Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • karib

    addikt

    válasz Adi #15 üzenetére

    Sajnos én is úgy érzem, hogy szép lassan csökken az IBM-ek minősége. Nem rohamosan, de a finomságokra fogékonyak számára észrevehetően.

    Nemrég még volt 2 db T23-asom, az egyik egy régebbi USA modell, a másik egy újabb német kivitel. A régebbi darab billentyűzete határozottan kellemesebb, selymesebb volt.

    A T40 megalkotásánál azért dobtak egy nagyot a srácok, de azóta szerintem kb. abból élnek - a T60 sem mondható forradalmi újításnak, egy nagyon korrekt evolúciós modell.

    Sajnos ez van - szép lassan mi, igényesebb notebook vásárlók is hozzábutulunk a kínálathoz. Ma volt a kezemben a Toshiba legújabb Portégéje - tapintható minőségre köszönő viszonyban sincs a régi Portégé 7200-asommal (ami a családban ma is maximális megelégedettséggel szolgál tovább a maga 600 MHz-ével).

    Vannak azért érdekes kezdeményezések itt-ott, pl. extrém könnyű 14-15'' modellek (FuSi, Samsung), de egyikről sem ért el zajos sikert. A ThinkPadekkel még lehetne alkotni ezen a téren, illetve talán még a Dell és a Toshiba tudna sikeressé tenni egy kompromisszumok nélküli üzleti modellt. Várjuk szeretettel :)

    Department of Redundancy Department

  • karib

    addikt

    válasz sssent #49 üzenetére

    Igen, sejtettem, hogy a beszállítótól is függhet.

    A trend viszont szerintem sajnos az olcsóbb beszállítók felé mutat. Még ha nincs is hatalmas differencia, érezhető - és pont az ilyen apróságokra nem fog senki áldozni ma már a gyártói oldalon (hiszen a vevők között is csak 1-2 őrült áldoz erre).

    A mostani Toshiba Tecrám billentyűzetét klasszikus értelemben már majdnem borzalmasnak mondanám, a régi Portégé összehasonlíthatatlanul jobb, de teljesen jól elvagyok, megszoktam, idomulok.

    Department of Redundancy Department

Új hozzászólás Aktív témák