Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz Petykemano #850 üzenetére

    >Ebben csak az Anandtech volt érintett?
    >A bits'n'chips szerint mindenkinek újra kell mérni

    most nem tudom eldönteni, hogy a tesztek már ezzel a legutolsó driverrel mentek vagy sem.
    ( Az NDA után kiposztolni a legutolsó drivert ... )

    Release Date: 7/7/2019


    https://twitter.com/Thracks/status/1147877133303390213

    Mottó: "A verseny jó!"

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Petykemano #850 üzenetére

    Lekinkább Anand.

    Lehet hogy jönnek még ilyen-olyan BIOS-ok amelyek gyorsabb-agresszívabb turbo lépcsőket és ezáltal jobb eredményeket hoznak, ezt nem tudjuk mennyi ilyen lesz és hány lesz olyan kihatással a sebességre, hogy megérjen egy újramérést. A teszter szvsz itt annyit tehet, hogy az aktuális állapotot próbálja kimérni aktuális tesztszoftverekkel. Senkinek sincs jósgömbje..

    Az biztos, hogy Anand nem a hivatalos review BIOS-szal tesztelt, sőt ahogy olvastam (egy másik nagyobb oldal reviewere írta) még csak nem is olyan lappal ami benne lett volna a hivatalos X570-es tesztlapok kosarában.

    Tehát nem követett el mindent, hogy a tesztrendszer minél közelebb legyen a 7/7-én aktuális legfrissebb állapothoz. Én ezt eléggé elfogadhatatlannak tartom.

    Szóval ami -szerintem- a rovásán van:

    -(0)Kukából előrángatott majd 15 éves SpecInt2006 meg hasonló kétes/semmitmondó szoftverek:

    -A 9900K tesztjében nem volt SpecInt2006
    -A 2700X/2600X tesztjében sem volt SpecInt2006
    -A 7700K tesztjében sem volt SpecInt2006
    A többit nem néztem, de nyilván az utóbbi években sehol senki nem használta

    Na akkor most miért kellett ezt előszedni. Ahol mellesleg az ÖSSZES altesztben az intel a jobb-lényegesen jobb. Van ő annyira tapasztalt, hogy képben legyen vele: az előző évtized derekán még az intel C++- compilert is a SpecInt-hez optimalizálták, ennek megfelelően egyrészt nem intel arhitektúra nem fog labdába rugni, másrészt az extrém kompiler optimalizáció miatt nem fog a valós életbe átültethető eredményeket produkálni. 10 éve sem...

    -(1)Nem megfelelő BIOS, ami alacsonyabb turbo órajeleket hozott.

    -(2) 1709-es Winnel tesztelte az Inteleket. Ezt mégis hogyan? Megértem én, hogy sok munka mindent újratesztelni, de ha a reviewkból él az oldal, akkor bizony néha meg kell tenni...

    -(3) Nem ugyanolyan proc hűtőt használ a konkurenseken, holott tudnia kellett, hogy a hőfok kihatással lesz a turbo agresszivitására. Alacsonyabb hőfok => hosszabb/tartósabb turbo.

    Az inteleken egy 1,9Kg-os torony van. a ZEN2-n pedig a stock hűtő. Ezt mégis hogyan??

    -(4) Játék tesztekben 95% framerate?! Miért, minek? Mindenki 1%-0.1% low-kat mér, nem véletlenül, mert ez utóbbinak van kifejezőereje. Nem tudom, hogy ez a 95% framerate kinek kedvez, lényegtelen is. A lényeg az, hogy teljesen életidegen, mert elmossa az akadásokat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák