Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #97520896

    törölt tag

    Tényleg az a vicc, hogy szinte csak azok szólnak hozzá a témához, akiknél nincs bekötve a TV szolgáltatás és évek óta nem tévéznek. Most divat ezt mondogatni? Érdekes módon a szavazáson 34% szavazott csak arra, hogy egyáltalán nem néz TV adást. Most akkor?

    Na meg ahogy írták feljebb is, elég szűk kör a szavazóbázis. 50+ korosztály, gyerekek max 5-10%-ban szerepelhetnek benne. Sőt lányok/nők sem hiszem, hogy 20-25%-nál magasabb arányban szerepelnének. Magyarul itt 60-70%-ban azok szavaznak, akik az informatika megszállottjai és "fiatal" férfiak (15-40). Nyilván torzít a képen, de prohardveren nem is lehet más körből kiválasztani a szavazók listáját.

    Amúgy ebben a körben (15-40 éves férfiak) tényleg jóval kisebb a tévézők aránya, ezt én is aláírom. Viszont ha valaki elolvassa a kommenteket, kb az jöhet le neki, hogy a TV csatornák pár éven belül bezárhatják a boltot. Közben pedig egyáltalán nincs erről szó. Bár jó pár adót nem sajnálnék én sem...

    Egyébként én is az emlegetett korosztályból vagyok, és szoktam tévézni napi rendszerességgel.

    [ Szerkesztve ]

  • #97520896

    törölt tag

    válasz Vikthor #317 üzenetére

    Ilyen már van. Úgy hívják, hogy torrentoldal, csak nem a kiadók töltik fel a filmeket. :D

    Amúgy nem rossz ötlet, talán egyszer a jövőben... De belátható időn belül biztos, hogy nem lesz ilyen.

    [ Szerkesztve ]

  • #97520896

    törölt tag

    válasz Reggie0 #329 üzenetére

    Gondolom ezt viccnek szántad, hogy nem érnek rá kommentelni. Nyilván ők is neteznek és kommentelnek. A másik dolog amit írtál, azt én is észrevettem már nem egy emberen. Azt hiszi, hogy ő magasabb szinten áll, mert nem tévézik. Fennhangon szidja a műsorokat/adókat, főleg a reklámokat, pedig mindannyian tudjuk, hogy vannak értelmes és jó műsorok, illetve adók.

    Akkor a fiatal társadalom 60-70%-a, akik napi 3-4 órát (vagy többet) görgetik a FB üzenőfalat, órákat beszélgetnek messengeren a személyes kapcsolatok helyett, és megosztják a fél életüket, azok értelmesebbek, mint aki pl. megnéz egy kvízműsort, sporteseményt, vagy egy jó filmet a tévében? Hagyjuk már. (Nyilván nem csak FB-on lógnak az emberek, akik inkább neteznek a TV helyett. Ez is csak egy kiragadott példa volt.)

    Egyetértek, hogy sok az agyatlan, igénytelen ember, akinek ez az egy szórakozása van, hogy a tévét bámulja. De az én szememben az sem jobb, aki a FB-on éli az életét, megosztja minden mozzanatát és szebbnek/jobbnak mutatja az életét, mint amilyen valójában... De ez már egy másik téma. :D

    [ Szerkesztve ]

  • #97520896

    törölt tag

    Hiába gondoljátok felsőbbrendűnek magatokat, azért mert nem tévéztek. Attól még az emberek 60-70%-a továbbra is néz TV-t (ahogy a szavazás eredményéből is látszik). Akik közt nem csak 70-es IQ-val rendelkezők vannak, bármily meglepő. Azért mert ti 0-24-ben a gépet nyomkodjátok és torrentről letöltitek a filmeket/sorozatokat, vagy pl. netflixen fizettek érte, nem vagytok felsőbbrendűek. 2 diplomám van (nem büfészak), ahogy a menyasszonyomnak is, mégis szeretünk TV-zni. Rengeteg értelmes, diplomás embert ismerek, akik szoktak TV-zni. Nyilván nem az Éjjel-nappal BP, Szeress most és hasonló műsorokra gondolok. Hozzáteszem még, rengeteg más dolgot csinálunk szabadidőnkben, nem a tévézésről szólnak a mindennapjaink a munka mellett. Mielőtt valaki belekötne.

    [ Szerkesztve ]

  • #97520896

    törölt tag

    válasz komi77 #347 üzenetére

    Erről van szó, egyetértek veled. Amúgy meg a legkönnyebb dolog másokat ledegradálni ilyen-olyan szokásai alapján. Ez pont arról az illetőről mond el sok mindent, aki az alapján minősíti az embereket, hogy mivel töltik a szabadidejüket. Maximum akkor lenne rá joga, ha arról lenne a szavazás, hogy jársz-e mindennap kocsmába, és/vagy elköltesz-e havi 30-50 ezer Ft-ot cigire... Sőt továbbmegyek, akkor sem lenne rá joga. Mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja. Egy tanult, értelmes ember is lehet alkoholista és dohányozhat.
    Mindenki a reklámokkal jön, ha tévézésről van szó. Kényszerít rá valaki, hogy megnézd a reklámokat? Ott van másik 60-80-100 adó, amit addig nézhetsz, vagy egyéb más teendőiddel foglalkozhatsz addig. Hagyjuk már ezt a szánalmas kapálózást. Nyilván nem túl jó dolog, hogy fél óránként reklám van. De nem minden adóra jellemző ez... Egyébként ahhoz képest, hogy PH olvasók szavaztak, meglepő az eredmény. Ugyanis csak 34% szavazott arra, hogy egyáltalán nem TV-zik.

    [ Szerkesztve ]

  • #97520896

    törölt tag

    válasz Vikthor #350 üzenetére

    Látom a lényeget leszűrted. :) Ismerek alkoholista ügyvédet, osztály - és főosztályvezetőt, sőt orvost is. Attól még a mindennapokban lehetnek ők értelmes emberek. Csak valami félresiklott az életükben vagy a stresszt így vezetik le, stb. De mindez már nem a témához tartozik. Csak példát akartam írni, hogy a tanult/értelmes/diplomás embereknek is lehetnek negatív szokásaik. Teszem hozzá a tévézést egy bizonyos szintig nem tartom negatív szokásnak. Ne higgyék itt egyesek, hogy ők valami magasabb szintű lények, mert nem tévéznek.

    [ Szerkesztve ]

  • #97520896

    törölt tag

    válasz MZperX75 #353 üzenetére

    Gondolom te tartoznál abba a néhány %-ba, aki nem agymosott zombi. De jó, hogy te itt vagy nekünk felsőbbrendű, mindentudó barátunk. Mesélj még nekünk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák