Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz M@trixfan #16 üzenetére

    Borítékolod? Hát én meg tudom, hogy pl. a HTC-n nem befolyásolja a 2D-s megjelenítést. Ez egy plusz folyadékkristrály réteg, ami ha ki van kapcsolva, teljesen átlátszó. (Az egy másik dolog, hogy az EVO 3D-ben valami VA-féleség van, ami oldalról nézve kissé fakóbb színeket ad.)

    Többfajta olcsó paneltípus van a telókban és tabletekben, amik elfogadhatóak. Pl. nem tudom, mi van a Blade-ben (valami S-LCD), ami olcsósága ellenére elég jó.

    Az nem az OLED hibája, hogy wide-gamutos, hanem a hozzá társított spórolós elektronikáé, ami nem tudja szimulálni az sRGB-t, mint pl. a Dell U2410-es monitor (a profibbakról nem beszélve).

    Kellő PPI-nél nem igazán számít a szubpixel-elrendezés.

  • dezz

    nagyúr

    válasz M@trixfan #19 üzenetére

    Hát, ilyet még nem mondtak nekem, hogy specifikációkba burkolózom... Talán mert általában ennek éppen az ellenkezőjére törekszem. :F

    A plusz folyadékkristály réteghez nem kell külön vezérlés, mivel csak két állapotú (on/off), azaz vagy rá van kapcsolva az áram, vagy nincs. Talán polárszűrőből sem kell hozzá több. A kivezetés semmiből sem áll, főleg, hogy egy áramkörön van az egész. Fogalmam sincs, mekkora lehet ennek a pluszköltsége. Neked talán van? Úgy hiszem, nincs... Tegyük fel, 10%. Valószínű ennyivel drágábban is adják. Ez a teljes tablet árának töredéke... Verseny ide vagy oda, bizonyosan így is jól fog járni vele a Polaroid...

    Ha esetleg a blogomra pillantasz vagy rákeresel az LCD támaban született hozzászólásaimra az elmúlt jópár évben, talán rájössz, hogy elég elhibázott volt a részedről az első bekezdésed utolsó mondata... ;)

    Ehelyett inkább ne hallgasd el, hogy téves feltevésekre alapoztad az előző hozzászólásaidat, a 3D megoldását illetően...

    Nem ismerem az OLED pontos specifikációit, abból indultam ki, amit az imént tőled és előzőleg másoktól hallottam: szaturáltabb színek (feltételezem, a neon színek alatt te is ezt értedded)... Ha esetleg nem tudnád, a wide-gamut alapja a szaturáltabb (azaz tisztább, az alap szín mellett minél kevesebb egyéb színt tartalmazó) színösszetevők... Ezt az OLED hibájának felróni szintén elhibázott... Ez éppen hogy az OLED előnyére válik, ha megfelelő elektronikával párosítják! (LCD alapon pl. jóval költségesebb dolog a wide-gamut, mint a sima sRGB.)

    A PenTile elrendezést a színösszetevők eltérő degradációjának kompenzálása érdekében alkalmazzák az OLED-nél.

    Egyébként minek is keverted ide az OLED-et? Tudtommal még nem létezik belőle stereo-3D-s.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák