Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arty

    veterán

    válasz KaitouP #12 üzenetére

    felesleges küzdelem, amikor 10-15ezerért tudsz venni egy playstation mini-t :)
    szebb-jobb-olcsóbb és szoftveresen majdnem annyira felxibilisen mókolható, mint az RPI...

    #6 GodGamer5 nem véletlen: ez ugyanis a gyakorlatban használhatatlan, olyat meg minek sorozatgyártanának? :D

    igen, a segának járna érte a pofon, mert ők pl megtették :(

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz KaitouP #31 üzenetére

    Mivel az RPI-n sem hivatalos, sony firmwaret és játékokat használsz majd, így nem fair a psclassic gyári állapotával az összevetés ;) A sony minigépét is lehet módosítani (és kell is, mert a gyári állapotában ~használhatatlan kategória), kontrollert meg szinte olyat használsz hozzá, amilyet akarsz, nem fontos a gyári - az csak autentikus, ha a VALÓDI ps "érzést" szeretnéd átélni ;)

    A 3d nyomtatott házak nagyon minőséginek tűnnek az etsyn (janem :D ), komolyan nézegetnéd drágábban EZEKET, a "gyári" helyett? :Y

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz Synthwave #33 üzenetére

    Ez oké, de eredetileg analóg nélküli kontrollerekkel jött a gép és rengeteg játék nem is támogatja a "gombákat" :) A két digit padot felfoghatod bónusznak, egyébként elég jó minőségűek.

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz KaitouP #35 üzenetére

    Jaéééértem, tehát a pécédet és az RPI-t arra találták ki, hogy ellopd (lemásold) a sony és más cégek szellemi termékét, de a psclassicot azt nem, az az egy az ahogy kigördült a gyárból, úgy KELL használni. KÖTTTELEZŐ. Legalábbis összevetésnél mindenképpen CSAK módosulatlanul állhat rajthoz :D :D :D Zseniális, szinte hajlítod a teret, hogy valahogy kievickélj ebből és találj olyan feltételrendszerrt, hogy az RPI legyen a tutti ... vagy méginkább az epsxe :D A hangulat hirtelen már nem is lett annyira fontos.

    A gyári gép, crt NYILVÁN a legjobb (legautentikusabb/leghangulatosabb) megoldás, viszont ahogy írod is: a legkényelmetlenebb is. Árban viszont a legdrágább is egyben, hacsak nem a 2 legolcsóbb és legkommerszebb játék érdekel rá. Vagy lopni erre is lehet és az tényleg csak a psclassicnál kizáró tényező? :D

    (most néztem etsy-t, nincs olyan ps ház, amit én kitennék szem elé, hogy elfogjon a jóérzés, ha ránézek...)

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz KaitouP #38 üzenetére

    ha nem értenék hozzá, nem tudtam volna hozni egy igen versenyképes alternatívát :D

    és nincs gondom a "lopással" (20-30 éves játékok emulációjával, BIOS fájlokkal), a kettősmércéddel annál inkább :) nem az a bajom, hogy az epsxe-ben illegálisan használod a BIOS fájlt, az a bajom hogy a psclassicot csak a "gyári bios"-al engeded/engednéd rajthoz, hogy igazold a saját nézőpontod, holott a "lopással" láthatóan neked sincs gondod, úgyegyébként.... :D

    tényleg ennyire nem AKAROD érteni? :D

    #37 Synthwave szerintem ez amolyan nagy corporate elk*rás volt inkább... nem akartak kimaradni a játékból, tudták, hogy ez amugyis inkább csak aprópénz, de PR-nak jó lehet... viszont ennek megfelelő alázattal, hozzáállással fogtak neki... vagy a megbízottak iszonyúan átvágták a sonyt, kompetens belső embert meg sajnáltak a "projektre" (az nem lehúzás, hogy a 60hz-es kimenet ellenére PAL játékokat is tettek a kínálatba... az a bődületes "beleszarás" kategória).

    a játékválaszték meg.... a ps1 elsősorban 3rd party fejlesztők konzolja volt, tehát elég melós/drága/lehetetlen a licenszeket ledumálni (GT-t remélem senki nem várt, ill. sok játék a mai napig megvehető máshol, miért adná ide egydollárért a sonynak?) és ~1300 játékból 20db esetén soha és senkinek nem fog igazán megfelelni a választék egyébként sem :)

    #39 ivana a ps3 szerintem is nagyon jó alternatíva, bár viszonylag melós (ha módosított a konzol), ill. korlátolt (ha eredetizel). és nem is elég olcsóak a gépek az én izlésemnek, jelenleg :D

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz ivana #41 üzenetére

    nem arra gondolok, hogy megtörni melós, hanem utána "működtetni"... még user tesztet is csináltam, mivel van egy kedves (de laikus!) ismerősöm, akinek fighting force a kedvence... (és kb az egyetlen, amit játszana... és erre kellett megoldás... és HEN-t indítgatni, updatekre figyelni, korrigálni, frissíteni, webman, stb stb stb.... )

    addig szórakoztam, hogy a végén vettem egy minit is belőttem neki "véglegesre" és "örökre jó", szinte gyári, egyszerű és érthető.

    #42 Synthwave iszonyat off, de írsz pár címet, ami szerinted kötelezően fel kellett volna kerüljön és reálisan fel is kerülhetett volna (és hogy mi helyett!) ? (nekem anno nem volt ps1, így csak "tanultam" az infókat, nem személyes tapasztalatok, tehát nyilván máshogy láthatom a dolgot és kíváncsi lennék :) )

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    Piftuka: GT-ben közel 200 eredeti autó van, ~licenszelhetetlen cím. Crash activision, kizárt hogy a mostani címek mellett adták volna (vagy ne kértek volna vagyont érte). TR/SH viszont teljesen jogosak, talán az árukon úszthattak el. 8990ért nyilván nem kérdéses a psclassic, de ez ugye anno 30ezer környékén nyitott.... (és egyébként szerintem a minősége ártól függetlenül botrányos, mármint az emulációra gondolok, viszont az javítható... a sega/nintendo remek gépei mellett egyenesen vérlázító - te moddoltad bármelyiket is?)

    Synthwave: mint személyes kedvenceid, OK.
    De... a 20 címből 3 finalfantasy, meg még két (j)rpg lett volna?? egy szériából szvsz elég 1-1 cím, az FF7-nél "ismertebbet" pedig aligha lehetett volna kiválasztani... Resi ugyanez, ott az első. Wipeout zenék miatt esett ki tippem alapján, Tony dettó. Ezekkel amúgy egyetértek (ahogyan Piftuk GT-jével is) elvben, de realitásuk 0.

    És igen, a kikerülő címeknél könnyebb a dolog, talán csak a Twisted Metal ~kötelező PS cím, az semmiképpen nem mehetett volna :D

    A nitnendonál a 16bites korszakban a licenszgondok elhanyagolhatóak voltak, "könnyű" volt így nekik.......

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz Synthwave #47 üzenetére

    Nagyágyúk, csak nagyon egysíkú lett volna a kínálat ezekkel. Tény, volna játék, ami szerintem szinte senkinek nem hiányzott volna..... :)
    Zenék licenszelése bonyolult, sokszor egy gép, egy megjelenésére volt szerződés, máskor pár évre csak, stb. És a sony nem egy nagy cég, sok kisebb jogi entitás, így simán lehet h sony játékban sony zene licensze járjon le, nem hiszem h 20 éves szerződésekre uszítanának jogászokat, hogy neked, nekem jó legyen :D

    Piftuka: a GT-ben autómárkák szerepelnek, amik megjelenésére akkor szerződést kötöttek... nem véletlen tűnnek el folyamatosan az autósjátékok a "boltok" polcairól. Forza kapcsán az MS nyilatkozta jópár éve, hogy lejárnak licenszek, ezért kerülnek le a kínálatból a játékaik.

    Nyilván így olcsó, hogy mondjuk csak 2 évre veszed meg a Toyota brand használati jogát :(

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák