Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jakesz

    őstag

    válasz capulet75 #269 üzenetére

    "Ráadásul (csak ez még nem jött át nektek) az új konzolok már most hátrányban vannak a PC teljesítményével szemben."
    Igazad van abban, hogy egy egy csúcskategóriás VGA már most köröket ver az új konzolokban levőkre, csakhogy felesleges így nézni a dolgokat, ahogy eddig is felesleges volt. A jelenlegi konzolok PC-s megfelelőjű hardverei kb Super Mariozni lennének elegek manapság, aztán ahhoz képest, hogy milyen régi hardverek, elég szépen kihajtják belőlük az utolsó erőt is, főleg a PS3 exkluzívokban, amelyek kifejezetten gyönyörűek. Azt az állításodat, miszerint a PC már 1 év után le fogja hagyni a konzolt, remélem hogy csak a PC iránti elfogultságod váltotta ki belőled. 1 év elteltével aki most vett egy középszerű gépet, már nyithatja is a pénztárcáját új hardvert venni. Az első 4 évben még biztosan nem lesznek teljesen kihajtva az új konzolok, és ez a lényeg. Szóval ennyi ideig garantáltan nem fogja tudni beérni őket. Mellesleg arról nem is beszélve, hogy a PC-s fejlődés is szinte egy helyben toporog. A gyártók alig 20%-os teljesítmény-növekedéssel adják ki az átcímkézett termékeiket, én ezekre sem lennék büszke.

    "Azok melyik játékok amikből eladtak tízmilliókat?"
    CoD, GTA, Halo
    A CoD és GTA még a 20 milliót is elérte, a Halo 10 millió környékén van. De az összes AAA cím eléri konzolon legalább a 3-4 milliót, PC-n meg kb 2-300 ezret.

    "Ráadásul ugyanaz a játék általában olcsóbb PC-re mint dobozra és jobb a grafika. Na akkor ki is van megvezetve?"
    Olcsóbb hát, hiszen még így is alig veszik őket. És nem csak Starcrafttal, Diabloval meg Simssel kell erre rácáfolni, mert ez csak 3 cím, amelyből a Starcraftot és a Diablot a multi miatt vesznek, a Sims meg azért fogy, mert a 10 éves kislány kikönyörgi magának a TESCO-ban, mert a torrentet még nem ismeri.
    A grafika meg csak általában akkor szebb, ha egymás mellé vetítik a konzolos és PC-s verziót, egyébként nem lehet különbséget tenni. Kevés kivételtől eltekintve (Alan Wake, Max Payne 3, BF3, Crysis 3) ez így van.

    [ Szerkesztve ]

  • edward2

    addikt

    válasz capulet75 #331 üzenetére

    Erről a görnyedésről csak annyit, hogy itt a meglátásom szerint visszafelé fejlődünk. PC-n a legegészségesebb játszani, mert ha jó széked van akkor ülhetsz jó pozícióban.

    Lássuk: konzolon kanapén fetrengsz. Legtöbb kanapé minden csak nem ergonomikus. Aztán az új irány. Játék telefonon tableten. Akkora nyakfájást még életemben nem kaptam mint tabletes/ telefonos játéktól. Röhejes, hogy szüleink 20 éve a PC elött féltettek minket mennyi bajunk lesz. Mai szülőnek halálra kéne magát aggódnia.

  • Jakesz

    őstag

    válasz capulet75 #357 üzenetére

    "Ja, lehet, de a mindennapokra kell egy PC is a konzol mellé mert a dobozról nem írogathatsz a PH-ra, akkor meg már nem olyan olcsó ugye?"
    Ehhez meg manapság már nem is kell asztali PC. Elég egy olcsó laptop, sőt egy belépő szintű okostelefon is.

    "Eddig sem kellett 1 évnél több, most meg alapból van jobb vas a PC-hez mint a konzolban."
    Na és? Mi eljátszunk a konzollal 6-8 éven keresztül problémamentesen, ti meg vehetitek 2-3 évente a hardvereket, ha valóban azt az extra látványt akarjátok látni, amire annyira büszkék vagytok.

  • Jakesz

    őstag

    válasz capulet75 #360 üzenetére

    Attól tartjátok magatokat igényesebbnek, mert egy fokkal jobb grafikát kaptok? Hihetetlen vagy! Játsszál csak a Crysis 3-mal vagy a BF3-mal überbrutálfasza grafikával, mi addig olyan játékokkal játszunk, mint a The Last of Us vagy az Uncharted, amelyek valóban vérbeli és igényes játékok, nem úgy mint a Crysis 3-nak nevezett benchmarkotok. Másra meg nem is nagyon hivatkozhatsz, mivel a többi játék grafikája maximum olyannyira minimálisan néz ki szebben, hogy sok esetben észre sem lehet venni különbséget. Te ugye még csak véletlenül sem szólod le a másik tábort?

    Ami a játékok árát illeti. Tudod, konzolon legalább lehetőség van használt játékkal kereskedni(PS4), ami által sok esetben csak pár ezer forintot bukik az ember a végigjátszás után.Megveszem a játékot újonnan 13 ezer forintért, játszok vele 1 hétig, majd 10k-ért eladom, tehát gyakorlatilag 3 ezerért vettem meg. Ha új játékról van szó Steamen, akkor fizethetsz érte 50€-t, vagy ha vársz az első 50%-os leárazásig, akkor megveszed 25€-ért, ami még szintén busás ár forintba átváltva. Aztán, ha megunod, akkor sok sikert az account eladásához!

    6-8 év után nekem egy "hulladék" konzolon lesz, amelyen a játékok tökéletesen futnak majd, a te PC-d meg ugyanazon a látvány mellett folyamatosan elavul és rosszabbul mennek rajta a játékok, mert hát vagy a fejlesztők tojnak magasra a PC-s porta vagy mesterségesen kell a gépigényt növelni a hardvereladások érdekében. Emésztgesd!

    [ Szerkesztve ]

  • Jakesz

    őstag

    válasz capulet75 #373 üzenetére

    "Hiába erőlködsz folyamat a LoU-al, úgy adod elő mint ha konzolra kizárólag tartalmas és igényes játékok készülnének, a PC game meg csupa casual gagyi."
    Nemcsak a LoU-val erőlködök, ott van még a RDR, GT, Killzone, Halo, Heavy Rain, stb. Ezek minőségi konzolos játék. A kinectes gagyiságokat nemhiába nem említem meg.

    "Próbáltál már mondjuk a Stalkerrel játszani a dobozodon? Ja, nem, mert azon nincs"
    Ha már Stalker... Emlékszem rá, hogy mennyire optimalizálatlanul és bugokkal tele jelent meg. A nagy PC exkluzivitás megtette hatását. A fejlesztési időtartamát meg ne is említsük meg.

    "A használt játékkal kereskedni bulit meg most szünteti meg az egyik konzolgyártó, úgy hogy innen sincs igazad."
    Direkt odaírtam zárójelbe a PS4-et, hogy még csak véletlenül se tudj belekötni, de látom azért csak összehoztad.

    "És ha veszek egy új játékot (mert én is vehetek ám DVD-n, nem csak te) azt két végigjátszás után én is eladhatom minimális buktával, nem csak te."
    Már vagy 4 éve nincs olyan dobozos PC-s játék a piacon, amelyet ne kellene valamilyen online kliensben aktiválni, szóval az eladásnál ugyanúgy accountot kell eladnod, ami egyrészt illegális, másrészt a kutya sem veszi meg, mivel egy supportos e-maillel pikkpakk vissza tudja szerezni az eredeti tulaj.

    "A te 8 éves konzolodon tökéletesen futnak a játékok, az én ( te írtad hogy muszáj ) folyamatosan fejlesztett gépem meg elavul. Ez mi?"
    Akkor döntsd el, hogy melyik választással próbálsz ellenérvelni! Vagy fejlesztesz súlyos összegekért cserébe, és elmondhatod, hogy naprakész PC-d van, ami 90%-ban azt a szintet hozza mint a konzol. Vagy nem fejlesztesz, de akkor folyamatosan butítanod kell a grafikán, végül pedig nem is tudsz majd akadás nélkül játszani. Úgyhogy a PC vagy az ár miatt vagy a teljesítmény miatt bukik meg a konzol ellen, döntsd el, hogy melyik a kevésbé megalázó :DDD

    "Ui: Az összes konzolos játékot PC-ken fejlesztik. Hály PC-s játékot fejlesztettek konzolon?"
    Ez így is van, csakhogy a konzolra fejlesztik ki a játékot, és ha akarnak PC-s verziót is, akkor fogják a konzolos verziót és megcsinálják belőle a portot. Ezzel az állításoddal szépen rámutattál arra, amire a PC való: munkára.

    [ Szerkesztve ]

  • Jakesz

    őstag

    válasz capulet75 #383 üzenetére

    "És ha a Microsoft bevezeti a korlátozást a játékai eladására, akkor hamarosan megteszi azt a Sony is."
    Legfeljebb a következő generációban, de az meg nem hamarosan lesz. Mellesleg jelenleg is sok-sok milliót adnak el játékokból úgy, hogy él és virul a használtpiac.

    "Az optimalizálatlan konzolportokon meg ne rugózz légyszíves, bebizonyosodott hogy ilyen formában kicseszni a PC-s társadalommal nem kifizetődő. Megpróbálták átterelni a teljes játékostársadalmat a dobozokra, nem sikerült, váltanak."
    Ezt a hülyeséget honnan vetted? Ha csalogatni akarnának, akkor egyáltalán nem kellene PC-re játékot kiadniuk. Az eladásokból meg úgyis csak bukik a fejlesztések nagy része, maximum a hardvergyártók támogatásával tesznek szert némi profitra, de ezért is van kevés munka a PC-s porton, mert amúgy is kevés a haszon rajta. Mellesleg az szerinted mit bizonyít, hogy egyre több konzol fogy és egyre kevesebb PC?

    "A nagy fejlesztők folyamat szüntetik meg az exkluzivitást, tudnád te is ha olvasnál híreket. Mindent kiadnak minden platformra, mert a PROFITMAXIMALIZÁLÁS a cél."
    Eggyel fentebb erre is jó a válaszom. Ameddig a hardvergyártól bírják a finanszírozást, addig ez megy, de mivel egyre rosszabbul áll a szénájuk már évek óta, ezért nem fog ez a folyamat örökké tartani. És ismétlem: a PC-s játékok eladása nagyon kevés címtől eltekintve kutya füle önmagában ahhoz, hogy egyáltalán megérje kiadni PC-re, nemhogy megcsinálni egy remek portot.

    "Sajnálatos hogy a általad vizionált konzolfelsőbbrendűség szemüvegén át nézed a világot. Már levezettem hogy 6-8 év alatt bőven többe van egy konzol mint egy PC, és a ciklus végén nekem még mindig csúcs vasam van, ellentétben veled."
    Ennyi erővel te a vizionált PC-felsőbbrendűség szemüvegét hordod. Ízig-vérig kiállsz a hóbortod mellett, ahogy én is, csakhogy ha megnézzük, hogy melyik platform mekkora pénzekkel dolgozik, akkor meg lehetne könnyen érteni, hogy melyiknek van nagyobb jövője. Én is levezettem már, hogy még 6-8 évig tutira lesz PS4-en használt játékkal való kereskedés, szóval egy friss játékot is gyakorlatilag 3-4 ezer forintért veszek meg, ahogy te még ennél is többet fizetsz Steamen, ha csak az első leárazást várod meg, eladni pedig abszolút nem tudod. A csúcs vasadnak meg annyi értelme van, hogy fizeted a drága hardvereket és a többszörös fogyasztásért járó villanyszámlát, aztán ugyanazt a grafikát kapod.

    "És ha már ott tartunk mi a "megalázó", az ahogy 6 évig KÉNYTELEN vagy ugyanazzal a hardverrel játszani, na ez a megalázó. És még boldog is vagy tőle."
    Ez meg már tényleg vicc a köbön. Mintha egy konzolost, aki játszani vesz konzolt érdekelné egyáltalán, hogy milyen cuccok vannak benne. Komolyan gondolod, hogy a mai világban igény van arra, hogy megvegyük a drága hardvereket kétévente, aztán legózzunk a PC-vel csak azért, hogy elmondhassuk, hogy fasza gépünk van? És mindezt csak játék érdekében és azért, hogy ugyanazt a kinézetet biztosítsa, mint a konzolos verzió? Persze vagytok páran, akiket ez leköt, de nem kéne úgy beszélni róla, mintha a világ is így vélekedne erről. Megint csak a puszta eladásokra tudok hivatkozni, amik kerek perec kimutatják, hogy mire van igény. Erre pont nincs.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák