Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rive

    veterán

    válasz CloZee #43 üzenetére

    (#35) Rive : Egyre jobban furdal a kíváncsiság, hogy honnan tájékozódsz.

    Engem meg az érdekel, hogy ez a sok sületlenség amit itt elsütsz, honnan származik.

    Az egy dolog, hogy évek óta figyelem a nagyobb gazdasági központokat gazdasági/technológiai szempontból (ez ~ kizárja, hogy az összes forrást felsoroljam) és ez elég sok következtetést megenged, de eltagadni hambilandtól a világszinvonalon vezető űriparukat, fegyvergyártásukat, satöbbi: miközben az éppen csak vegetáló orosz technológiai szektort feldícsérni - ez valami hihetetlen, ilyet még nem láttam.

    Van most itt egy hír valahol a PH főoldalon egy új 'orosz' processzorról.
    No, ahhoz a technológiát nyugatról licencelik.
    Azzal kapcsolatban (a vonatkozó topic kapcsán) végül utánanéztem, hogy mit is tudnak szilíciumból -> nagyjából semmi időszerűt, de azt is nyugatról vett gépeken. Az új 'orosz' processzor tehát jó szokásuk szerint nyugaton készül majd. Mi ebben az orosz, hm?

    Az egyik utolsó komoly távközlési műholdjuk nyugati gyártmány volt, most nemrég sült meg felbocsátás közben a hibás orosz rakéta miatt. Ezzel kapcsolatban utánanéztem, hogy mit tudnak űriparból -> annyira reménytelenül alulfinanszírozott az egész, hogy ha eltűnnek az USA személyszállítási megrendelések bevételei, akkor az se biztos, hogy a személyszállítási kapacitásukat (annak biztonságát) fenn tudják tartani.

    Ui.: direkt hadiiparról tényszerűen kevesebbet néztem utána, de az ismert költségadatok alapján ~ úgy festhet a haderő, hogy van néhány 'díszhadtest' amelyik kap rendes, modern cuccot, ezeket tolják előre minden bemutatóra és ujsághírbe, a többi meg szép lassan leamortizálja, ami jut neki a raktárból, régi. Egy ilyen felépítésű hadsereg pedig minden, csak nem ütőképes.

    [ Szerkesztve ]

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Új hozzászólás Aktív témák