Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • McPeter

    csendes tag

    Helló fLeSs !

    Nos, számtech ksikereskedőként volt alkalmam tanulmányozni 3db Samsung 931c monitort is, és mindnél az alábbi jelenség állt fent: A fényerő profilváltó gombot nyomogatva a ''dinamic contrast'' után bármelyik profilban a színátmenetek megváltoznak, valahogy úgy, mintha átváltottuk volna a vga kártyát 16 bites színmélységre. Leginkább arcképeken vehető észre, de nem tudom definiálni pontosan. A finom színátmenetek ''lépcsősekké'' válnak. A monitor kikapcs-bekapcs: a rend helyreáll, a színek ismét jók. Ez a jelenség mindhárom monitornál megvolt, pedig nem is egy sorozatból valók. Nem könnyű észrevenni, nem is nekem tűnt fel azonnal. Az egyik monitor a vásárlás óta a szervizben van, és vár ''alkatrészre''. Mondjuk ez a 2. alkalom már a szervizben, mert elsőre simán visszaküldték, hogy a: ''monitor tökéletes, a gyári paramétereknek mindenben megfelel''. Ezek után közvetlen a szervizesnek mutogatva a jelenséget már elhitték, hogy van valami, de igazából arra a következtetésre jutottak, amire én, vagyis ez a monitor egyszerűen ilyen, bár azért felfoghatatlan, hogy egy ilyen drága cucc gyárilag hibás legyen... Kíváncsi vagyok, hogy a nálatok levő tesztpéldány hozza-e ezt a hibát? Örülnék neki, ha megírnád...
    A többi tulaj véleményét is várom! (az RTA ki-bekapcsolásnak semmi hatása)

Új hozzászólás Aktív témák