Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Locutus

    veterán

    válasz BBéci #256 üzenetére

    Ráadásul az IFC megöli az input lagot is. Aztán akkor a hajunkra is lehet kenni az amúgy elég jó ~20ms-ot a W9-en.

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

  • dezz

    nagyúr

    válasz BBéci #256 üzenetére

    1. Sejtettem. Azt magyarázd meg, hogy:
    a., Hogy lehet ugyanannyi vagy alig nagyobb az érték egy nagyon gyors panelen, mint egy régi, lassú panelen?
    b., Mitől lesz 2x annyi 100Hz-es (csak interpoláció, BFI nélkül) módban, ha egyszer a panel válaszideje ugyanannyi, sőt ilyenkor 2x történik váltás 1x helyett? (Ami miatt csökkennie kellene az értéknek...)

    2. Ismerem a hibáit (12 évvel ezelőttől vannak ilyen tévéim), de az egyre jobb interpolációs technikákkal egyre kevesebb a valóban kiütköző hibázás, a mozgó objektumok (vagy azokon belüli kisebb álló részek) szélein jelentkező "aura" is egyre kevésbé zavaró, együtt lehet vele élni. Így is sokkal jobb az eredmény. (Már sportnál és normál tévés tartalomnál, a 24p-t én sem "bántom".) Ez nem csak az LCD-s megjelenítés javítására szolgál, hanem a mozgás finomabbá tételéhez bármilyen megjelenítőn.

    3. Csak annyira, amennyire a plazma a "beépített" BFI-jével, vagy amennyire a moziban történik ugyanez... Vagy a mozit is megette a fene? :U Nem, a BFI-t semmiképpen sem lehet a "haszontalan" trükközések közé sorolni!

    (Úgy is jól működik, ha nem csak képváltáskor van egy BFI [ami az alaprátával megegyező rátájú villogást eredményez, bár ez plazmánál sem akkora gond, de LCD-n mégsem alkalmazzák], hanem frame-időben is egy vagy több, amikor is a képvillogási ráta 100, 150, 200, stb. Hz. Persze nem kötelező egész nap így tévézni, csak amikor igazán számít a jó mozgás. Pl. a cikkben szereplő tévén ilyen valamelyik mozis mód.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák