Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rider74

    tag

    Évekig azt hangoztattam az SSD tönkremegy témában, hogy jellemzően nem az SSD élettartama fogy el, hanem a vezérlő hibásodik meg valahogyan, feltehetően nem megfelelő tápfesz. miatt és elérhetetlenek lesznek a tárolt adatok.
    Egészen két héttel ezelőttig, akkor a céges munkaállomásom Samsung 840 EVO -jának kihunyt a fénye...
    Az igazsághoz tartozik, hogy a cég ügyviteli softvere XP-n hajlandó hibamentesen futni. Illetve a kapcsolt eszközök drivere sincs frissebb oprendszerhez.
    Hiába kérdezgettem a cég IT-s-ait: "nem kellene valahogy karbantartani az SSD-t?" a válasz mindig az volt, hogy minek.

    Tehát a tények:
    oprendszer: XP
    élettartam: kb. 5,5 év.
    trim: nem volt
    karabantartás: 0

    A fenti körülmények ellenére 5,5 évig bírta az első szériás Samsung TLC-s SSD-je.
    Azért az utolsó pár hónapban már nem volt zökkenőmentes a gép, ezért nem is kapcsoltam ki, mert a bekapcsolás kb 5-10 percig tartott a béka segge alatti olvasási /írási sebességek miatt.
    A kollégám gépe is belassult, okulva az én esetemből az Ő gépében is ellenőrizték az SSD-t ugyanolyan gatya lett az öt év alatt mint az enyém.-> csere
    Nincs tapasztalatom abban, hogy az újabb, kisebb csíkszélességgel gyártott TLC-k mennyire tartósak, de a régiek ennyit bírtak.

    Azért az itthoni gépemben MLC-s SSD-k vannak, jó táppal, UPS-el és megfelelő beállításokkal.

Új hozzászólás Aktív témák