Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soma01

    veterán

    válasz meszi3 #49 üzenetére

    Én sem tudok sokat mondani, de kíváncsi vagyok rá. Úgy tudom a 2,4-Ghz-es freki telítettebb azért! Ha a wifi eszközöket leszámítjuk, akkor is.

    [ Szerkesztve ]

  • dchard

    veterán

    válasz meszi3 #49 üzenetére

    Én nem azt mondtam, hogy tele van, hanem hogy távolról sem olyan üres mint amilyennek sokan gondolják. Eleve rengeteg szolgáltató használja az 5gigás sávot gerincnek, de sok helyen szórnak 5gigán az utolsó mérföldön is, mert a 2,4 annyira tele van. Vannak itt páran akik foglalkoznak vezeték nélküli internetszolgáltatással. AMikor ők azt mondják, hogy lassan a semmi közepén irányított kis nyílásszögű antennával sem találnak már interferi mentes csatornát 5gigán akkor el lehet képzelni, hogy annyira nem üres a sáv. Mert ugye hiába kicsi a nyílásszöge ha 10-20-30km-es linket csinálsz a túloldalon már egész nagy szóródás lesz. És rengeteg ilyen link van már most is. Ezen kívül vannak videós megfigyelő rendszerek amik 5gigát használnak. Rengeteg vidéki önkormányzat használ ilyet közterület felüyeletre, de mivel ISM sávban működnek bárki vehet ilyet otthonra is. Ráadásul ezek folyamatosan és nagy sávszélességben adnak. AZ ugyanis nem mindegy, hogy míg egy otthoni wifihálózat nem sugároz folyamatosan, jelentős interferit akkor okoz amikor forgalom van rajta, addig egy szolgáltatói gerinc, vagy last mile, nem beszélve ezekről a videós rendszerekről folyamatosan forgalmaznak, ezáltal folymatos és nagy interferit csinálnak a működési sávjukban.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák