Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hory

    aktív tag

    válasz d900t #36 üzenetére

    Ez a ''minoseg'' dolog pontosan olyan, hogy az van ugyan nvidia quadro, az atlagember megis sima geforce-ot vesz - es orul neki. Vagy eppen van jaguar, az atlagembernek megis teljesen jo az opel. Persze, biztosan jobb, de atlagembernek (akik 90% felett vannak) nem eri meg az arkulonbozet. Es mino meglepetes, a PH! is a 90% igenyeit igyekszik kiszolgalni.

    Nesztek a spanyolviasz. :)

  • Renwick

    őstag

    válasz d900t #39 üzenetére

    A 2. ponthoz tennék hozzá annyit, hogy mi itt a Prohardvernél noteszgépek kapcsán minőség alatt elsősorban az anyagminőséget, illetve az összeszerelés minőségét értjük. Egy adott modell megbízhatóságát viszonylag korlátozott keretek között tudjuk csak vizsgálni, ezért különösen tartózkodunk az olyan megállapításoktól, melyek alapján X márkához tartozó gépek megbízhatóságára bárki globálisan következtethet.
    Én tehát inkább azt mondanám, hogy a minőség és megbízhatóság két külön dolog.

    üdv

    R.

    I see you blaming each other -- And I love you still

  • Hory

    aktív tag

    válasz d900t #39 üzenetére

    Nálunk a tévképzet, hogy a iksz %-kal erősebb, vagy iksz %-kal nagyobb notesz jobb minőségű, mint a kisebb modellek. Ez piszkosul nem igaz. MInél nagyobb és erősebb egy modell annál megbízhatatlanabb, mert csúcsra van járatva.

    Nem erzem az osszefuggest. Milyen bajt okozhat az, hogy nagyobb frekivel megy valami? Ha birja, es a hutes megoldott, akkor miert lenne megbizhatatlanabb?
    Inkabb azt mondanam, hogy minel tobb szirszar van egy notebookban, annal valoszinubb a meghibasodas. De ez is nagyreszt fugg az osszeszerelesi minosegtol.

    A masik dolog: szerintem a hasznalat igenis nagyon nagyban befolyasolja az elettartamot, megbizhatosagot. Nyilvan egy allandoan fel/ala cibalt, hajigalt, osszevissza bekapcsolt, rossz hutesi korulmenyek kozott jatekra hasznalt, neha esoaztatta notesz hamarabb szejjelmegy, mint a komoly uzletember ibm-je, amit el se mozdit az asztalarol, es heti 40 orat van bekapcsolva.

    A masik meg az, hogy ha egy mukodo elektronikus ketyeret nem hajigalnak (amitol megserulhetnenek a vezetok), es megfeleloen hutenek, akkor az elvileg nem romlik el. Ez a jo a integralt aramkorben. Ami elromlik, az a mozgo, vagy egyeb elhasznalodo alkatreszek. Emiatt nem ertem, hogy pl. mitol lenne megbizhatobb egy integralt vid. kartyas megoldas egy kulon vid. kartyas modellnel.

    A minosegerzettel kapcsolatban igazad van - egy adott ember tenyleg a kinezet alapjan epiti fel a minosegerzetet, ami nem tobb, csak egy erzes. Masfelol a statisztika ugy muxik, hogy sok ember velemenyet, tapasztalatat atlagoljak, tehat egyaltalan nem biztos, hogy nem lesz igaz az az erzes. Emiatt van az, hogy meg a legszarabb ketyeret is dicsoiti valaki.

    Az is igaz, hogy megbizhatosagi teszt nagyon-nagyon ritka. Itt-ott akad, azt erdemes nagyon megnezni, de alapvetoen a noteszeknel ma sem lehetne ilyet csinalni, mert kit erdekelnek a 3 eves noteszek, annyi ido alatt otszot gazdat cserelt a gyarto ceg. Itelni a jelenleg is rendelkezesre allo adatokbol tudunk - peldaul a megbizhatosag egyik legfontosabb jellemzoje, ha az 1->3 eves garancia upgrade nem tul draga. Az jelent valamit, hiszen a gyarban azert tudjak, hogy megis mennyibe fog kb. kerulni 3 evig uzembentartani a gepet. Az osszeuropai garancia szinten meggyozo.

  • rudi

    nagyúr

    válasz d900t #39 üzenetére

    Ha már Jaguar. A legkisebb, kommersz X sorozat a kabát alatt egy az egyben a Ford Mondeo, úgy ahogyan a Volvo S40 is Mitsubishi Charisma, vagy a Saab 900 volt leaggott, általában eggyel korábbi generációs, Opel Vectra. Persze a Skoda Octavia korábban a legolcsóbb, a Seat Toledo meg a legsportosabb VW Golf szokott lenni. Lényeg a lényeg, ma már tök fölösleges a címkét megvenni, ki kell próbálni.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • fsc

    tag

    válasz d900t #48 üzenetére

    Közben megjelent az FCS kínálatában is a 100 GB-os merevlemez is, igy a 3438G-t akár 2x100 GB-tal is lehet rendelni.

    d900t a 17''-t a Clevoval egy ''niche'' marketnek tekinti (piaci rés), míg jómagam inkább a jövő egyik tömegtermékének.

  • dokesz007

    aktív tag

    válasz d900t #48 üzenetére

    Tiszteletem!

    Akkor már csak 1 kérdés!
    Akkor mi a minőség a te szemedben???Mit jelent neked notiban az h minőségi cumó???

    Mert igazából naggyon kíváncsi vagyok ennyi tesztet és cikket és hsz-t .... olvasva h Clevo-Asus-Sony-Toshiba-Gericom-Acer!!!

    Én pl: a fent említett fs javított verziója mellett egy ''konfigolt'' Clevo M40AE pro (15,1 sxga+ glare typ,Dothan 2,26 procc,X700/256Mb vidkari,2048Mb ram 533MHz,meg egy csomó sallang mint, kékfog,infra,blablabla), clevo azért szimpi pl mert 24 hónap gari van rá és állítólag korrekt szervíz!!!

    Nekem 2D-3D re kell és nem gaméra és vok olyan láma h min3 évig akarom használni vagy ameddíg ellátja a feladatát!!!

    Szóval akkor a márkára vetítve szerinted mi a jobb választás Clevo vagy F-S esetleg MSI ebben az árkategóriában?

    Üdv:Doki :C

    ---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

Új hozzászólás Aktív témák