Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    A kicsik se rosszak, de ott óriási változást nem látok. A frissebb mag nyilván jobb lesz perf/W-ban épp itt, ahol igazán számít.

    Az igazi újdonság a lista nagyobbik vége. A vega8 @2.1 már elég jónak tűnik 8/16 mellé. Elég sok mindent lefed ha nincs komolyabb játék. (Nekem most megfelelne R7 2700 + downclockolt, jóáras RX 470 helyett.)

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Tigerclaw #26 üzenetére

    Látható, hogy nem megy.
    Ott sem és most itt sem.
    (Vagy c válasz: Mégis csak alultervezték mobilban és itt azért nem lesz DIY, mert az OEM-ek már annyit kapnak, hogy bőven tudnak teríteni. Én nem erre szavaznék. :)
    Különben ha nem gyártási kapacitásprobléma lenne akkor DIY is lenne.)

  • sb

    veterán

    Abu, más oldalakon rendre azt írják, hogy a 3000G sorozat Picasso alapú, 12nm.
    Erről van infótok?

  • sb

    veterán

    válasz S_x96x_S #51 üzenetére

    @tasiadam, @S_x96x_S

    Lehet, hogy félreérthető voltam, de reméltem, hogy ezen cikk alatti 3000-es sorozaton nem lesz annyira nehéz belőni, hogy az Athlon Silver/Gold sorozatra gondolok.

    Amit Abu ezzel vezetett fel a cikkben:
    Ryzen mellett az Athlon sorozat is kapott újdonságokat, amelyek szintén a Renoir lapkára épülnek

    A külföldi tesztoldalak szerint viszont Picasso származék (de még azzal sem egyezik feltétlenül teljesen: Dali kódnéven fut).

  • sb

    veterán

    válasz capulet75 #61 üzenetére

    Valaki linkelt fentebb tesztet amiben volt 5400-as ram melletti screenshot is.
    Persze nyilván aranyárban lenne és nem érné meg, de a GPU szempontjából eléggé jót tenne az a sávszélesség. :)

    A kettő között viszont vélhetően lesznek már elérhető modellek normális árban. Az említett Crucial elmegy 3600-3800-on kis szerencsével.

    @Prof
    Egyetértek, hogy most annyira nem éri meg várni a Zen3 APU-kra. ezek is itt vannak de mégsem. Még hónapok. Mire lesz Zen3 APU... ha annyival jobb a proci rész az úgyis drágább lesz, akinek nagyon kell a perf az most is válogathat, van több mag Zen2-ben és lesz Zen3 cpu is bőven addig, 8 vagy akár több maggal.
    GPU-ban meg csalódás, hogy nem lesz igazi előrelépés. Már a Navi is sokkal kisebb sávszélességgel beéri és még azt sem hozzák miközben RDNA2-őt várunk már. Teljesen feladták ezt a részt...

    Főleg notiban ütne. Értem, hogy reszelik a Vegát és láthatóan javul is perf + perf/W mert beférnk az U-s procik TDP-jébe, de most képzeljük el, hogy az alapból dupla perf/W Navi, kisebb sávszélesség igénnyel és a notikban kb. most elért 50GB/s helyett (eddig még ez se volt meg jellemzően) elérhető sávszélességekkel. A fent említett 5400 már 85GB/s környéke, de létező noti ram is 65GB/s körül megy.

    Ezt viszont nem értem:
    Egyszerre kene jojjonek a notiban levokkel es nyomatniuk kene a laptop/szerver piacot ezerrel mert ott van a profit.
    Épp ezért nem jönnek az asztali APU-k, csak késve. Most is hiány van Renoir-ból notiban is. Nyomassák csak azt desktop helyett, ha választani kell.
    (Egyedüli gáz az, hogy ott is később jön a sima cpu-khoz képest. Meg ez a gpu szerencsétlenkedés... De nyilván az is tudatos. Tartják az előnyt, a cpu rész arat. Ennyi elég most nekik bőven.)

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz solfilo #64 üzenetére

    Igen, azt kihagytam, hogy a rendes 3000G-ről is suttogták utólag, hogy 1 lépés ott is kimaradhatott. Pontosan ott sem lehetett tudni mert ezeket nem igazán kommunikálják normálisan.

    A számozás legalább kicsit jobb. Persze csak ha nem nézzük a 4xxx mobil vs 3xxx desktop procikat. :D
    Én követni próbálom mikor mi jön, de már így is nehéz.

    Érthető amúgy nyilván, hogy mindenhol készlethiányban nem erre lövik a puskaport, de én sajnálom, hogy pont a legkisebb fogyasztású cuccoknál így nincs előrelépés igazán.
    Érdekelt volna a HTPC/NAS-ba a 200GE helyére valami. :)

  • sb

    veterán

    válasz enginev3.0 #77 üzenetére

    Tesztet nem árt megnézni a 8700T-ről, hogy a TDP-hez képest mennyit fogyaszt.
    Computerbase-en külön teszt volt róla. A TDP 35W, de még 65W-ra korlátozva is -5% a teljesítménye. 35W-ból pedig -27%. Az passmarkban már csak 10000 és 7800 pötty arányosan.
    A 3400G meg 9400.

    Még mindig gyengébb, de multicore sokkal jobb a 6/12 felállás mint a 4/8, szóval ez várható is.

    Kisebb TDP-n javulni fog a 3400G is.... nomeg itt jönnek a 4xxx procik (amikre valóban várnod kell :D). A 6/12-es egész biztosan gyorsabb lesz azonos fogyasztásból.

    @AxBattler
    Nem minden lapban van cTDP állítás. Nálam eltűnt az Asrockból... és amíg votl akkor se működött 2700-al. A desktop 3000-esek már dedikáltan kaptak vmi energiatakarékos módot, ott kéne, hogy menjen ha a biosból nem tüntették el. De a 3000-es APU-k megint más széria... bár ott úgy tudom valóban szintén mennie kellene.

    Már írtam korábban, hogy a nagyon finom hw-s freki és feszszabályzás mellett nem értem miért nem teszi bele az AMD a Ryzen Masterbe pl. hogy bárhova állítsd a TDP-t egy kattintással. A hw remekül kezelné és nagyon nagy szabadságot adna.
    Intelnél ez tök hasznos volt.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz enginev3.0 #81 üzenetére

    Közben láttam, hogy tasiadam is írta.
    Egyrészt ezek a procik feljebb turbóznak mint a gyári TDP. Pl. a 15W-os U procik 25, de újabban 40W-ig. :) Ez a tesztekben szépen mutat.

    Másrészt asztalin meg egyébként is régi szokás Intelnél, hogy a Z-s lapok kilövik a meglévő limiteket is. Szóval ott meg nem csak a turbo erejéig fogyaszthatnak jóval többet a kisfogyasztású procik.

    Ha fogyasztást is néz az ember és számít akkor sajnos muszáj ezeket külön megnézni mert nem reklámozzák és a tesztekből sem derül ki ránézésre.

  • sb

    veterán

    válasz tasiadam #84 üzenetére

    Az is bőven elég nekik hiszen a T-s procik 35W-osak. 90-120W-ig lazán elmehetnek ekkora táppal és így hozzák a sima vagy K-s modellek teljesítményét. :D
    A Z-s lap is előfordul OEM-eknél, de nyilván ritkább.

    A fenti viszont elég elterjedt. Ezért is néznek sokan a T-s procikra úgy, hogy 35W-ból ugyanazt hozzák mint a nagyok... pedig nem. Vagy közel sem 35W-ból.

    Nálam 2700 + RX 470 megy. Hasonlóan.
    GPU-nál -150MHz és 60-80W meg 1000rpm mínusz. :)
    A proci alapon 1V @3.4GHz, így a core power 60W, szumma 75W körül eszik.
    3.9-en sem kell neki nagy fesz, 1.23V körül elvan, de az már 120-130W ha jól emlékszem. Cserébe +15% teljesítmény.
    Így lehet egy kombinált 200W körüli fogyasztásból pikk-pakk 300-350-et csinálni 10-15% plusszért.

    @AxBattler
    Intel alá sw-sen ott a ThrottleStop nevű progi. Bármit állíthatsz. Notiban én belőttem 1 wattos lépésközzel, hogy mi lenne a kívánatos. 35W-on 98 fok volt a 4/4-es i5 és 3.1GHz. 23W-on 82 fok körül tetőzik és 2.9GHz kb. De majd ő tudja mennyi fér bele, vezérli az órajelet, feszt (offset mellett) ugyanúgy, elég volt a Wattot beírni. :)

  • sb

    veterán

    válasz enginev3.0 #88 üzenetére

    Ha nagyobb proci és választék kell akkor ez a Renoir széria hozza el amit vársz.
    De erre még várni kell.

    Viszont NAS-ra a legkisebb 2/4-es 200GE is elég lenne.
    Nekem NAS+HTPC van egyben 200GE-vel. Ennél csak lassabb konfig volt alatta korábban. Mindent visz. Most fut rajta XPEnology VM-ben, Emby szerver, Kodi, qbittorrent 150-200 cuccal egyszerre. És emellett szokott menni a filmlejátszás.
    Win 10 Pro, 8GB ram. Én is be szoktam lépni rá RDP-n vagy máson.

    HTPC-nek is jó, kb. támogat mindent. 3D egyedül a necces, azt is tudná, de szerintem sz*rik az AMD a driverre és a frame packing nem megy. Pedig fizikailag azt is tudja, már hekkelni azt is sikerült rá.

    De van pl. hw-s encode is ami korábbi tapasztalataim szerint soha nem ment csak hekkeléssel. Én se nv-n, se Intel quicksync-en nem tudtam belőni korábban Plex alatt pl. az AMD meg még kevésbé volt támogatott. Most viszont Emby-ben támogatja az új enkódert, bepipáltam és 4k-t transzkódol a gpu-val 30-40% cpu kihasználtság mellett.

    Emellett ha belépek rá ott is pattog, ezek netezős gépnek is lazán jók ha nincs extra igény: 100 tabfül meg ilyen hülyeségek.
    SSD van a rendszer alatt, így gyk. alig érzek különbséget reszponzivitásban az asztali 8/16+nvme-s géphez képest. (Kivéve nyilván az RDP okozta kis lagokat).

  • sb

    veterán

    válasz solfilo #93 üzenetére

    2/4, 4/4, 4/8 eddig is volt. Bár bővül és ez is jó, de szerintem az igazi áttörés az, hogy jön 6-8 magos is IGP-vel.

    Nekem most egy használt, olcsó RX470 dvga van a 8/16 proci mellett de nem játszom.
    Elég lenne egy 1030 - 1050/560 szint is. Ez kb. 1/3 és 2/3-a a mostani RX470-nek.
    Viszont árban kb. ugyanannyiba kerülnek... még használtan is. :D

    Így visszavett frekivel, fesszel marad a 470. :)
    De egy igpu-s 8/16-ra lecsapnék. Főleg ha 1030 szint, mint a nagyobb Vegák. Plusz jobb támogatás, 470-en már kínlódás az energiamenedzsment/fogyasztás szabályozása is, 1-2 dekódek hiányzik belőle, stb...

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz BiP #108 üzenetére

    Nálam is a kényelem hozta a win10-et.
    Viszont én sok konfigon nyomtam ezt. Volt Atom+nvidia Ion.
    Utána Intel G2020 IGP-vel. Az már korrekt sebességet tudott mindenre.
    Majd jött egy G3900 2/2 és a végén a 200GE ami már igazán kompromisszummentes lett nálam.

    Szvsz ez jó bármire a fenti célokra, továbbra is tartom. Így nagyon nincs mire várni AMD oldalon. :)

    (Én RDP-t használok, androidról is. Ill. Stardock Multiplicity-t használtam, most már kevésbé.
    Nálam az volt az egyetlen amivel pl. a Kodi felület/lejátszás képe is átjött remote-ban. RDP, Teamvieweren ez fekete képernyő volt. Szerintem VNC-t is próbáltam de nem esküdnék meg rá. Nomeg nálam volt rajta kijelző - a TV - így néha a KVM mód is nagyon jól jött. Csak áthúztam rá az egeret és máris azt a gépet irányítottam nem az asztalit. Remote nélkül.)

  • sb

    veterán

    válasz BiP #108 üzenetére

    Throttlestop nekem eddig mindenen ment, desktop és notin is, egy Ivy a legrégebbi amin most is fut. Fura.

    Egyébként munkagépen is kellett használni. Dell Latitude-on teljesen szar volt a hűtésvezérlés, azonnal throttling volt és még ráadásul 90 fok felett is ment. (gyk idleben hűtött, terhelve meg nem - nem túlzás ezt írni :D) Később variálták, akkor meg 65-70 fokra visszatolta a hőmérsékletet az órajellel, így szintén alig volt ereje. Muszáj volt kézzel megpiszkálni mert gyk. használhatatlan volt.

    @tasiadam
    Intel XTU? Nálam az volt ami nem ment 1-2 régi procin. Kiírta, hogy nem támogatott.
    Aztán a ThrottleStoppal ott is sikerült megoldani.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz BiP #113 üzenetére

    Az Atom más kategória. Teljesítményben is nem csak fogyasztásban.
    Erre a sávra szvsz az új procik sem lőnek. Az U-s 15W-os mobil procik kellenének erre a célra.

    Ettől függetlenül viszont nem annyira vészes a 200GE sem. Torrentekkel, szerverekkel light terhelésre nekem 30W körül megy paneltáppal NVMe SSD + 2x3.5" HDD-vel. Szóval 20-22W körül lehet a valós fogyasztás konnektroból HDD-k nélkül. Idle 15-16W kb.

    Nyilván ez is több, de a teljesítmény is az. 24/7-re +10W is érezhető, ha erre van szükség (és a passzivitásra is) akkor érdemes lehet mókolni vele vagy mást választani. Ha nem kell a 24/7 akkor viszont egyszerűbb ott megfogni. Nálam nem megy éjjel-nappal a NAS, így azonnal feleződik a fogyasztás.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz BiP #192 üzenetére

    CB20-ban kemény 4% előnye van a 10600K-nak egy 3600X-hez képest.
    Nem értem milyen egyszálas előnyről beszélünk.
    Főleg ilyen régi procis usereknél akik nem a legújabb K-s procit hajtják üveghangon.
    :F :F

    És akkor árról, ár/teljesítményről még nem beszéltünk. Pusztán szimplán a teljesítményről.
    Szvsz sokan el vannak tévedve...

    @Dave™
    Mostanában nem jártam utána a témának, de 1-2 éve még az volt a helyzet - és vélhetően ez van nálad is, hiszen régebbi procid van - hogy a hw-s encode minősége köszönőviszonyban sincs a cpu encode-hoz képest. (Ez most is így lehet, mert elvi problémák voltak a jobb minőség elérésével gpu-n.)

    Ergo videóvágásra és tömörítésre, vagyis arra, hogy ezzel encode-olt tartalmat tartós használatra készítsenek kb. senki nem használja. Vannak/voltak a neten tesztek. Egy Quicksync video egy homályos paca, sokszor 2x méretből is egy cpu-val tömörítetthez képest. Nvenc és az AMD egy fokkal jobb, de az összes más szint mint a cpu encode.
    Ezeket transcode-ra szokták használni vagy streamingre ahova nem nagyon kell a minőség.

    De ha mégis azt nézzük, hogy valid az igényed, akkor sem értem az i3-7100 védelmét.
    Hiányolod a nagyobb APU-kat de ha szigorúan nézzük akkor ez kis túlzással a 200GE szintje. Szóval most is van bőven efelett AMD APU.
    A 200GE 2/4, AVX-et is tud mint az i3, van hw encode ugyanúgy, kicsit lassabb egy szálon, de egy 15k-s proci a 35k-s, de még ma is 25k-s i3-al szemben.
    És akkor a 4/4, 4/8-asokról nem beszéltünk.

    De még akár a dvga-s megoldás is mehetne ha annyira kellene a cpu erő. Én i5-6500-ról váltottam - igaz használtan - de kb. +10k-ból Ryzen 2700-ig sikerült fellépni ami azért kb. 3x szint. Én sem játszom és jól jönne a gpu a Ryzenbe. Most emiatt van nálam is egy RX 470 a gépben ami folyamatosan underclockolva megy gyakorlatilag passzívan. 10-30W-ból egy 150-180W-os kártya. :D
    Egyszerűen igp nem volt a Ryzen 2700 mellé, kisebb dgpu-k, 1030, 1050, 550 meg alig lettek volna olcsóbbak vagy adott esetben még drágábbak is voltak mint a 470.

    Szóval nem ideális de valahogy az látszik, hogy ha a cpu erő kellene annyira akkor is van sokkal jobb megoldás mint az i3. Ha mégis elég a cpu, de kell a hw encode arra is ott vannak a kisebb, de még mindig i3-at verő APU-k.
    Erős cpu+igpu ami nincs egyedül, de a fentiek is mind jobb megoldások a mostaninál.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Dave™ #197 üzenetére

    Erről jó lenne némi teszt link, mert amiket én látok azokban a hw encoderek le vannak maradva brutálisan.

    De mondok jobbat, én is használtam, most AMD AMF-en keresztüli transcode-ot, korábban pedig pont Quicksync-et Skylake procival. Brutális különbség volt minőségben... még nagyobb méret ellenére is.
    Itt a méretet és minőséget is nyilván azonos kódolás mellett értem. Tehát x264 gpu vs cpu file-on, vagy HEVC gpu vs cpu esetén. Az x264 vs HEVC összehasonlításnak nem sok értelme van, az két tömörítési eljárás, nem ennek az összehasonlítására vagyunk kíváncsiak.

    A friss fejlesztéssel megint valid a problémád egy reszelt Skylakere épülő Kaby Lake procival ami 2015-ös találmány...
    Egy logikus felvezetéssel indítottál és azt gondoltam értelmes érvek és a saját igények pontos ismerete mentén választasz de kezd kabaréba átmenni a dolog.
    Egy rakás érv fel lett sorolva ami logikus, semmi érdemi válasz nem jön rá, csak olyan problémák emlegetése ami a meglévő hw-nél is ugyanolyan gond vagy nagyobb.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Kansas #219 üzenetére

    Ár kérdése lesz szerintem. Főleg a Zen+-hoz viszonyíva.

    A Zen+ és Zen2 között elég nagy a gap árban. És átlag van +30% különbség kb. (órajel+ipc).
    Drágább mint amennyivel gyorsabb szvsz de azért ez már szemmel látható különbség. Ha szükség van rá akkor megérheti.

    A Zen3 erre hozhat még +30%-ot (pontosan nyilván nem tudjuk, de ilyesmi várható nagyságrendileg). Ha árban még feljebb mennek akkor abszolút értékben is drágák lesznek szvsz. Relatíve meg hiába dupláz lassan (+70%) Egy Zen+ -ra. Az szinte ingyen van és az is majdnem mindenre elég.

    Ha árban a Zen2 helyére jön akkor már érdekesebb. Ott a a relatíve nagy gap rögtön összeugrik a nagy teljesítménykülönbség miatt.

    Ami árnyalja a fentit az - a látszólag kb. ingyen adott - igpu a Zen2 mellé... ami ráadásul ebben az alsó szegmensben hiánycikk, szóval itt nagyobb árrést fed le. (Én egy RX470-el vagyok de semmire nem használom. Viszont volt használtan 30k. Ezalatt fele-harmad sebességű dgpu is 15-20-25k lenne legalább. Utóbbi szintjét pedig hozzák az igpu-k is.)

Új hozzászólás Aktív témák