Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    válasz Abu85 #38 üzenetére

    Apple az A6x miatt kapásból 42Whs akksit is használ, a procija is olcsó mert nagy tételben tud gyártatni lenyomva az árakat. Hondohoz drága a proci, kis tételben megy a gyártás (Apple-hez képest) és még nagyobb és drágább akksi kell. Ráadásul iPad esetén van egy végletekig a hw-re reszelt oprendszer, ami Hondo esetén nincs és nem is lesz. Hondo esetén a 9h idle meg egy rossz vicc, iPad 4 HD lejátszás során bír 14-et, netezve 9 felett.

    A 22nm nem tudom mennyi különbséget jelent majd a TSMC 28nm-jéhez képest, de az Ivy vs Sandy esetében teszttől függően kb. 25%-nyi fogyasztáskülönbség van az Intel 32 vs 22nm-je között (nyilván más okokból kifolyólag is persze). Ez nem kevés előny, de TSMC 28nm egyelőre sehol és úgy néz ki jelenleg hogy az Intel féle 14nm-t pár hónappal fogják csak megelőzni, ha így haladnak.

    Képminőségnél meg továbbra is tartom, hogy mindegy. Első és legfontosabb a kijelző. Amikor tükröződő kijelzőkkel van szerelve a tablet-ek jó része, és IPS sem alap sokszor, kár a gpu minőségén lovagolni.:U Ezen kettő jóval fontosabb, minthogy a 10"-os HD++ kijelzőn milyen pp-t tud filmlejátszásnál a GPU, mert azt a userek 99%-a egyébként sem látja/baromira nem érdekli, miközben nagyobb gond az, hogy szabadban nem látod a kijelzőt. :U GMA4500-nál jobb lesz az új messze és azzal sem volt különösebb gond, a HD3/4xxx meg már hozza azt amit kell.

    Nyilván a .net és a Java is csinálja.

    Nem, Java nem így csinálta, most már csinálhatja, ha a programozó úgy akarja, .net pedig elejétől így csinálta (persze itt is van más megoldás is), de volt bőven rossz implementáció erre is, témánál maradva a CC amikor .net-re váltott és indulásnál várhattál hosszan, mert tartott nekik egy évig mire rájöttek, hogy is kéne .net alatt ezt megoldani.

    danih: Ha munka esetén nem az önkormányzati Gizikét érted, akkor egy nagy cégnél kapásból fut a háttérben egy vírusirtó, egy monitorozó progi és egy app manager progi (meg még pár tíz service). Na most ez a három ha csak egy magot eszik meg, akkor baromi szerencsés vagy. Ráadásul egyre több program amivel dolgozni kell épül managed kódra, ami megint nem javít a helyzeten. A gyakorlatban ma már egy fejlesztőirodában az egyszeri hangyának is megváltás akár a 4->6 magra csere, mert szinte minden kihasználja, a régi két magos gépek (c2d) meg ma már használhatatlanul lassúk, mivel állandóan a procira vársz. Próbálj meg Atomon SAP-ban dolgozni, vagy valami közepes Excel táblával dolgozni. Pedig ezek hétköznapi dolgok a négy-hat magot 100%-on használni képes code analyser-ekhez képest. :U Amikor 30 percet vesztesz mondjuk naponta mérnökönként a lassú gép miatt, hidd el nem a napi esetleges 50Ft áramspórolás fog érdekelni gépenként, hanem az a fél mérnökóra, ami párszázszor ennyibe kerül. :)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák