Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibike8

    őstag

    Na szóval, lassúság... Valóban van olyan device aminél valamivel lassabb a gyárinál a reakció idő, de valamelyest enged a táv. állítást és lehet gyorsítani. Nekem több eszköznél sikerült a lassúság problémát megfelelő gyorsaságra módosítani, de pl. a DVD egy kicsit így is lassabb, de teljesen megszokható - számomra nem jelenet gondot.
    Mindenesetre 99%- ra értékelem a távot a következők miatt:
    1. Nem sikerült rájönnöm - itt lehet, hogy csak én vagy a béna -, hogy a device-ok sorrendjét, ahogy a táv kijelzőjén követik egymást a felsorolásban, hogy lehetne megváltoztatni. Ahogy álígattam, úgy változott a sorrend, de tudatosan nem sikerült a végén kialakult sorrendet megváltoztatni.
    2. A 'makró' funkcióknál, ha egy eseménysorozatban megváltoztatok egy paramétert - teszem azt a TV egyik általam használandó funkcióját - akkor ez a változás megtörténik az összes olyan 'makró'-ban amiben a TV, mint device megtalálható. Nem tudom, hogy ez mennyire egyértelmű ahogy leírtam és az is lehet, hogy ez tök természetes az univerzális távoknal. (Nekem ez az első ilyen távom.) Na most jut eszembe egy példa erre: Van egy TV nézés makróm ami tévé és erősítő használatból áll. Ebben a táv. 4 színes gombjának a TXT funkciójit adtam. Aztán csináltam egy DVD nézés makrót amiben erősítő, tévé és DVD van. A távirányítón a 4 színes gombot felokosítom 1-1 DVD funkcióra, de mivel ebben is benne van a tévé így az előző - tévé nézés - makró tévé txt- jének színes gomb beállítása is megjelenik. Tehát itt a 4 színes gombnak már 2-2 funkciója van egyszerre. Ha itt kitörlöm a 2-2 funkció közül azokat amik a tévé txt- re vonatkozik akkor ezek a funkciók ezzel egyetemben törlődnek a tévé nézés makróból is ahol viszont szükség lenne rá.
    Na szóval ez a kettő bajom van, ha egyáltalán meg lehet érteni a leírásomat.

    Esetleg harmadik bibinek felhozhatnám, hogy a szoftver gyakran kifagy hibával és elég lassú és macerás így neten keresztül az installálás. Én valahogy úgy csináltam volna meg a szoftvert, hogy az adatbázisból a nekem kellő eszközök adatait és az általam megtanított funkciókat a gépemen tárolódnának és csak ez az adatbázis szinkronizálódna esetleg időnként a Logitech nagy adatbázisával. Így kényelmesebb lenne az állítgatás.

Új hozzászólás Aktív témák