Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Televan74 #6 üzenetére

    Azért finoman szólva sem szép dolog, hogy az AMD így döntött, maradjunk annyiban, hogy nagyon kezd az AMD az Intel és az nVidia féle bunkó húzásokat megejteni. Ahogy valamennyire felálltak a padlóról, rögtön az ilyen felesleges és népszerűtlen húzásokkal rúgják tökön magukat... :(

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz wwenigma #35 üzenetére

    Egészen pontosan azért mert az alaplapgyártók nem akarták a lapjaikat certifikalni csak rábaccák hogy supported. Mindegyikre, kerdes nelkul...

    Már megint ostobaságokat állítasz, mindenféle alátámasztás nélkül...

    Az ASUS például szépen tisztázta, melyik alapján mit engedélyez, és mi az, amire képes:

    Szóval ők megvizsgálták melyik alaplap hogyan mire képes, dolgoztak vele, végigrágták a dolgot, majd az AMD kirúgta az asztalt alóluk, hogy nem oda buda, ti csak ne partizánkodjatok, majd én megmondom, hogy ki mit tehet meg...

    Apro kulonbseg ahhoz kepest mint amikor intel báttya hozzáad 3 lábat tápnak merthogy anelkul nemmenne a proci és sajna igy uj lap is kell az uj foglalat miatt....

    Szóval mert az Intel csinált egy csomó szemétséget, az AMD szemétsége már nem is szemétség? :F

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz SunMount3r #66 üzenetére

    Rövid távon nem feltétlen, például a PCI-Express 4.0-át támogató SSD-k, bár a korai példányok többsége még kevés gyakorlati pluszt nyújtanak.

    A lényeg itt inkább az, hogy lett volna egy lehetőség, hogy az AMD és az alaplapgyártók jó fejek legyenek (érdemes megjegyezni, hogy az alaplapgyártókat mindig ekézni szokták, hogy ők abban érdekeltek, hogy a vásárló minél sűrűbben cseréljen deszkát, ehhez képest itt az X570 legnagyobb előnyét nyújtották volna a meglévő X470-esek és B450-es deszkákban...). Az alaplapgyártók jó fejek akartak lenni a vásárlóikkal, az AMD viszont nem.

    Szóval ez inkább egyfajta morális-etikai dolog. Amin az AMD elcsúszott...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz hokuszpk #70 üzenetére

    Ez az adott gyártókat minősíti, de nem csak az ASUS, hanem például a Biostar is csak bizonyos alaplapjainál tette elérhetővé a dolgot, és amennyire én követtem a dolgot, például a Gigabyte sem minden X470 és B450 deszkánál biztosította a PCI-Express 4.0 beállítását.

    Én még mindig azt a nézetet vallom, hogy ez egy lehetőség lett volna opciónak, hogy akinek a deszkája alkalmas erre, az ki is használhassa. Az AMD viszont elvágta ezt a lehetőséget. Ennyi.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz joysefke #77 üzenetére

    -(1) Nem tudja azt mondani a gyártó, hogy Gigabyte B450 MegaSuper Infinite Gaming az támogatja, hanem max azt, hogy Gigabyte B450 MegaSuper Infinite Gaming rev1 igen, de a rev 2 meg mondjuk nem.

    Ez az alaplapgyártó felelőssége, btw korábban is megoldották, hogy a különféle revíziók megfelelő BIOS-t kapjanak, szóval semmi akadálya annak, hogy az általad felvázolt esetben a Rev1 esetében ott legyen a Gen4, a Rev2 esetében nem...

    Amikor a szóban forgó termékeket tervezték a gyártók aligha fordítottak arra erőfeszítést, hogy a konzumer szinten még nem létező PCIE-4 kompatibilitást teszteljék.
    Utólag kitalálni, hogy "ja, jó eséllyel mégis működik" eléggé véleményes, mert a fizikai implementációnál nyilván a PCIE-3 tűrésével dolgoztak és nem a PCIE-4 feszesebb követelményeivel.

    A PCI-Express Gen4 szabványok ma már ismertek, korábban is volt példa arra, hogy pl. kábelek, csatlakozók megugrották a később bevezetett szabványban meghatározott értékeket, holott a legyártásuknál azok még sehol sem voltak...

    Erről szól (ismét) az alaplapgyártó felelőssége, ha ő ezt bevállalja, akkor hurrá, lehet kísérletezni, ha nem, akkor nem.

    Könnyen lehet, hogy egy adott konkrét típus-revizió-modellbe tartozó termékek 90%-a tudná a PCIE4-et, 10% pedig nem, mert mondjuk a szórás pont kívül esik azon amit a PCI4 megenged.

    Ez teljesen kitalált érv, alátámasztás nélkül. Adott esetben ki lehet ezt tesztelni, és lehet mérlegelni.

    Nyilván az AMD-nél most utólag sokkal jobban látják a szituációt, sokkal jobban tudják, hogy kb milyen arányban lehetnének PCIE-4 képesek a régebbi chipsetes lapok, tapasztalatból tudják, hogy mit lehet és mit nem lehet rábízni a gyártópartnerekre.

    Az AMD mégis honnan a francból tudná, hogy az adott alaplap adott PCI-Express csatija (mert a Chipset ugye pont nem számít) tudja-e a specifikációk szerinti sebességet, avagy sem? :F

    Az AMD elsősorban nem az X570-es alaplapok eladásából él, hanem elsősorban a RyZEN processzorokéból. Ha mégis ők mondják azt, hogy X-Y-Z chipestes lapok képtelenek megbízhatóan támogatni a PCIE-4-et, akkor annak nyomos oka van.

    Még egyszer: ennek a chipsethez pont semmi köze. A PCI-Express csatik bekötésének minősége, zavarvédettsége, stb. számít, eleve ezért jöhet csak szóba a felső (procihoz legközelebbi) PCI-Express x16-os csati, illetve az NVMe csati. Ezt nem az AMD, hanem az alaplap gyártójának asztala.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz wwenigma #79 üzenetére

    Igen és mivel ez igy az ugy az mixelve amaz sehogysem ez kavarásokhoz vezethet és gratulalok hogy talaltal egyet aki listazta.

    Kettő (ASUS és Biostar) az az egy, illetve a Gigabyte emlékeim szerint listázni nem listázott, csak bizonyos típusokba aktiválta a lehetőséget egy BIOS frissítésben, aztán az AMD nyomására szépen ki is vette...

    Ettől függetlenül nehogy már az Én hibám legyen, hogy Te marhaságot írtál le... :U

    Ugyanakkor a funcio teljesen stabil mukodesehez ehhez tervezett alaplapi kialakitas kell szoval nem ertem miert rugoztok ezen.

    Még 1x, sokadszorra: ha az adott csatlakozóhoz vezetett kapcsolat megugorja az elvárt szintet, akkor hiába nem Gen4-nek volt eredetileg tervezve, még nyújthat stabil és megfelelő sebességű kapcsolatot.

    Itt azonban az opciót is elveszi az AMD.

    Mint említettem, ez inkább morális-etikai dolog. Aminél az AMD nem a "jófej leszek" gombot verte.

    Mivel ugye nem probléma a masik oldalon a sérülékenységek megléte sem, pedig az picit nagyobb probléma mint egy új feature engedélyezése több éves alaplapokon és chipseteken. Mert ugye itt nem kell uj procihoz uj lapot venni, khmm.

    Hiába próbálod folyton Intel vs. AMD vitává zülleszteni a dolgot, ez teljesen független ettől. Az AMD lehetett volna jó fej. Nem volt. Ennyit írtam és állítottam. Attól még nem lesz ez semmis, hogy egy másik gyártó mit csinál... :U

    És ki lenne szidva ha nem menne vagy hibázna? Persze hogy a szarazájemdé menne azoktol akik most idejottek örömködni. :)

    Ha nagyon zavar, veszel VIP-et, és rejted őket...

    Veled is ezt fogom most csinálni, ugyanis Te is ugyan ez vagy pepitában és nekem fárasztó, ami marhaságokat össze tudsz hordani. Szomorú, hogy a moderáció erre nem terjed ki, de hát a PH! is inkább megkerülő és nem a konfrontálódó utat választja...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz hokuszpk #84 üzenetére

    felre vagy tajekozodva.
    az emlitett gyartok nem az AMD nyomasara vettek ki. Ok semmit nem vettek ki sehonnan.
    Az AMD vette ki a supportot procik mikrokodjabol.

    Jogos az öt pont, az AGESA 1.0.0.3 ABB-tól vette ki az AMD a lehetőséget, és emiatt tűnt el az támogatás az újabb BIOS-okból, vagyis ezt rosszul fogalmaztam meg.

    Mea Culpa... :B

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Precorus #104 üzenetére

    No offense taken. :)

    Én azt hangoztattam eddig is, hogy ez egy opcionális lehetőség a későbbi felhasználásra. A Gen4 PCI-Express hasonlóan inkább a jövőben lehet tényező, nem mostani kritikus probléma. Nincs varázsgömböm, nem látok előre 3-4-5 évet, de simán lehet, hogy annyi idő múlva esetleg már tényleg ki lehetne használni a Gen4 PCI-Express lehetőségeit otthoni felhasználónak is. Ilyen szempontból egy nagyon szép gesztus volt / lehetett volna az, hogy az X470 / B450 (akár régebbi) deszkák adott esetben ezt a csatlakozást megadják a Ryzen 3xxx procik mellett. Más szóval ez a jövőbeni használhatóság, jövőtálóság kérdése.

    Én továbbra is csak azt tudom mondani, hogy az, hogy ennek a lehetőségét is elvágta az AMD, az nem egy szép húzás, finoman fogalmazva. Pláne, hogy ennek semmi köze a chipsethez, hiszen itt a CPU és a csatlakozó közötti kapcsolat a lényeg, amit ugye az alaplapgyártóktól függ, hogy milyen zavarvédelmet, jelminőséget tudnak biztosítani.

    A fenti képen ugye a felső 3 közvetlen PCI-Express kapcsolatokról beszélünk. Jól látható, hogy az égadta világon semmi köze nincs ennek a chipsethez. Ezért tartom félrevezetőnek az olyan kijelentéseket, hogy az AMD nem ígérte, hogy az X570 előtti deszkákon lesz PCI-Express Gen4 támogatás. Semmi köze nincs ennek ahhoz, hogy milyen chipset van azon a deszkán...

    Hogy aztán ezen a kijelentéseket a fentiek figyelembe vételével (vagy annak teljes kihagyásával) most ki hogyan próbálja a saját értékrendje alapján csűrni-csavarni, megmagyarázni, átpolitizálni, teljesen mást belelátni, az már az ő egyéni szocproblémája... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Precorus #110 üzenetére

    A PCI-Express szabvány visszamenőlegesen kompatibilis. Tehát tegyük fel, hogy 2020-ban mégis elárasztanak minket a Gen5-ös PCI-Express hardverek, nos, akkor hogy is néz ki a helyzet?

    Az X570 deszkákban Gen4 sebességgel fognak futni a Gen5 hardverek, míg az X470 / B450 / korábbi deszkák (a frissített BIOS-osok is) viszont csak Gen3 sebességgel.
    Holott az arra alkalmas deszkákban ott is futhatnának legalább Gen4 sebességgel, ha az AMD hagyta volna (ill. hát a pre AGESA 1.0.0.3 ABB béta BIOS-okkal futhatnak, de ugye ott más problémákkal szembesülhet a felhasználó).

    Szóval én továbbra sem azt látom, hogy jajj, tényleg tök felesleges dolog, hanem azt, hogy na, lehetett volna jó fej az AMD, de nem volt.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #113 üzenetére

    Tudod-e garantálni, hogy a PCIe 4.0 támogatás a teljes kiadott alaplap flottában jól és hiba nélkül működik? Mi van, ha mondjuk 20 különböző alaplapból 1-en nem működik jól?

    Visszakérdezek: van arra bármi bizonyíték, hogy az így engedélyezett alaplapokban nem megfelelően megy a Gen4?

    De az alapérvet még mindig nem tudom értelmezni. Van egy gyártó, megtervez és legyárt egy alaplapot. Leteszteli, hogy mit tud az adott típus, majd ezek alapján engedélyezi vagy nem engedélyezi a Gen4 támogatást az adott típusú alaplap BIOS-ában. Innen kezdve max. akkor lehet gond, ha a gyártás minősége olyan hullámzó, hogy némelyiknél megy, máshol nem. De ez is az alaplapgyártót minősíti...

    De látod, meghagyták az eddigi bioszokat, aki akarja, használhatja a korábbit.

    Ugye te sem gondolod komolyan, hogy a jelenleg is sok problémával küszködő BIOS-ok szintjén marad a felhasználó?

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz hokuszpk #120 üzenetére

    hat ez van. a AMD soha nem igerte, hogy a 3xx/4xx lapokban mukodni fog a pcie4 ezt az alaplapgyartok kezdtek el feszegetni, hogy akar jo is lehet.

    Akkor még egyszer, utoljára: nincs köze az alapi chipsetnek ehhez.
    Ha a CPU és a csatlakozó között megfelelő a jelek továbbítása, akkor képes rá, ha nem, nem.
    Amúgy az AMD belement a dologba, majd visszalépett. Az indoklásuk minimum sántít.

    viszont 100%-ra nem garantalhato a dolog,

    Érdekes. Egy csomó más, sokkal hétköznapibb dolog nem garantálható, például hogy egy 4500Mhz névleges max. boost frekis CPU valóban el is érje a 4500MHz-et az adott deszkában.

    Miért olyan vörös posztó vajon ez a Gen4 engedélyezés? Talán azért, mert ezzel kvázi kirúgják a széket az X570-es deszkák alól? Csak tippelek... Ahogy te is, hogy mi a valódi ok...

    Nemhiszem, hogy lenne eroforrasuk ra, hogy alaposan utanajarjanak minden esetben, hogy miert nemmegy, es mi lehet ra a javitas, mert arra nagy tetekben fogadnek, hogy az alaplapgyartok helyett az o nyakukba zudulna a szosz.

    Őőő... Érdekes ez a kettősség. Egyszer azzal jön mindenki, hogy úgy se használja semmi ki a Gen4-es PCI-Express-t, utána az a probléma, hogy az AMD nem akarja talán a nyakába a felhasználók (feltételezett) sirámjait...

    aha. papiron. van NV zsugam, ami a jelenlegi Intel lapokban sem indul el, pedig allitolag 2.0 azaz elvileg mennie kellene.

    Ez alapján nagyjából minden HW témát le is zárhatunk, mert hasonló szintű problémákra minden téren lehet találni egy-egy példát... :U

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák