Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz dokanin #13 üzenetére

    Szerintem nem vak, csak máshogy nem megy a skálázás a jelenlegi magjaikkal, inkább kunyiznak a Microsoftnál, hogy kicsit püfölgesse a kernelt, hogy jobb legyen az alapjárati fogyasztás.

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • JoeYi

    őstag

    válasz dokanin #13 üzenetére

    az az értelme, hogy a kismagok elegendőek az alap oprendszer funkciók és a böngésző, videólejátszó, zenelejátszó kezelésére és ettől sokszorosára nővet az üzemidő. A nagymagok pedig pedig csak akkor durrannak be ha videót vágsz, játszol, stb.

    És az AMD azért téved, mert a Windows gyorsan rászabható erre a designre és a fő 3-4 böngésző is pillanatok alatt átállítható erre a koncepcióra. Minden más pedig futhat az oldscool nagymagokon, amíg képesek nem lesznek futni hibrid módon.

    Ezt az egészet az Apple megvalósította az M1-el, az Intelnet pedig tartania kell a lépést, nincs más választása.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz dokanin #13 üzenetére

    A M1 eleg nagy sokkot okozott nekik. Nem csak egy kover piacot veszitettek, veszitenek el, de az utod nagyon komolyan bealazta oket. Az M1 megmutatta, hogy az ARM olyan szegmensekben is tobb mint versenykepes, ahova ok nem vartak es hamarosan jonnek az utodjai, amik meg komolyabban betehetnek nekik, elhappolva a lezsirosabb falatokat a piacon. A masik oldalrol az AMD okoz gondot, es bar ok kezelhetobb problemat jelentenek, az se jon jol. Valamit lepniuk kell.

    Az M1 es varhato utodai sikeret mondjuk nagyon nehez lesz leutanozni, mert az Apple szo szerint ugy tud fejleszteni, hogy mindent hazon belul keszitenek. Erre keptelen az Intel es az AMD is, de idevehetjuk a Microsoftot is. Nekik harmojuknak uj alapokra kell helyezniuk az egyuttmukodest, mert ugy nez ki hogy az Apple csak azert nem fogja kihuzni aloluk a szonyeget, mert meg nincs szandekaban mainstream gyartova valni.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz dokanin #32 üzenetére

    Jajj, azok a "csúf gonosz" fejlesztők.
    Van értelme amúgy sok apró magnak, már a Win2000-ben is rahedli szolgáltatás futott, most olyan mindegy, hogy többszálú vagy sem, mert magukat a programokat szét lehet szórni.
    A programozók/fejlesztők meg egyre magasabb absztrakciós szinteken dolgoznak (már aki nem valami rendszerprogramozó vagy esetleg pont egy fejlesztőeszközt fejleszt) és azért ezen szintek alatt a "motortérben" már gondolnak arra, hogy a mai hardverekben nem egy-két végrehajtó egység van, hanem már a 4+ az átlag, szervereken meg sokkal több.
    Beszéltem egy ismerősömmel, mutattam egy programom, majd kiröhögött, minek pöcsölök olyan alacsony szintű dolgokkal, mint szálkezelés, ott van egy fejlettebb keretrendszer, az majd megoldja. És nem a sufni kft-nél dolgozik az illető, hanem egy multiban egy programozó csapatot vezet. Ja és hiába magas az absztrakciós szint, és van elrejtve sokminden előlük, azért van munka dögivel, úgyhogy egyrészt nem is akarnak kicseszni a júzerrel, de magukkal sem, mert az egyre összetettebb üzleti folyamatokat csak egyre magasabb szinteken képesek lekövetni időre.

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • Taranti

    senior tag

    válasz dokanin #13 üzenetére

    Én már azzal megelégednék, ha a mobilomon zenehallgatás közben tudnék szókeresővel játszani. :DD

    Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

  • Robitrix

    senior tag

    válasz dokanin #13 üzenetére

    na igen ebben van igazság. egy ARM proci esetén sokkal primitivebb az erőforrás ütemezés. ha nézünk egy 4+4 magos procit. Ahol van mondjuk 4 mag 1,6 Ghz és van 4 gyors mag 2,4 Ghz.
    Ott azt csinálja, hogy ha kicsi a terhelés akkor a 4 gyengébb magot használja valamilyen terhelési szint felett meg a gyorsa nagy fogyasztású 4 magot. Megjegyzem az idő nagy részében szinte be se kapcsolnak a gyors magok legfeljebb pár játékban vagy esetleg CPU teszt programban. Viszont annyira primitiv a vezérlés. hogy ha én futtatok a telefonon mondjuk egy 2 magot használó applikációt, és elég neki a kisebb mag teljesítménye. Akkor auz látjuk, hogy a 4 gyengébb mag teljesítménye együtt változik. tehát egyszerre hajtja mindig 4 magonkánt az órajelet. Akkor is ha a 4 magnak éppen csak kétmagon van dolga. ettől még a nem terhelt két mag órajele is simán felmegy a 2 terheltel együtt. Tehát ez egy meglehetősen primitív vezérlés.
    X86-os procik esetében viszont különféle terheléseket látunk magonként. Simán látunk adot pillanatban 80%,50% 45% 25% 12% 5% és mind ezt egyszerre eltérő órajelen. Tehát egy X86-os proci a konkrét magon szükséges terhelés mértékében vezérli a szükséges magokat. Persze bonyolítja a helyzetet, hogy a magok alapból eltérő teljesítményre képesek. Olyankor össze kell valahogy hozni a nagy számításigényű programágat a nagy teljesítményre képes magokkal. Amig ez nincsen megoldva hogy kezelje a kérdést mind a program, mind az rendszer erőforrás ütemezője, addig csak a véletlen múlik, hogy mi hol fut adott pillanatban. Sőt kifejezetten béna is lehet a dolog. Ha a nagy számítást igénylő progrmágat akarja a lassú magra tenni, és a kis számitást igénylő programágat ütemezi a nagy teljesítményű magra.

Új hozzászólás Aktív témák