Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • StSanya

    senior tag

    válasz hdsentinel #4287 üzenetére

    Bétákról jut eszembe, a honlapon a legutolsó verzió a 4.50.8c, de én valahonnan töltöttem le olyat, hogy 4.50.9b, ez használható ugye?

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

  • Krystal_s

    addikt

    válasz hdsentinel #4287 üzenetére

    Szia, elolvastam és azóta már tapasztaltabba lettem ezen a téren, de akkor még ezekről nem tudtam.
    Aznap vettem (online webshop) egy új notebookot (Dell), ami nem jól kezdődött...A gyárilag telepített rendszer törölve volt. Az üzlet főnöke mondta, hogy nem érti mi lehet, mert vadi új gép...de tegyek rá új Windowst és ha nem vagyok elégedett küldjem vissza. Telepítés után a ventilátor folyamatosan max. fordulaton ment, hangos volt, mint egy hajszárító. Elég sokat telefonálgattam és kerestem a neten a megoldást mire kiderült, hogy az akkori Bios okozta és azt is frissíteni kellett. Olyan gépről volt szó, ami akkor jelent meg. Szóval összejött sok dolog és éjjel 2-3 körül végeztem a telepítéssel, beállításokkal, amikor csak úgy ránéztem a hdd-re. Abban a szituációban már nem gondoltam arra, hogy van-e újabb HDSentinel, vagy hogy hajnalban riportot küldjek. Gondoltam ez egy utolsó csepp volt és kénytelen leszek visszaküldeni a gépet. Aztán már letöröltem mindent, amikor egyik ismerősöm rátalált a fórumon egy leírásra, ami szerint kiderült, hogy semmi gond nem volt a lemezzel. Hosszú volt az a nap.

    A fejparkolás működéséről hetek óta próbálok megfelelő magyarázatot találni, de többen, többfélét állítanak, ami kicsit megzavart. Addig jutottam, hogy ez egy hasznos funkció LENNE és nem csak a WD green, hanem szinte az összes újabb notebook HDD parkol, csak nem megfelelően, túl gyakran. Valami miatt minden rendszer alatt (Win, Linux, MacOS) "csapkodja" a fejet és nem hagyja parkolva olyankor sem, amikor semmi nem használja. Pont ez a valami (program? Win beállítás?) érdekelne, de sehol nem írják. A WD gyártója is hibaként emlegeti és az oprendszert okolja, hogy nem kezeli megfelelően az energiagazdálkodást.
    "The Load/Unload counter for S.M.A.R.T Attribute 193 continues to increase under some distributions of the Linux Operating system and some Windows applications."
    Szerintük :) csak néhány, de nálunk 3 különböző gépnél, 3 különböző HDD-vel is pont ez van. Szerintem a HDD fejlesztőknek kellene megfelelően beállítani, hogy azt a rendszerek is jól kezeljék. Win7-ben sehol nincs erre vonatkozó beállítás, ahol a lemez fejparkolást lehetne állítani. Hozzáértő felhasználókra van bízva, vagy FW állítgatással, vagy külső program által, aminek folyamatosan futnia kell...
    Egyesek szerint (főleg notebookban) nem szabad kikapcsolni, mások szerint csak az értéken kell változtatni, mások szerint pedig teljesen ki kell....és itt akadtam el.

    Amennyiben azt javaslod, akkor kikapcsolom, csak eddig nem mertem és nem tudtam melyik program a legmegfelelőbb erre QuietHDD, HDDScan, KeepAliveHD, HDSentinel... :F
    A Lemez - Fejlett energiagazdálkodásban próbáltam tegnap, de úgy látom nem jegyzi meg, ezért most a *-os megoldást is megpróbálom.
    Elnézést kérek, hogy ennyit írtam, de úgy érzem csak így kaphatok megfelelő választ.
    Ismét köszönöm a leírást és a segítséged.
    Kellemes hétvégét!

Új hozzászólás Aktív témák