Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    Ezekben a cuccokban az a ''poén'', hogy bár elég komoly technikai teljesítmény áll mögöttük, a firmware-t mindíg teljesen dedós módon el... rontják. Pl. YP-K3-ban, az MTP-s változat (ezt lehet itthon kapni, de kis bátorsággal átműthető UMS-essé), ha nem szerepel az MP3-akban track number ID3 tag -- és az mp3-ak jelentős vagy talán legnagyobb részében nincs --, akkor teljesen elmebeteg módon, a szám címe (ugyancsak ID3 tag) alapján ABC sorrendben játsza le a számokat az albumon belül! Nem ám fájl név alapján rakja sorba, mert úgy jó lenne (''01 - blabla.mp3'', ''02 - blabla.mp3''. stb). Ez már mennyire alap dolog lenne egy mp3 lejátszónál? A programozó valószínűleg még életében nem hallgatott MP3-at PC-n, a minőség kontroll meg nem létezik vagy hasonlóképpen nem tudja mivel foglalkozik. Az UMS-es (''koreai'') firmware-ben hasonló kaliberű színvonaltalanságok vannak, de nem részletezem. Valahogy biztos vagyok benne, hogy ez a káosz a K10-ben is folytatódni fog. Mint amúgy a legtöbb hardvergyártó által készített szoftverben... nem tudnak normális programozókat alkalmazni szegények, és főleg, épkézláb tesztelőkre sem telik. Kár. És jó lenne ha végleges termékek tesztelésnél a PH!-s tesztelők ezeket a baromságokat is megemlítenék, mert sokat számíthatnak, és úgy sem javítják ki őket soha.

    Amúgy, létezik ilyen flash-es MP3 lejátszóban ami tápról (többnyire AC -> USB átalakító) is használható? A K3-at ha bedugom tápra, akkor átvált feltöltős üzemmódba, azaz használhatatlan... Ez kicsit olyan, mintha a mobil nem csörögne amíg töltöm.

  • ddekany

    veterán

    válasz rumos14 #26 üzenetére

    A K3-ban MTP-s firmware-el (legújabb) nem volt browse. Az UMS-esben meg csak sima fájl/könyvtár böngésző van (ID3 tag szerinti nincs), viszont fájlnév szerinti, és így helyes sorrendben játsza le az MP3-akat. És manapság az MP3 jó részét nem azok felhasználója készíti, szóval... OK, biztos vmi programmal ki lehet automatikusan javíttatni a ID3 tageket, de egyrészt felesleges szívatás, másrészt a tulajok tulnyomó többsége soha nem is fog rájönni, hogy miért van az, hogy az albumai felét rossz sorrendben játsza le a cucc... Egy szó mint száz, egyszerűen nevetséges, hogy egy MP3 lejátszók terén ekkora multtal rendelkező cég képtelen egy ilyen alap dologra odafigyelni. Ja, de ugyan ezt a bénaságot láttam már láttam más (nem Samsung) lejátszónál is! Nem tudom miféle parasztok csinálják ezekhez a firmware-t, vagy milyen üzleti érdek állhat emögött...

    (A fentihez képest jelentéktelen apróság, de ugyancsak tipikus bénaság hordozható lejátszóknál, hogy nem tudnak úgy albumot lejátszani, hogy a végén megálljanak, muszály ám az ABC szerint következő album első számával folytatni. Mindezt az ember csendben leszarná, ha mindeközben nem lennének szinte kötelező jelleggel olyan lejátszási módok, hogy albumon belüli véletlenszerű sorrendben lejátszás, meg album ismétlése, egy szám ismétlése, stb. Ezek mellé ugye nem férne be, hogy egyetlen album lejátszása. Egyébként a K3 MTP-s firmware-el megáll album végén (nincs is olyan lehetőség, hogy a következő albummal folytassa), UMS-el viszont soha sem áll meg (kivéve persze az ABC-ben legutolsó albumnál). Ilyesmire nincsenek opciók. Arra bezzeg igen, hogy spektrum kijelző ugráljon lejátszáskor a képernyőn (óriási haszna van ám... az album/szerző/szám cím meg alul scrollozik egyetlen sorban, mert nem fér ki), vagy ilyen kábszeres pöttyök. Egyébként mindezekről fogyasztók tehetnek, mert nem igényelnek becsületes minőséget és konfigurálhatóságot. Csak firmware kérdése lenne, gyakorlatilag semmi költséget nem jelent a gyártónak...)

    [Szerkesztve]

  • ddekany

    veterán

    válasz rumos14 #26 üzenetére

    ''a kérdésedre válaszolva asszem az iAudio U3 képes erre, de esetleg járj utána az iAudio topikban.''

    Huh... már ott bukni látszik, hogy ez pontosan 2x annyi, mint a hasonló kapacitású K3. :) Persze kétségetlen, hogy firmware terén sokkal barátáságosabbnak tűnik mint bármelyik Samsung YP, és a K3-al ellentétben tud felvenni is. De azóta inkább vettem egy CD walkmant kliensnek, mert az biztosan megy tápól (és jé, ez nem bassza el a sorrended... nem tudhattam előre, szóval homloktöről), és úgyis CD-n vannak az MP3-ai. Kár hogy ezeket az flash-es lejátszókat általában nem lehet 24/7-es lejátszóként is üzemeltetni tápról, mert így hogy ráfér 50 CD, kezd praktikus lenni arra is. Úgy tűnt nem csak egy helyen lenne rá igény. (Mondjuk mi van, ha K3-ból kiműtöm az akkumulátort, és ráforrasztok madzagot és rádugom egy megfelelő feszültségű AC-DC adapterre... lesz belőle asztali lejátszó, vagy csak elektroniaki hulladék? :) Na igen... nem merném, eleve azt sem látom, hogyan lehet felnyitni. Meg persze garancia ugrik.)


    Ja, másik dolog amit PH! tesztekben érdemes lenne megnézni, hogy megy a rés nélkül az MP3 lejátszás. Ez megint olyan dolog, amit általában sehonnan nem lehet megtudni, pedig mixeknél pl. zavarja az embereket ha nem. Persze aki mixeket hallgat az megérdemli a sorsát... :DDD

    [Szerkesztve]

  • ddekany

    veterán

    válasz rumos14 #30 üzenetére

    ''a megoldás nagyon egyszerű: utána kell olvasni, megfelelő helyen meg kell kérdezni, hogy mit is tud pontosan a kinézett lejátszó. és ha ilyen hiányossága van, ami téged ennyire zavar, nem kell megvenni.''

    Na ja. Ezzel csak két gond van:

    - Általában vagy nem létezik ''a megfelelő hely'' ahol ilyesmiket megtudhatsz, vagy nehéz megtalálni (és sokáig tart megtalálni). Azaz, a megoldás sok esetben legalábbis nem ''nagyon egyszerű''. Ezért is lenne jó, ha a PH! tesztekben jobban kitérnének az efféle részletekre, ha már a gyártó titkolja őket...

    - Ha egy adott szívatás a legtöbb MP3 lejtászóra vonatkozik (pl. hogy tápról nem megy), akkor erősen leszűkül a választék. És sokszor elő áll az eset, hogy nem is lehet normális terméket venni adott kategóriában (mint pl. MP3 lejátszóból), vagy ha igen akkor elmebeteg áron. (Ebben a versenyszámban a PC házak szoktak tarolni... ''Nem fizetsz köcsög? Akkor csak pici lyukakat fúrunk a ház hátuljára a ventillátortnak!'' Kiváncsi vagyok MP3 lejátszóknál hogyan megy ez... vajon, ez most ''Nem fizetsz, gecó? Akkor elb...uk a firmware-t!'' vagy ezek tényleg ilyen hülyék? Mert, OK, zsaroljon meg a Samsung... na de milyen drágább készülékük van akkor, ami már nincs elrontva??? És honnal látná az egyszeri vevő, hogy na az a típus már nincs, ha nem árulnak el részleteket a saját termékükről? Ez a probléma úgy általában igaz rengeteg műszaki cikkre.)

    ''az U3 azért nem kerül 2x annyiba, de látod, megvan az oka, hogy miért kerül többe''

    Valóban úgy látszik ott a firmware irtói nem szartak a munkájukra, meg használtak már MP3 lejátszót is (meg nem kényszerítette őket a vezetőség olyan perverzitásokra, mint az MTP használata UMS helyett, ami mögött én valami Microsoft paktumot sejtek). Ez értékelendő manapság, és ezt sajnos nem viccből mondom. Egyébként 20e a 4G-s YP-K3 ott ahol a legolcsóbb, Cowon U3 4G-ből meg nem láttam 40e alatt sehol, szóval 2x annyinak tűnik.

    [Szerkesztve]

  • ddekany

    veterán

    válasz rumos14 #32 üzenetére

    ''az MTP érdekes dolog, sztem olyan emberípus is létezik, aki kifejezetten jobbnajk tartja mint az UMS-t''

    Végül is, ha majd szinte minden PC ugyan úgy azonnal felismeri, mint most az UMS-es eszközöket... és előbb utóbb ez lesz. De most még nincs ez, és addig is bosszantó, mikor egy gyártó nem ad választási lehetőséget.

    ''nem igaz hogy samuék a K3-hoz nem lennének képesek UMS fw-t kiadni''

    Egyébként képesek is, mert vannak olyan országok (Oroszország, Korea, stb), ahol UMS-esek a K3-ak. Egy kis ügyeskedéssel (azaz elvileg nem lehetne) az itthoniakra is felírható az ottani firmware, ami egyébként tud angolul és magyarul is.

    ''szóval te is vettél a kedvezményes akciós 20k-s 4 gigás K3-ból? nem sokáig tartott az akció.''

    Ja, hogy ebből nem lesz rendszer? :B Akkor visszavonom, és 32e K3, tehát csak kb 1.5x drágább az iAudio U3. Egyébként nem volt odaírva, hogy akció, teljesen rezzenéstelen arccal adták ennyiért.

  • ddekany

    veterán

    válasz rumos14 #34 üzenetére

    Én feltettem (azért is tudom, hogy az is elég hanyag munka). Csak elvileg nem tehetném fel, pl. a firmware frisítő amit letölthtesz a samsungtól nem engedi. Szóval nem akartak választást adni (és átlag felhasználó nem is hiszem, hogy fel fogja ügyeskedni a UMS-es firmware-t).

  • ddekany

    veterán

    válasz Lezhawer #38 üzenetére

    Ha már van egy tesztelőnk... :) Albumon belül tud helyes sorrendben lejátszani, ha az MP3-akban nincs "Track Number" tag?

  • ddekany

    veterán

    válasz Lezhawer #43 üzenetére

    Jól hangzik! De, ha biztosra akarunk menni, akkor érdemes ki próbálni, hogy ha nem fájlnév ABC sorrendben másolod fel az MP3-akat, akkor is sorban lesznek-e. Tehát pl. először felmásolod a 02-valami.mp3, és időben utána a 01-valami.mp3-at. Láttam már ilyet, hogy azt hitted jól csinálja a lejátszó, aztán kiderült, hogy felírási sorrendben játszik le, csak a Total Commander-ben ugye alapértelmezésben ABC szerinti sorrendben van, és azért lett csak jó.

Új hozzászólás Aktív témák