Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kalimist

    aktív tag

    válasz makkmarce #54 üzenetére

    A GPU benchmarkok (pl. GFXbench) Androidon szintén low-level api-n vagyis Vulkanon futnak tehát ne haragudj meg de megint sületlenséget írtál, mint az M1 topikba is ilyeneket:

    "Az M1 ugyanúgy egy legózott chip (mint a Snapdragon), néhány egyedi megoldással."
    "Hisz tudjuk, hogy a cégpolicy legfontosabb eleme a lopás :), a vezér is megmondta.
    Amit utána remekül tudnak előadni a bíróságokon, hogy dehát drága bíró úr, a license túl drága volt, meg a miénk nem is működött, ezért loptuk el"

    Mégegyszer utoljára: az Apple nagy- és kis teljesítményű CPU magja is saját fejlesztések nulláról. Annyi a hasonlóság az Arm magjaival, hogy mindekettő képes Arm V8 kódot futtatni, mintahogy az Intel és az AMD is képes ugyanazt az X86 kódott futtatni és mégis eltérő designok!

    "megvették a powerVr-t(talán 2017-ben), annyira saját, hogy először bedöntötték, utána felvásárolták a GPU-s céget, gondolom az arm magokat meg otthon találták a sufniban."
    - nem vették meg nem döntötték be a powerVR-t hanem megújították az IP-k licenszelését mivelhogy enélkül ma már lehetetlen saját GPU-t tervezni, ettől függetlenül powerVR alapokra épül ez tény. Az Imagination ma is egy működő cég.

    "az M1 cpu-nak is ARM mag az alapja"
    - alapja az ARM V8 ISA, kevered a szezont a fazonnal

    "jelenleg az apple mindig átveszi a legújabb változtatásokat, nem találták fel a spanyol viaszt, az viszont igaz, hogy legalább ők folyamatosan követik az ARM-ot." :DD
    - ezt fordítva igaz (a teljesítményt/energiahatékonyságot nézve): az Arm követi az Apple-t 1.5-2 év lemaradással a teljesítmény magokat illetően míg a hatékonyságot célző magok esetén kb. 3-4 évvel.

    [ Szerkesztve ]

  • kalimist

    aktív tag

    válasz makkmarce #80 üzenetére

    Honnan veszed ezt a 6x értéket mert én ilyet sehol sem írtam. Az AnandTech-et idéztem az A13 energiahatékony magjaival kapcsolatban ahol arra a megállapításra jutottak, hogy a A13 Thunder magok 2.5-3x gyorsabbak az A55-nél miközben feleannyi energiát használnak. Hol van itt a 6x?? A 3x gyorsabbat beszoroztad a 2x hatékonysággal és lett belőle 6x hatékonyság?? :)
    Az A14 Icestorm mag ezt is űbereli mert ez már 4x gyorsabb egy A55-nél 3x energiahatékonyabb működéssel szintén az AnandTech szerint. Ez a te képleted szerint akkor 12x (4x3) hatékonyabb? :)

    Igen, GFXbench-ben csak az Aztec megy Vulkanon de ott a Basemark GPU 1.2, 3dmark is és azért játékok is akadnak már Androidon amelyek a Vulkan leképezőt használják.

    Milyen PowerVR fejlesztést lopott el az Apple és milyen jogdíjakat nem hajlandóak fizetni? Tett-e valaki feljelentést? Milyen eljárások indultak ezzel kapcsolatban?
    Ez év elején újították meg a licensz szerződésüket mert enélkül nehezen lehetne használni olyan Imagination technolóiákat, mint a TBDR vagy a PVRTC és azt is írtam, hogy powerVR alapokra épül a saját GPU de jelentősen tovább van fejlesztve. Nekem amúgy nem úgy tűnik, hogy szétverték volna a céget, az Imagination ma is létezik és dolgozik.

    Azért arra válaszolj már légyszíves, hogy az Apple cpu magok mely Arm által tervezett magokra "épülnek", mit "loptak" és milyen új "változtatásokat vesznek át" az Arm-tól (aki egyébként jóval gyengébb mikroarchitektúrákat készít, mint az Apple). Csak a tisztánlátás végett. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák