Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Padree

    senior tag

    válasz Franticfox #38 üzenetére

    128MB vs 256MB - azért vannak kétséges pontok szerintem:

    Újabban több játéknál is felmerült hogy 128MB-os kariknál bizonyos beállításokat nem enged alkalmazni, ilyen pl.: F.E.A.R., Ghost Recon: Advanced Warfighter (és még tuti van pár csak nemjut eszembe).
    A GRAW 256MB-os karinál is ''leszabályoz'' memóriára hivatkozva ([link]), nem enged bizonyos felbontás fölé. 128MB-osnál nem tudom hol a határ, gondolom 1024x768 - ami még megfelel a 7300GT képességeinek és a nagytöbbség CRT monitora is ezt a felbontást bírja. Mindenesetre létezik ez a dolog és már nemolyan egyértelműen parasztvakítás mint régebben a harmatgyenge alsó kategóriás kariknál.

    Másik kérdéses pont ami szerintem sokakban felvetődik az a memória sebessége - konkrétan a 7300GT GDDR3 vs. 7600GS DDR2 dilemmára gondolok. Egyre inkább azt hallani hogy már nem befolyásol olyan szinten mint régebben, inkább a GPU képességei fogják meghatározni a játékok alatt nyújtott teljesítményt (ez tükröződik talán a Galaxy-s Oblivion tesztben is). Léteznek ugye a ROP egységek - nemigazán ismerem a szerepüket de valami olyasmi sejlett ki nekem róluk hogy ha több van belőlük akkor ellensúlyozza a memória alacsony sebességéből adódó hátrányt. :F Úgytudom ezekből több van a 7600GS-ekben (javítsatok ki ha rosszul tudom). Kérdés hogy a jövőre nézve megéri-e aza plusz 5-6 ezer Ft amivel több a 7600GS DDR2 a 7300GT GDDR3 -nál. A Digit-life-on van egy teszt: [link] ahol a 7300GT GDDR3 minden tesztben jobban teljesített a 7600GS DDR2-nél, de mi várható? Mi fog kelleni: erős GPU vagy gyors memória (tudom: mindkettő :D , de inkább melyik)?

    Rudi! Jó lenne ha megírnád véleményedet a fenti két dologról! Szerintem sokakat érdekel a dolog.

    "I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

Új hozzászólás Aktív témák