Hirdetés

2019. augusztus 19., hétfő

(#1) Ayg0

Ayg0
(senior tag)

ez chipset mivel tud többet mint az elődei? dx10.1, usb 3, sata 3 és pont? illetve a hcf-et még mindig "csak" hd3400-as kártyákkal tudja?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#2) Kendek válasza Ayg0 (#1) üzenetére

Kendek
(nagyúr)

Az SB8X0-as déli hidakban nem lesz USB 3.0 vezérlő integrálva, annak a vezérlését egy külső chippel valósítják meg. DX 10.1-esek már a HD4000-es szériájú integrált megoldások is, ilyen van már például a 785G-ben is. A SATA III viszont tényleg újdonság erejével hat, bár elég sok pénzt kell kiadni a megfelelő SSD háttértárakra hozzá.

"tíz fázisú tápellátással biztosítottak, így a 140 watt TDP-s processzorok sem jelentenek gondot" - a 4+1 fázissal ellátott alaplapoknak sem jelentenek semmi gondot a 140 wattos procik, ez a 10 fázis is inkább marketing duma, mint valódi feature.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#3) Duree

Duree
(veterán)

Remek alaplap remek chipkészlet
Egy kis bibi azért van a PCI expressz crossfire-ban csak nyolcszoros,azért ez baj

Notebook javítás alaplap szinten, csatlakozók , chipset , smd csere. Kijelző és káva javítás, csere

(#4) D.Orion válasza Kendek (#2) üzenetére

D.Orion
(veterán)

Ez a 10 fázisos kamu szöveg nekem is feltűnt, de úgy voltam vele nem szólok inkább. De látom nem csak nekem böki a csőröm az ilyen baromság.

(#3) Duree: Azért nem akkora baj az, van ott bőven kakaó.

[ Szerkesztve ]

Döp Döp Döp Dödödöpdöpdöp Dö Döp Döp Döp Dödödöpdöpdöp

(#5) Devid_81

Devid_81
(veterán)

Nagyon nagyon kivancsi vagyok a 6 magvas AMD-re :K
Meg persze a lapok is zsivanyak :)

RoboKaland, Természettudományos Robotika szakkör és tábor -- https://robokaland.eu/ --

(#6) Ribi válasza Duree (#3) üzenetére

Ribi
(nagyúr)

Mint ezt már több teszt is mutatta, PCI-e2.0 8X és 16X között max 1% a különbség.
Ez azért ez nem akkora nagy baj.

(#7) HERR Z válasza Ayg0 (#1) üzenetére

HERR Z
(veterán)

ez 785g kicsit tuningolva + újabb déli híd, kb ennyi

(#8) .mf válasza Duree (#3) üzenetére

.mf
(veterán)

Mindegyik nem-felsőkategóriás (790FX / utódja 890FX lesz? ill. X58) lap csak x8+x8 CF-t tud.

Már megint sza- azaz csokibarna nyák? :(((
Az a "tíz fázis" is fogadni merek 2×(4+1), s csak marketing.

Árukra kíváncsi leszek, bár szerintem inkább az RS880 lesz a normális árazású verzió.

(#9) dz1

dz1
(tag)

Sziasztok!

Arról van esetleg valami infó, hogy max. milyen sebességű ram modulokat fog majd tudni kezelni?

Újszerű állapotban eladó egy 2,5 éves NAD T748-AS avr erősítő

(#10) Ayg0 válasza HERR Z (#7) üzenetére

Ayg0
(senior tag)

számomra akkor semmi újdonság...

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#11) ThaBoss válasza dz1 (#9) üzenetére

ThaBoss
(senior tag)

Valószínűleg: DDR3 1800(O.C.)/1600/1333/1066 ECC,Non-ECC,Un-buffered Memory

(#12) Móci

Móci
(addikt)

Pofás lap, bár ez a 890 nem olyan hatalmas durranás azért. Viszont ha le fogom cserélni a 775-ös rendszert, könnyen meglehet, hogy pont ez a lap lesz az utód. Már ha nem fogyaszt ez is többet, mint a többi asus lap...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#13) antikomcsi válasza Kendek (#2) üzenetére

antikomcsi
(veterán)

Ez teljesen igaz, hogy tudja a 4+1-es is, ami miatt érdekesebb lehet a több a jobb elv, hogy az alkatrészek, feszszabályzók kevésbé terheltek, aminek esetleg lehet a következménye extrém tuningnál nagyobb megbízhatóság, vagy kisebb mértékű melegedés, esetleg élettartam növekedés.

Persze, egyedül is fel tudsz tekerni valahova bringával, de tandembe csak könyebben megy, és nem fulladsz ki annyira.

Egyebekben ez már egyéni szoc probléma tudom, de nekem nem tetszenek a sata csatik elhelyezései, másrészt a 6 sata portból már lehetne 8 darab. Akár úgy is, hogy valami olcsóbb sata1-2 vezérlő lenne a chipben, ami mondjuk 2 darab portot vezérel optikai meghajtók számára példáúl.

Miért nem elég a 6 sata? Nállam kell 2 port a rendszernek egy tömben, kell 2 port az adattárolásra, és 2 port az íróknak. Illetve kell még egy port ami az előlapra van kivezetve.

Ez pillanatnyilag is probléma, és ide-s íróra kényszerültem, ahol nem is a csatoló felület a nagy baj, hisz a sávszélesség elég lenne, hanem a szallagkábellal nem vagyok kibékűlve.

(#14) csibor válasza HERR Z (#7) üzenetére

csibor
(őstag)

Ha minden igaz,ez már tudni fogja a 2 digitális kimenet egyidejű használatát?

(#15) Oliverda válasza csibor (#14) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Igen és a HDMI-s 7.1 LPCM audio-t is. Viszont arról még semmi infó nincs hogy a GPU milyen órajelen fog járni és hány shader egységgel fog rendelkezni. A neve HD 4290 lesz az már biztos.

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: kérd a kódod privátban!

(#16) Isee válasza Oliverda (#15) üzenetére

Isee
(senior tag)

Kíváncsi leszek, mennyivel tud többet a HD4290 a HD4200-nál, valószínűleg nem sokat. Igaz nem mintha játékra teremtették volna akármelyiket is :N

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#17) D.Orion válasza Isee (#16) üzenetére

D.Orion
(veterán)

Ha dupla annyi SP lesz benne, akkor azért ütni fog a 4200-hoz képest. :U

Ui.: Gyuri27 egy remek kérdést tett fel, mert bizony a 780/785G-s integrált cuccok azért megkötésekkel használhatók játékra. Persze nem Batman vagy Crysis maxon.

[ Szerkesztve ]

(#18) ABee

ABee
(tag)

Szép cucc. A Vrm hûtés különösen tetszik rajta, de mintha a többi borda cserébe picit karcsú lenne. Remélem azért mert alig melegszenek a csipek... :D

(#19) Gyuri27 válasza Isee (#16) üzenetére

Gyuri27
(félisten)

Akármilyen amd int vga-t (mostanában) használtál játékra?

Nem vagyok asus párti, de ez nem tünik rossznak.

Keresek Ryzen félkonfigot (lap-ram-proci). Természetesen nem bolti áron!!! Amd promóciós jellegű 3 hónapos xbox game pass hurut pc-re eladó.

(#20) Mobi28 válasza D.Orion (#17) üzenetére

Mobi28
(tag)

Counter Stike Source integrált HD4200-on 1280x1024ben minden mediumon 0AA + 0AF mellett 35-40fps körül megy (fraps). 1024x768-on 45-50fps környékén. Ez bizony nem rossz egy igp-től.

[ Szerkesztve ]

(#21) D.Orion válasza Mobi28 (#20) üzenetére

D.Orion
(veterán)

Bizony nem rossz, én tisztában vagyok az igp erejével. Killing Floor is szépen fut rajta.

(#22) McClane válasza Ribi (#6) üzenetére

McClane
(aktív tag)

Több az 1%-nál PH-s teszt: [link]

Más

A memóriamodulok foglalatainak színe felváltva van és nem egymás mellett a két egyforma színű. Ez most az új divat?

(#23) RapUGround

RapUGround
(tag)

Szerintem nem marketing duma az a 8+2 fázisú tápellátás.
Elvileg ha az élettartamot tekintjük akkor szerintem hosszabb életű a lap,
főleg ha a CPU sokat eszik alapból és még tisztességes tuning is van.
Rosszabb esetben még 160W is lehet. Azt bizony 4+1 is ellátja, de a
kérdés: "De vajon meddig?".

(#24) bsh válasza RapUGround (#23) üzenetére

bsh
(senior tag)

a garanciaidő lejárta utáni napig :D

(#25) Isee válasza Gyuri27 (#19) üzenetére

Isee
(senior tag)

Jelenleg is egy HD4200-esem van egy 785G-s giga lap jóvoltából. Játékokból ilyeneket, mint pl HL2 (aminek nincs egy hatalmas nagy igénye) szépen viszi, persze nem maxon. crysis meg full minimumon is szaggat nagyobb területeken, MW2 meg csúnya 22" 800*600*full minimumon :DDD

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#26) schawo válasza RapUGround (#23) üzenetére

schawo
(titán)

A 8+2 is 4+1 a valóságban, csak fázisonként 2-2 kisebb és összességében olcsóbb átalakítóval.

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#27) Egzee

Egzee
(őstag)

Azon túl, hogy a tápellátó áramkörök kaptak hűtést (középkategória) és rajta vannak a legújjab 3.0-ás úri huncutságok, sok újdonságot nem hordoz magában...

(#28) Gyuri27 válasza Isee (#25) üzenetére

Gyuri27
(félisten)

Jahh nem fps-l kéne tesztelni az int vga-t. Bf, ra3, sf4, mtw és társai szépen mennek.
Persze tudom min egy 5670 teljesitménye jólenni igp-be. :W

Keresek Ryzen félkonfigot (lap-ram-proci). Természetesen nem bolti áron!!! Amd promóciós jellegű 3 hónapos xbox game pass hurut pc-re eladó.

(#29) Isee válasza Gyuri27 (#28) üzenetére

Isee
(senior tag)

Igen, ebben van valami, de ezért is írtam, hogy nem játékra termett egy int. vga :K
Aki játszani akar, az vegyen egy "normális" karit, meg egy olcsóbb, mégis jó lapot.
Mondjuk én úgy csinálom, hogyha valamit végig akarok játszani, és biztos nem lesz elég hozzá a 4200, hogy szépen menjen, akkor kerítek ideiglenesen egy vga-t, aztán meg eladom :)
ra3-at én is próbáltam, az viszont tényleg szépen megy igp-n. Sőt, még a GTA IV is elszaladgál rajta (mondjuk ahhoz meg kell rángatni az órajelet egy pöppet)

[ Szerkesztve ]

(#30) Móci válasza Isee (#29) üzenetére

Móci
(addikt)

Na ja, a játékhoz egy külön kártya nem árt. Viszont az integráltal remekül lehet HD tartalmakat nézni, s a mindennapi használatra is bőven megfelel. Ha van sideport memória is, az csak hab a tortán.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#31) daa-raa válasza Duree (#3) üzenetére

daa-raa
(titán)

Ez nem igazán baj. Az már inkább, hogy a második hosszú PCI-E-be bármi kártyát raksz, az elsődleges egyből visszavált x8-ra...

McClane: Jó sok AMD chipset volt ebben a tesztecskében.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#32) iSonic

iSonic
(addikt)

Vártom a Gigabyte palettáját ;) az ASUS mellett..

(#33) Joachim21

Joachim21
(aktív tag)

AMD ... műanyagfoglalat, bakelit hűtőrögzítő! YEAH! :C A múltkor is olyan volt mintha legóznék, mikor haver gépét újrapasztáztuk. Persze nem a külső számít, de ettől eleve olyan gagyinak hat!

:)

(#34) D1Rect válasza Joachim21 (#33) üzenetére

D1Rect
(félisten)

Több mint 10 évig volt a kedvenc játékom a LEGO, szóval nálam inkább jó pont. :DDD

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#35) nbg válasza daa-raa (#31) üzenetére

nbg
(senior tag)

Jó sok AMD chipset volt ebben a tesztecskében.

Akkor nemsokara csinaltok parat? Naaa, lecci-lecci-lecci... :DDD

Egyebkent ha tenyleg csak par szazaleknyi a kulonbseg AMD-nel, akkor a 2x8 ennyire jo, vagy a 2x16 ennyire gyenge? (Mondjuk "Ugyanazon kartyak hasonlo kaliberu intel procival meghajtva, intel chipkeszletekkel"-osszehasonlitasban)

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#36) Oliverda válasza Joachim21 (#33) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Az ASUS-tól mit vársz? :U

(#37) D.Orion válasza nbg (#35) üzenetére

D.Orion
(veterán)

"2x8 ennyire jo, vagy a 2x16 ennyire gyenge?"

Pusztán arról van szó, hogy a 8x-os sebesség is ad akkora sávszélességet az adatoknak ami elegendő.

(#38) nbg válasza D.Orion (#37) üzenetére

nbg
(senior tag)

hmm... akkor Intel fronton miert voltak [a fentebb emlitett tesztben] ekkora kulonbsegek?

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#39) Oliverda

Oliverda
(félisten)

Tényleg, mit keres egy alaplapos hír a Processzorok, tuning szekcióban? :DDD

(#40) Duracellm...

Duracellm...
(veterán)

Üdv!
valaki tud szolgálni infóval?: ha rakok bele 4x2Gb-s modult akkor azt mekkora órajelen fogja kezelni max.?

mármint stabilan...?

olyasmire gondolok mint: ha csak 2 szlotba rak az ember akkor 1066Mhz(ddr2) iletve ha négybe akkor csak 800Mhz...

sata3+usb3 szép mire elterjed már optikán fognak kommunikálni az SSD-k a lappal:)

[ Szerkesztve ]

(#41) McClane válasza daa-raa (#31) üzenetére

McClane
(aktív tag)

Ribi azt állította hogy max 1% a különbség. A teszt szerint akár több tíz százalék is lehet.
Itt a 8x és a 16x sávszélbeli különbségre akartam rámutatni és ebben az esetben nem az a lényeg hogy Intel vagy AMD gyártotta a chipszetet.

(#42) Joachim21 válasza Oliverda (#36) üzenetére

Joachim21
(aktív tag)

Mint tudjuk bélsárból nem lehet várat építeni. Ez a fekete még mindig jobb, mint mikor a lefogatókeret sárga, meg vörös.

(#43) Duracellm... válasza Joachim21 (#42) üzenetére

Duracellm...
(veterán)

a világoskék-sárga-lila színkombinációra gondolsz :U

(#44) Duracellm... válasza McClane (#41) üzenetére

Duracellm...
(veterán)

kérdezz bele a crosfirés topikba ott megmondják az igazat.

szerintem ettől még lehet "csúcs" lap csak crosfirét nem kell erőltetni nagyon...

[ Szerkesztve ]

(#45) Oliverda válasza Joachim21 (#42) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Hát azért már erre is rákontráztak párszor. :D

Mondjuk legalább az AM3 foglalat nem hajlamos égésre meg olvadásra: [link] , [link] :)

Amúgy meg nem baromi mindegy hogy milyen színű a keret? Víznél vagy a komolyabb léghűtőknél úgyis lekerül.

(#46) Joachim21 válasza Oliverda (#45) üzenetére

Joachim21
(aktív tag)

Az a foxconn hibája volt, a többi gyártó foglalata nem pörkölődött, a Foxconn is csak extrém tuningnál. Ha ennyire belemegyünk, akkor nemsoká előássa valaki a TLB hibát, és az AMD processzorok kevésbé meggyőző teljesítményét, aztán elszabadul a pokol.
Kicsit olyan ez, mint azon vitatkozni hogy melyik pohárban finomabb a sör, a műanyagban, vagy az üvegben. Mind tudjuk hogy milyen helyeken melyiket fogjuk kapni, én pedig igyekszek üvegpoharas helyre menni.

(#47) Oliverda válasza Joachim21 (#46) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Igazad van. Már ez is teljesen felesleges volt. Főleg hogy az AMD-nek meg az Intel-nek sincs sok köze ahhoz, hogy milyen anyagból milyen színű foglalatot meg keretet meg slotokat raknak a gyártók a lapokra.

TLB hiba alatt az első Phenom vagy az első i7 TLB errata-jára gondoltál?

(#48) Isee válasza Móci (#30) üzenetére

Isee
(senior tag)

Így van, a sideport sokat dob egy ilyen kártyának a teljesítményén :K
Igaz, az 1080p-s fullHD-val nem tud megbírkózni, de a 720p-s HD filmeket gyönyörűen viszik ezek az igp-k (és ez a HD3200-esre is igaz)

(#49) nbg válasza Isee (#48) üzenetére

nbg
(senior tag)

öööööö... miert is ne szaladna egy 1080p felbontasu film roccenes nelkul akar egy 3200-as igp-n?

[ Szerkesztve ]

(#50) 590227 válasza Isee (#48) üzenetére

590227
(aktív tag)

Hát nekem az integrált HD3200-es,akadás nélkül játsza a full HD BR filmeket.Bármelyik ponton azonnal tovább megy.Van egy fórumtárs,akinek a G31-es notija úgy játsza a full HD filmeket,hogy közben a mért(!!!) fogyasztása 25-30W konektorból.[link]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.