Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mattyokar

    tag

    Miután megnéztem, nekem is az jutott eszembe, hogy ez rosszabb, mint az előzménytrilógia (de biztos csak rosszul emlékszem azokra).
    Se Star Warsnak, se történetnek, se filmnek nem volt jó szerintem (pl a végén az az aránytalanul elnyújtott jelenet fájdalmas volt).
    Engem nem zavar az, amit mondanak sokan, hogy az Episode IV copy-paste-je ez, inkább pár egyéb dolog:
    - azt fel tudtam fogni, hogy a First Order a régi Birodalom romjaiból összeeszkábált berendezkedés, és feltételezem, hogy Yakku az ő fennhatóságuk alá tartozik. Van ugye az Új Köztársaság, amire azt hihetné az ember, hogy az lett az erősebb. Akkor minek ide megint Ellenállás? Ezt sztem nem magyarázzák meg. Se azt, hogy ki az a setét gyurmafigura, honnan lett, bár az még oké, hogy őt későbbre tartogatják.
    - Finn. Bizonyára egész életében arra képezték ki, hogy wc-t pucoljon. Lemennek a faluba (értsd: sátortáborka), melózni egy kis szebpénzért, és döbbenten áll, hogy ő most mégse wc-pucoló, hanem őőőnie kell. Hátnemerrővótszó. Értsd: ez az egész "ráébredekhogymivagyunkagonoszokmertölünkésakkormostinkább azokatmészárolomleegytőlegyigakikkelfelnőttem" nagyon nincs megalapozva, csak elénk tesznek valamit, mi meg fogadjuk el.
    - aztán. Ha valamit keresel a földön, mondjuk elejtettél a kertedben egy húszezrest, akkor nem úgy próbálod megkeresni, hogy felgyújtod a kertet. Meg akarjuk találni a droidot meg az embereket. Ezért légicsapással a földdel tesszük egyenlővé a települést (sátortábort). Minden. Egyes. Alkalommal.
    - Rey. Tökéletes sminkkel, elejétől a végéig. Fejből tudja nemcsak azt, hogy az ezernyi kapcsoló, kar és bicbac közül mikor melyeket kell meghúzni, de még azt is tudja, mi veszi ki a vízbül az oxigént. A nagy böszöm Falconnal meg olyan manővereket végez, amiket az évekig képzett pilóták a kisebb és mozgékonyabb hajóikkal se képesek megtenni. Erő ide-vagy-da, azért ez túlzás. Rey szinte már mindenható, képezni se kell (ja, van neki az a pöfögő roncstelepi járgánya, aminél nem is kell a motornak bekapcsolva lennie, hogy az antigravitációt fenntartsa. Megy az anyagnak magától. Vagy az Erőtől)
    - Millenium Falcon. Év(tized?)ek óta ott hever a ponyva alatt, csak úgy. És még egyben van. Egy sivatagi sátortábor szélén, amelyik abból él, hogy űrhajókat szed szét. Simán fel is lehet menni rá, egy ponyva kivételével semmi nem zárja el a külvilágtól, illetéktelenektől. Amúgy Hanék meg ééépp akkor járnak az űrben, mikor a két szerencsecsomag elakad, illetve a Falconból is kifogy az adrenalin, és rájön, hogy mégiscsak fáj a lába. Utána mondjuk vígan odaverik megint mindenhez, oszt kutya baja. Legalább a hülye kitalált alkatrész-nevek még mindig megvannak :D
    - az ezer éves hernyóhölgy palotája (amelyik eccercsak eltűnik a föld színéről, mer' airstrike).
    x+1 alkalommal tapasztalták a szereplők, hogy a focirobotot keresi a fél galaxis, de azért továbbra is mutogatják mindenfelé. A dörzsölt és nagytudású társaság... Értem én, hogy Han megöregedett, de ennyire?
    - fénykard-gátló tonfa? Meglepetés volt, de... egye manó, elmegy.
    - Halálcsillag III. Mert az kell. Szebb, jobb, nagyobb. Kár, hogy az ellenkező hatást érték el nálam. Szóval ez az új birodalom elég zsozsót harácsolt össze ahhoz, hogy összerakjon egy ilyet titokban. Aminek megint van egy gyenge pontja, de legalább már nem annyira egyszerű azt kiütni.
    (emlékeim szerint beszélnek arról, hogy kiküldtek egy felderítőt, de azt már csak a működésbe állítása után, és az csak igazolta azt, amit a wc-tisztítással megbízott szakértőnk mondott. Illetve ez a takarítóbácsi lerajzolta a teljes bolygót, mert be kellett magolniuk az iskolában a teljes tervrajzot. Előzőleg legalább R2D2 volt az, aki belemászott a Halálcsillag komputális anyabázisába, az sokkal hihetőbb. Az egész taktikai megbeszélés annyi volt, mintha egy középiskolás rögbimeccs előtt lett volna. Semmi súlya ennek a jelenetnek se.
    Amúgy milyen jó, hogy ez egy bolygó, de mindenki épp ott van az energiaszabályzós épületkomplexumban vagy környékén. Amit addig lövünk vadászokkal (nem bombázókkal) amíg tudunk. Vagy csak ez a 10 X-Wing maradt az egész seregből?

    Most már abbahagyom, sok ez így is. Lényeg: semmi súlya/megalapozottsága sem volt a jeleneteknek, csak amolyan előregyártott részletek követték egymást. Még Han halálánál se éreztem - bár azért gratula, hogy meg merték lépni.
    Kylo Ren színészének arcával is ki vagyok békülve, Darth Emónak elmegy.
    ...
    Szóval, ha kisebb, emberibb léptékű történetet faragtak volna, nem akarnak egy csillagrendszereket egy gombnyomásra elpusztító instantwin cuccot is beletenni, akkor több lett volna.
    Ja igen. Ha meghal az a cucc, aminek segítségével bent tudják tartani a felgyülemlett energiát, akkor vajon ménem lehet az a megoldás, hogy kieresztik azt az energiát? Valami fan biztos kitalál ehhez is valami magyarázatot, bár lehet, hogy nem kellene ilyet keresnem, hanem elfogadnom, hogy mercsak.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs okostelefonom, ezért nem tudok azonnal válaszolni --- The Dude abides (lelkes újonc 10+ éve)

Új hozzászólás Aktív témák