Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Locco

    tag

    válasz barnam_ #266 üzenetére

    ''Kicsit jobban melegondolva, ez a vga 20-25k körül éri meg, ha nem zárkózik el a tuningtól, és DX9 játékokat akar játszani, de kiszeretné majd próbálni a DX10 játékokat.''

    Ez én lennék.. Mit mondtam nekem elég 1024-en közepes grafikával esetleg kicsi élsimítással, nem vágyok hipiszupi teljesítményre. Mármint vágyok, de tudom hogy úgyse lesz sose 8800GTX-em se GTS-em. Illetve van egy nagyon apró esély hogy legyen GTX-em de ahhoz sok mindennek kéne összejönnie. Ja ilyen voltmoddal meg nem kísérletezek, eleve egy gyárilag tuningolt (Galaxy) kártyát szeretnék venni...

  • ddekany

    veterán

    válasz barnam_ #266 üzenetére

    ''Hát az kiderült, hogy lassabb DX10-alatt, mint DX9-ben. Az igaz, hogy a Lost Planet még csak az első DX10 játék, és demo is, de ha így teljesít, akkor én nem fűzök sok reményt az újabb játékokhoz, még ha kijönnek új driverek is.''

    Ez a Lost Planet egy állati korai darab, akárcsak a DX10 driverek, kár is vele vacakolni. (De ha már... ha ugyan úgy néz ki DX9-el és DX10-el is vmi, akkor elvileg a DX10 kéne, hogy a hatékonyabb legyen, nemde? Na meg, nem tudom, de mintha a a DX9 és DX10 túl különböző lenne ahhoz, hogy közös grafikai alegységet használjanak a játék engine-ben... és akkor jó eséllyel a DX9-re írt változat kiforrottabb, pl. a Lost Planet esetében.)

    ''A programozókat/fejlesztőket meg nem érdekli, hogy a gyengébb gépen is menjen maxon, hiszen az élteti a játék ipart, hogy az új, szebb játékért megvegyék az új, gyors, és drága hardvereket.''

    Feltéve, hogy nem kap jelentős részesedést a grafikus kártya gyártók bevételéből, a játékfejlesztő cégnek az a jó, hogy a legdurvább kártyát is még ki tudja aknázni a játék, szóval ha lehet csillog-villog, DE a legramatyabb kártya képességeihez is le tudja magár butítani grafikailag. És hát természetesen nem kötelező maxon játszani, sőt szinte senki nem teszi azt, egy 8600 akármivel már ma sem. És pl., én láttam Radon 9600SE (azaz 64 bit) + AMD XP 1600+-on F.E.A.R-t., Far cry-t, és Half-Life 2-t. És játszhatóak voltak. OK, a F.E.A.R. esetén erősen módosult játékélményre kell számítani (árnyék és szikrák nuku), de a több korrekt volt.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák