Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viszlát

    addikt

    válasz South Velen #22 üzenetére

    Értelek és elolvastam a belinkelt cikket Hóbagolytól, de a kérdésem továbbra is az, hogy kit érdekelnek ezek a dolgok és mire mennek vele? Nem akadékoskodni akarok, csak például mire mennek a zenehallgatási szokásaim megismerésével, vagy, hogy mit nézek a Netflixen/Youtube-on/akárhol, hogy mit rendeltem online. Egyszerűen nem tudok az életemből olyan aspektust, amiből bárki más hasznot húzhatna, vagy nekem árthatna vele. Nem azért mert feddhetetlen volnék, egyszerűen csak egy átlagember mindennapjait élem annak minden örömével és bajával.

    Ha megjelenne PH-n MZ és kiteregetné az intimebb, személyes jellegű dolgaimat ország-világ előtt, akkor sem tudom, hogy ebből nekem mi károm származhatna. Maximum annyit tudok elképzelni, hogy a barátaimat feszélyezné ha napvilágra kerülnének azok a dolgaik amiket megosztottak velem, de káruk nekik sem származna belőle, mert nem a bankrablási nehézségeiket osztják meg velem, hanem csupa olyan hétköznapi dolgot ami rajtunk kívül még x milliárd emberrel megtörténik naponta. És akkor még mindig ott a nagy kérdés, hogy mi haszna származna ebből akárkinek, hogy ilyenre vetemedjen? Akár anyagi, akár bármi más.

    Nem szeretném ha félreértenél, szó sincs róla, hogy ész nélkül teregetnék ki mindent a létező összes online platformon, egyszerűen csak helyén kezelem a saját kis dolgaimat és nem úgy gondolkodom róluk, mintha bármi különleges, vagy egyedi lenne bennük - mások számára.

    [ Szerkesztve ]

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Új hozzászólás Aktív témák