Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viszlát

    addikt

    válasz South Velen #18 üzenetére

    Ezt a részét eszem ágában sincs védeni, mindössze nem akadok fenn rajta. Mert hát milyen információhalmazról is beszélünk az "adataim" gyűjtöfogalom emlegetésekor?

    - tudják a nevem és az email címem, illetve, hogy férfi a nemi hovatartozásom
    - tudják, hogy hol születtem és hol élek jelenleg, és hova jártam iskolába
    - mivel létrehoztam egy Család nevű csoportot, tudják, hogy kik a rokonaim
    - tudják, hogy tetszett Diana Krall párizsi élő koncertje például, vagy, hogy voltam Skóciában tavaly nyáron

    El nem tudom képzelni, hogyan tudnának ezekkel az információkkal úgy visszaélni, hogy azzal nekem ártsanak. Eleve 1x év alatt nem történt ilyen, szóval példám sincs. Amiket írsz privátos dolgok, az sem történt még meg velem, de nem vonom kétségbe, hogy veled igen. Ha algoritmizálják (vagymi) a privátjaimat, akkor például tudják, hogy nagynéném gépén a múltkor elfogyott a szabad hely, ezért megkért, hogy - ahogy ő mondja - teleportáljak be a masinájába és csináljam meg. Vagy egyszerűen nincs reklámmal kapcsolatos értéke annak, hogy folyamatban van a 25 éves általános iskolai találkozónk szervezése. :DDD

    A józan paraszti ész szvsz működik a legtöbb esetben. Például az én telefonomon helymeghatározási engedélye egyedül a navigációs appoknak van, kizárólag használat közben. Talán emiatt lehet az, hogy még sosem ajánlott facebookon kívüli esemény kapcsán ismerőst, illetve nem jelentkezgetek be mindenféle helyről, hogy mindenki lássa hol töltöttem a délutánt. A volt iskolatársaimat rendszeresen ajánlgatja, amióta egy csoport tagjai vagyunk, de szerintem ez rendben van, engem legalábbis nem zavar.

    Nem akarom semmissé tenni mások aggodalmait és jó dolognak tartom, hogy vannak akik a korrekt felhasználói adatkezelésért harcolnak, de személy szerint azt gondolom, hogy sok esetben bolhából elefánt esete forog fent. Az pedig társadalmi jelenség, hogy sokan óriásira nőtt egóval a valósnál jóval nagyobb fontosságot tulajdonít saját magának.

    [ Szerkesztve ]

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • cappa72

    nagyúr

    válasz South Velen #18 üzenetére

    hackerek hozzájutnak
    Ugye cracker-eket akartál írni?

    Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Új hozzászólás Aktív témák