Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hasek

    Közösségépítő

    válasz Dany007 #3 üzenetére

    Építsed(mellesleg teljesen jogosan :R ), de akkor a kerékpárutakat is.

    Gyulán voltam a nyáron, és gondoltam tekerek egyet. Kibéreltem egy jó kis bringát, és vettem egy turista térképet. Sárga, szaggatott vonal jelezte a kerékpár útvonalakat a közelben, vagyis azt, amerre ajánlott menni. Aznap tekertem 60km-t (Gyula-Doboz-Békéscsaba-Szabadkígyós-Gyula). Ebből a 60km-ből, csak bő 10km volt kerékpárút. Pedig mint írtam, ajánlott útvonalon mentem!

    Tudom én nagyon jól, hogy megvannak az állatok a kerékpárosok között éppúgy, ahogy mindenhol máshol is. Nap, mint nap tekerek le 6km-t vidéken, amíg oda meg vissza megyek az állomásra, és láttam már olyan esetet is, hogy a 60 éves mamika jobbra int, és balra kanyarodik... Másik eset (ekkor kocsival voltam), csávóka az út széli kis boltból jött ki a bicajjal, és kivágódik elém. Meg sem áll, körül sem néz, csak mint a terminátor, megy és kész... Simán KRESZ-hez kötném én is a dolgot, minden zokszó nélkül. A kis elektromos-kerékpárt meg még inkább. Azt simán betenném a mopedek mellé.

    Viszont ezzel szemben, olyan dologért ne szidjuk a másikat (jelenesetben a bicajosokat), aminek betartásához külső feltételeknek is teljesülniük kellene, de nem teljesülnek. Én, mint kerékpáros, nem tehettem arról, hogy nem volt kiépítve kerékpárút a kerékpárosoknak ajánlott útvonalon. Bele is lökném a rendőrt az árokba, ha ilyen helyzetben elkezdene kötekedni. Előbb építeni kellene kerékpárutat, s csak aztán odaterelni az odavaló közlekedőket. :U

    Üdv. H

Új hozzászólás Aktív témák