére

    a víruskereső teszt egy k@ki, az legközelebb kimarad.
    a többinél észre lehet venni, hogy ott lassabb a RAID 0 tömb, ahol a teszt nem használja ki a stripe nyújtotta előnyöket, viszont mivel szoftveres a RAID, ezért maga a tömb egy kis prociidőt eleszik.
    legalábbis ezt gondolom én.

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz joghurt #20 üzenetére

    ha megfigyeled, akkor a RAID a játékpályák betöltésében és a tömörítőkben nem gyorsít semmit. Utóbbiakban még egy vinyó sem szük keresztmetszet, és úgy tünik, hogy a játékoknál is ez a helyzet. (valszeg nem létezik olyan gyors proci, aminél már tömörítés közben a vinyó lenne a hátráltató tényező)
    Viszont az IPEAK-ben (kivéve a játékost), másolásban és PCMarkban gyorsít a RAID, vagyis csak ezekben számít.
    konklúzió: a tesztek teljesen jól bemutatják, hogy hol ér vmit és hol nem ér semmit a RAID 0.

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • Loha

    veterán

    válasz joghurt #3 üzenetére

    Még anno én is használtam RAID0-ás tömböt akkor 2db 40GB-os IBM vinyóval.
    Akkor már levontam a következtetéseket:

    A szoftveres RAID0 (akár teljesen szoftveres, vagy proci nélküli vezérlő csinálja), csak olyan esetekben hoz közel 80%-os sebességnövekedést, ahol csak vinyósebességre van szükség. Összetettebb feladatoknál, ahol a proci is terhelve van, ott semmi értelme, mert maga a RAID0 tömb is igényel prociidőt, és vhogy olyan érzésem volt mintha a RAID vezérlő kisebb prioritáson lenne mindig, mint az aktuálisan futtatott progi, tehát mindig belassult a tömb, mert nemkap elég prociidőt.
    Egy hardveres vezérlővel (procival, rammal szerelt komoly kártya) biztos, hogy egészen más lenne a helyzet.
    Nekem most egy ''otthoni'' alkalmazás jutna csak eszembe, ahol sokat gyorsít a RAID0, ez pedig a hangok vágása. Ezt ugye wav formátumban szokták csinálni, és itt általában a proci csak lazsál a vinyók meg dolgoznak, itt nagyon jól tud jönni. Videóvágásnál már megint nem jó, mert ott a proci is nagyon dolgozik...

    Mostanában akarok vinyókat cserélni, és erősen gondolkodtam eddig is az RE szérián, mert nekem főleg tárolásra kellene megbízható halk vinyó, és erre szerintem tökéletes.


    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák