Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz atti_2010 #12 üzenetére

    Elnézést, nem voltam elég pontos, netbookról (olcsó, pici, de szinte "mindenre" használható, de teljes értékű számítógépről) beszéltem - túl öreg vagyok már az általam csak értelmetlen divatcikknek tartott tabletekhez. (Okostelefonom sincs, talán soha nem is lesz.)

    A Sandy GPU-ja alig-alig gyöngébb mondjuk az én E-450-ben lévőhöz képest, szinte inkább csak a 24p-s mozifilmek natív lejátszása, ami hiányozhat (egyeseknek, nekem nem - médialejátszásra nemigen használom a masinát, TV-n történő fullHD médialejátszáshoz médialejátszót használok, de azt is nagyon ritkán)

    Ultrahordozható számítógépnek az én - márciusban vett - kis Brazosos Lenovo e125-öm (8GB-rammal, SSD-vel tuningolva is) éppen-éppen elégséges, a mai programokhoz (munkaeszköz, nem játék!) Akciósan 116k HUF-ért vettem, és augusztusban majd' megütött a guta, hogy e130 típusjelzéssel pontosan ugyanannyiért már vehettem volna másfélszer erősebb, de egyébként "tök ugyanolyan" gépet.

    Sajnos nem keresek annyira jól, hogy egy üzleti szubnotit megvehettem volna, így ezzel voltam kénytelen beérni. Amúgy amit lehetséges, azt természetesen a kellően erős asztali gépen, jó monitorral csinálom. Sajnos a munkámhoz viszont kellett egy hosszú akkuidős, hurcibálható gép. Mai ésszel vártam volna egy félévet, és megvehettem volna a - számomra ideális - gépet. Persze ha az ember előre tudná hogy el fog esni, akkor előtte leülne, ugyebár...

    Hihetetlen makacsságodat az AMD mellett nem igazán értem: szerintem - azonos pénzért - jelenleg az Intel kínál többet a legtöbb teljesítménykategóriában, kivéve talán a kifutó Llano szériát. (persze annak is csak mostanság került "helyére" az ára, eddig nem volt túl olcsó.)

    Na, de ne OFF-oljunk tovább.... :R

    [ Szerkesztve ]

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Új hozzászólás Aktív témák