Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vati

    senior tag

    Engem az lep meg, hogy (ezek szerint) komoly számban tenyésznek a döntéshozók között akik tök komolyan elhiszik hogy ilyen orwelli baromság valaha is működhet.

    Kicsit sokat képzel magáról hollywood. A komplett hw-iparnak lesz még 1-2 szava hozzá...

    Ha mégis erőltetik, valószínűleg annyi hatása lesz a piacra, hogy teljesen szétválik egymástól a PC-zés és a házimozizás. Nem lehet majd ugyanazt a korongot beledugni a PC-be és az asztali lejátszóba. Nabumm.
    Egyik oldalon lesznek a normál PC-k, amin mindenki azt néz DivX-ben amit akar, olyan médiumon amin akarja, akkora felbontásban amekkorában akarja. Ezt egyszerűen nem tudják megakadályozni. adat-adat.
    Másik oldalon lesznek az asztali lejátszók / HTPC-k amibe jó drágán belerakták ezt AACS-köcsögséget, és sok birka megvette mer' olyan szépen mutat a nappaliban.
    Nem tudom elhinni, hogy pl. a HDTV=>kamera rippelést meg tudják akadályozni hosszú távon.





    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz csimmasz #22 üzenetére

    Én sem hiszem, hogy magár az algoritmust törnék meg.
    (Ha valaki emlékszik, a DVD-nél is elég sokat kellett várni, és jó adag szerencse is kellett hozzá.)

    Itt maga a technológia túl bonyolult ahhoz, hogy hosszú távon működjön.
    Arra épül, hogy egy zárt láncon belül tudják tartani az audiovizuális információt, a korongtól a képernyőig. Ez nem fog menni. Elég egy ponton megtörni a hw-láncot, és máris kiszabadítható a film.
    Nem lehet minden chip mellé rendőrt állítani.

    [Szerkesztve]

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Új hozzászólás Aktív témák