Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deicide

    veterán

    válasz dfdfdf #221 üzenetére

    Ha a 6950/70 a ködös távoli jövő homályából derengen fel, akkor igazad is lenne, de Q4-ben meg fognak jelenni...

    Live fast - On high - Repentless - Let it ride

  • Kicsimix

    őstag

    válasz dfdfdf #221 üzenetére

    Bizonybizony nyakunkon a Cayman megjelenese is...

    ...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

  • GerykO

    aktív tag

    válasz dfdfdf #221 üzenetére

    Te elég értetlen fajtából származol!
    A HD3xxx széria óta nem a zászlóshajót adják ki először, hanem a "középkategoriát" (vagy az annak szánt terméket). Mindenki látja hű de jó ár/értékű (sweet-spot, akkor ezt kell venni csúcs/belépő-kategóriában is), majd kijön a "csúcskategória" ddr3 helyett ddr5-el, majd x2 személyében! Eddig tudsz követni? Szólj ha lassítsak! ;]
    Másik dolog, ha a teljesítményeket veszed alapul akkor:
    - 3870x2 ~= 2 * 2900 4870 ~= 3870x2
    - 4870x2 ~= 2 * 3870x2 5870 ~= 4870x2
    - 5970 ~= 2 *4870x2 6870 !~= 5970
    Aztán ha megnézed, mi volt a szerepe a 4890-nek, illetve a 4770-nek? Ha kicsit bonyolítjuk a chip-et, mennyivel nő a teljesítménye, ha átültetjük fejletebb gyártástechnológiára mennyit gyorsul. A cikkben is volt egy rész ami kitért erre, vagy egy "tesztkártya" teljesítmény függvényében belőjjük a helyére, de a következő generációnak az lesz az alapja...
    Tuning: mivel ez "egy" menekülő terv az AMD részéről, én azon is csodálkozom, hogy tudták tartani a lépést az eredeti ütemtervel. Viszont abba belegondoltál már, ha a tervezett csíkszélességen lehetne legyártani, akkor milyen órajeleket, mekkora feszültségen lehetne tartani? Úgy milyen lenne a teljesítménye, illetve mennyi hőt disszipálna el?
    És hogy ne kelljen sokat gondolkodnod egy dia arról, hogy ezek a termékek hova is vannak szánva, vagyis alsó/közép/felső/ultrabrutál/énvagyokalegkirályabb kategória-e?
    TÁDÁÁÁÁ (remélem a függőleges/vizszintes irányokat még meg tudod különböztetni, esetedben a bal/jobb már nem evidens ;] )
    Szóval ez megint csak azt hivatott felmérni, az új technológia jóvoltából, hova lehet majd árban belőni a tényleges sokat profitáló termékeket.
    És az a dúrva a dologban, hogy dobozos videókártyából fogy a legkevesebb, de aki ért hozzá, majd mondja haverjának, ez az ATI tuti cucc. A haver vérpistike és szalad a tacskóba, vagy az óceánba, és veszi a kész gépet (ebben aztán meg lesz a belépőszintű termék, magas haszonnal, magyarul vérpistikéből él, és aki dobozos ár/értékben jó kártyát vesz lesz a reklám, mert vérpistike inkább hisz a havernak, mint a reklámnak). Vagy ha vérpistike nem csóró, akkor a "gamer konfigot" rendeli meg egyben (5970el szerelve).
    Vagyis vagy adjunk el keveset irreálisan magas haszonnal, vagy sokat kevés haszonnal, ugyanott vagyok(ráadásul a hibás chip-eket is el tudom sütni /nem csak kulcstartónak ;] /), és hogy ne költsek sokat reklámra, a jól sikerült csipeket is el tudom adni gyári tuningos kártyaként nagyobb haszonnal.

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

Új hozzászólás Aktív témák