Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanyo

    senior tag

    válasz rudi #14 üzenetére

    A gázkar képernyőjét még 1x sem használtam, pedig majd 2 éve van meg a cucc. :) Huzamosabb használat után annyit tudok elmondani róla, hogy a joystick tövénél csúszkáló műanyagot időnként be szoktam kenni műszaki cuccokhoz való zsírral (nem tudom a pontos nevét), egyébként elkopna. A X52 pro-n már itt is fém van. A gázkaron az egyik trimm tekerője kissé ugrál, de lehet hogy csak meg kéne pucolni. A pedálom nem saitektől van, a célnak azért megfelel. :)

    Jó cucc, sok repszimulátorosnak van.

  • Stalker-2572

    addikt

    válasz rudi #22 üzenetére

    Csak nem kell sajtkukacnak lenni :D Kipróbálnám egy fps-ben milyen lehet tekintettel ölni ;]

    All Black...

  • Stalker-2572

    addikt

    válasz rudi #24 üzenetére

    Igen a magassági ruha kesztyűje miatt is és hogy a lapátkezőek is tudják használni :D

    All Black...

  • Sanyo

    senior tag

    válasz rudi #22 üzenetére

    Az érzékenység állítható, tetszés szerint. Nem tudom, hogy itthon van-e hivatalos forgalmazó, de itt-ott lehet kapni (pl. vrcenter.hu). Ha nem tudtok szerezni, kölcsönadhatom az enyémet pár napra -> TrackIR3 Pro és hozzá a 6DOF kiegészítőt.

  • NateDog

    csendes tag

    válasz rudi #24 üzenetére

    kesztyű, tudod ők nem fotelból-kistrikóban nyomják hanem g ruhában :)

    www.natedog.hu

  • DeepDish

    őstag

    válasz rudi #14 üzenetére

    A pro-t amugy lattad mar ,hogy lehetne itthon kapni?!
    Nemtudom varjak e vele,hatha kicsit csokken a sima X52 ára ,de enenk a teszt lattan mar alig birok varni! :)

    Amugy a joy rugoi elobb -utobb nem lazulhatnak ki vagy mekkora erotartasa van neki?

    FSX-hez letezik gyari kalibracio?

  • Her

    csendes tag

    válasz rudi #76 üzenetére

    Nos kéretlenül is beleszólnék. Ha valóban érdekel mik a tapasztalatok ezekkel a joy okkal,pl néz fel a www.pumaszallas.hu ra.Kérdezd meg őket ,mivel van köztük több ember is a Cougart használ ,meg persze x52 őt. De a fórumukban is írnak róluk.Itt már írták különben hogy a Cougar hamar tönkremegy,és nem olcsó a javítása sem.Ja és még valami ami az x52 ő mellett szól. Nagyon könnyű ,szinte nincs ellenálása,márpedig egy onlyne bevetés alkalmával nem ritka ,hogy 1-1,5 órárt röpköd az ember ami borzasztóan igénybeveszi akezet.
    Volt nekem is Logitec joy-om de a végére alig bírtam lefejteni a kezem róla. Szóval ez is egy szempont.

  • Bird_59th

    csendes tag

    válasz rudi #76 üzenetére

    Kicsit hosszú lett, ha kell, kérlek töröljetek belőle.

    A Cougar egy F-16C Block 50/52 replika. Ahogy a cougar.hu – n írtam, teljesen fém az egész, még a mechanika is. Programozási és beállítási lehetőségei (pl. axis shaping) közelítenek a végtelenhez. Saját processzora és memóriája révén bármire képes, ami egy repszimben szükséges lehet. A firmware – t update – elni is lehet, követve a változó hardver és szoftver – trendeket. A gombok és kapcsolók profi, erre szakosodott gyártók termékei, melyek nagyon sokat bírnak – és nem nyikorognak.
    A Thrustmaster support is igen érdekes. A garancia nem vész el, ha az ember belebabrál a mechanikába, sőt, a TM ma már kérésre küld gyengébb rugókat, amivel az eredeti mechanika sokkal használhatóbb lesz. Két év garancia van rá – ez játékvezérlő esetében megjelenésekor egyedülálló volt. Én éltem is vele, a két év alatt nekem sok potim és kacsolóm/gombom romlott el, a support azonnal küldte azokat - ingyen (az eredetieket használom azóta is... ;) ).
    Az árával kapcsolatban eléggé tájékozatlan vagyok. Két évvel ezelőtt amikor néztem, egyetlen internetes áruház kínálta, ott 87e HUF volt az ára. Néhány hete azonban váltottam pár levelet egy szlovákiai magyar sráccal, aki azt írta, hogy náluk kb. 50e HUF – nak megfelelő összegért megvásárolható. Hozzáteszem, hogy kis szerencsével ennél is olcsóbban lehet beszerezni használtan az e-bayen. Egy kedves ismerősöm innen vásárolta, mikor megmutatta, azt hittem, át akar verni, mert teljesen úgy nézett ki, mintha új lenne. Az első gazdája szerintem csak nézegette, de nem használta. :) Személyes véleményem az, hogy a magyar forgalmazók elég ritkán hoznak be komolyabb játékvezérlőket. Ennek két oka is lehet. Az egyik, hogy nem merik vállalni az esetleges garanciális hercehurcákat. A másik, hogy a magyar piac eléggé kicsi, a repülőszimulátorok és rajnogóik pedig ezen belül is csak egy nagyon kis szegmenst jelentenek. Meglehet, hogy nem éri meg behozni azt a néhány darabot... Az árképzésük is érdekes, de nem ismerem a vonatkozó vámjogszabályokat.
    A Saitek X45 – X52 vs. Cougar témában szeretném hosszan idézni eemee – t az ezredünk (VMH59) fórumából, ahol nagyon lényegretörően fogalmazta meg a különbségeket:
    „Én X45-ről váltottam cougarra, mert az X45 2,5-3 év használat során upgrade kit ellenére is elhasználódott. X52-vel is van némi tapasztalatom. Alapvetően a következő különbségek voltak számomra szembeötlőek:
    - tapintás: a Cougar fémből van, ami nyilván más, mint egy X45/52 műanyag borítása. Hátránya, hogy télen hideg, így az ember keze a használat első perceiben fázik (nem vicc).
    - programozhatóság: a Cougart lényegesen jobban lehet programozni, mint bármelyik eddig általam ismert botot. Meg merem kockáztatni, hogy programozási lehetőségei talán kimeríthetetlenek. Ebből adódik a hátránya is: aki profilt csinál magának, az nem árt, ha előtte nagyon alaposan átolvassa a kézikönyvet.
    - szoftverek: az x45/52 ''profilere'' rendkívül intuitív, könnyen áttekinthető, s egyébként is a Saitek botoknak erről a részéről csak szuperlatívuszokban tudok beszélni. A cougar ezen része is több lehetőséget kínál, mint a X45/52, de pl. a ''profiler'' része egyenesen K A T A SZ T R Ó F A. Tulajdonképpen egy text fájlt szerkeszt az ember, s ehhez írtak egy többé-kevésbé egyszerű programot. Ez a XXI. század hajnalán azért egy kicsit vicces. Persze elképzelhető, hogy rendkívül sokoldalú programozási lehetőség miatt nem készítettek felhasználóbarátabb ''profilert''.
    - hibák: x45-nél a bot műanyagtengelyének kopása pontatlanná tette a botot, amit azonban a Gronyi által alkotott upgrade kittel orvosolni lehetett. X52-nél is néha akad a bot, ha finoman kellene mozgatni a középállás környékén. Az alap Cougar mechanikáját feltehetőleg egy egysejtű szőke tervezhette, u.i. az alap Cougarban ahhoz, hogy pontosan az X tengely mentén mozgassad a botot x erőt kell kifejtened, ahhoz, hogy pontosan az Y tengely mentén y erőt. Ha viszont mondjuk a jobb alsó sarokba akarod húzni, akkor x+y erőt kell kifejtened. Ezért aztán kevesen vannak, akik nem modolt Cougart használnak. Az általam használt modban 4 rugó alkotja a mechanikát, ezek közül eddig kettő szakadt el, tehát mondjuk félévente kell egy rugót cserélni. Egyébként ez az egyik pozitív oldala a Cougarnak, hogy amennyiben nem az elektronikában esik baj, akkor a javítást műszaki érzékkel kevésbé megáldott személyek is gond nélkül el tudják végezni. A potméterek cseréje is kimondottan egyszerű.
    - költségek: tény, hogy jó esetben egy alap Cougar árából akár 2 X52 is lehet venni, rosszabb esetben hármat. Ehhez jön még egy upgrade kit, aminek költségei - kiviteltől függően - akár az alap cougar árának többszörösét is kitehetik, de min. az alap Cougar árának a 75%. De legalább pozitívum, hogy a rendkívül magas beszerzési költségek mellett a fenntartás/javítás kimondottan olcsó. Ha szerencséd van, akkor az x52 a garancia előtt romlik el és cserélik, ha azon túl, akkor vehetsz egy újat, mert Gronyi szerint nem szabványos és/vagy könnyen beszerezhető alkatrészekből szerelték össze. Összefoglalva: ha anyagilag jól állsz, van elég türelmed és időd és nem utolsó sorban eszed a programozás elsajátításához, akkor bátran ruházzál be egy Cougarbe.”

    Ha már modokról van szó, én a Realsimulator FCC R1 modját használom, ez egy nyomásérzékelős mechanika, ami nem engedi mozogni a botot, csak a ráható erőt érzékeli. A jelleadásáról csak annyit, hogy a tesztprogramokban „pixelenként” lehet változtatni a jelet... :) (A mechanika modjairól bőséges olvasnivalót kínál a Cougar nem hivatalos oldala, ahol a fejlesztők/programozók is jelen vannak és segítenek mindenkinek.)
    A Cougar gázkarját is lehet állítani (már a Suncom SFS Throttle & Talon is ilyen volt), ebben is volt kattogó alkatrész, de én kiszereltem, mert felébredt rá a családom. :)

    Nem értem az X52 gázkarján elhelyezett kijelző funkcióját. A stoppert többnyire a szimulátorban is lehet kapcsolni. Ha egy igazi kabinelrendezést alakítasz ki, gyakorlatilag le kell nézned legalább 45 fokban a gázkarra. Ez nálam pl. már olyan távolság, hogy a vaksi szememmel nem is tudnám leolvasni az értékeket. :)
    Nekem nem jött be a dizájn sem. Olyan, mintha egy X – szárnyú vadász kezelőszervei lennének. Csilli – villi, világít(!), nyikorog – nyekereg. Én ezt egy kicsit illúziórombolónak érzem.
    Zárszóként viszont azt kell, hogy mondjam, ami minden vitánk végeredménye volt. Ha most ismerkednék repülőszimulátorral, esetleg kezdek benne gyakorlatot szerezni, akkor a HOTAS rendszerű játékvezérlőre való áttérést minden bizonnyal az X-52 Pro – val kezdeném. Ha tetszik, megtanultam, szeretem csinálni, akkor viszont biztosan továbblépnék a Cougarre.

Új hozzászólás Aktív témák