Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz LámaZ #4 üzenetére

    Persze, hogy jön. A behozatalnak is vannak költségei és a kereskedő hasznot is akar látni rajta. Igaz nem sokat, mert a 200k alatti monitorok piaca annyira kiélezett, hogy egy ilyen tételnél sokszor 3-4 ezer forintos hasznot jelent az árgépes árháború miatt. Nálunk inkább 90k körül lesz az ára.

    De engem inkább az zavar, hogy a gyártó weboldalán sem lehet elérni azt az információt, hogy mekkora színtér fedéssel bír. Persze ez az IPS nem az az IPS, meg nem is profi grafikai munkára való, de amatőr fotósok és grafikusok számára azért ez is lényeges lehet.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz TESCO-Zsömle #23 üzenetére

    Igen, de piactól függően lehet benne +/- néhány százalék szórás, plusz az adott viszonyok között (pl: nincs konkurencia, nagy a kereslet de kevés van készleten, stb) is változhat az ár. Ide is linkeltek be páran webshopot ahol már kapni. Egyik 80k felett a másik 110k felett adja.

    Én sem a 280 EUR-ra tettem rá vámot vagy áfát amikor azt mondtam, hogy 78 helyett reálisabb egy 85-87 ezres ár idehaza. Ami valljuk be nem egy hatalmas mellé lövése az ajánlottnak, ennyi szórás benne van minden piacon.

    (#26) edward2: Azért a képernyő méretén és felbontásán kívül sokat fejlődtek a monitorok 6 év alatt! Ha munkafelület alatt valódi munkát értesz akkor meg pláne! Egyébként 20" után egy 27" méretű monitor igen jelentősen nagyobb, de vehetsz 32-34" méretben is. Ha te ebben nem érzed a jelentős munkafelület növekedést akkor vegyél még két monitort és egy három monitoros leosztásban talán majd fogod. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz edward2 #28 üzenetére

    Én fizikai méret és felbontás párosáról beszéltem. Mellesleg a több monitoros rendszerek esetén is növekszik a felbontás a fizikai mérettel együtt. A 27"-es szegmensben meg már bőven vannak Full HD felbontás feletti monitorok, nem kell az egész kínálatot csak ezen AOC képernyő alapján megítélni.

    Szóval van változás az elmúlt 6 évben, nem is kevés.

    Mellesleg nem igazságos egy TV-t egy monitorral összehasonlítani, mert nem azonos távolságból nézed. Minden ember látása eltérő felbontó képességgel bír, de azért egy több méterről bámult 50"-es Full-HD TV már igen jó képet ad. Persze lehet még fokozni a PPI-t, de pont a TV az ami esetében nincs értelme, mert a következő nagy szabvány a 4K lesz.

    A monitor meg más tészta. Ha nem férsz el a jelenlegi méret és felbontás mellett akkor vegyél nagyon drágán 1920×1080-nál nagyobb felbontású monitort, vagy használj több monitoros rendszert. Ez egy tipikus grafikus workplace-en is bevett szokás.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz edward2 #32 üzenetére

    Amit nem ért az egyszeri vásárló, hogy az ipar nem csak a gyártókból áll, hanem a tartalom előállítókból is, ezek pedig szimbiózisban élnek.

    Csak egy példa:

    Manapság a legnépszerűbb felbontás egyértelműen a Full-HD szabványban rögzített 1920×1080, avagy a 1080p. Ezen a felbontáson jönnek a televíziók, mert ehhez megfelelő műsor sugárzás van a piac szempontjából jól frekventált országokban (ne csak Magyarországból indulj ki) és ennek megfelelő tartalmat állítanak elő a mozifilmesek is (ez utóbbi csak féligazság, mert ők már most 4K-ra dolgoznak, de ebből megfelelő megjelenítők hiányában még csak Full HD-t kap a néző/fogyasztó). A monitor gyártók pedig szintén tartják magukat ehhez a felbontáshoz a consumer szegmensben, mert egy 23-24" méretű monitor már bőven nem csak játékról és netezésről szól, hanem igen sok esetben egy "home media center" szereplője. Ezen nézed a HD filmeket is, melyből a legjobb minőséget natív felbontáson tudod kihozni.

    Még 2-3 év és elkezd komolyan terjedni a 4K formátum (melyet a szakmában említenek még UHD - Ultra High Definition) néven is, ez nagyjából 8 megapixeles képet eredményez majd a jelenlegi Full-HD 2 megapixeléhez képest. Nem lesz elég nagy az ugrás? Hogy a viharba ne... kapásból négyszeres... elfelejted majd az Apple által kitalált retina bullshitet.

    De mondok valamit: Ázsiában már tesztelik a Hi-Vision (azaz 8K) televíziós rendszereket valós broadcast szórásban, ez pedig 33 megapixeles felbontást ígér.

    Ha ezen az infó morzsán átrágtad magad, akkor meg kell említeni, hogy itt még mindig csak a consumer felhasználást súroltuk, azaz az otthonra, szórakozás céljával vásárolt monitorokat és televíziókat. Jelenleg is kaphatsz 4K monitort ha ki tudod fizetni a nagyjából tízezer dolláros árat. Igen, ennyibe kerül és pusztán munkára van: Filmstúdióknak és kórházaknak szánják főleg (utóbbit például a szuper nagy felbontású digitális röntgenfelvételek, MRI felvételek elemzésére, éppen ezért nem RGb hanem monokróm). Ebből is látszik, hogy létezik élet Full-HD felett is, de ezek munkára vannak (még... hiszen ha indul a nagyobb volumenű tömeggyártás akkor a consumer rétegben is megjelennek az olcsóbb alternatívák). De már otthonra is vásárolhatsz 200k körül (illetve inkább felette) Full HD-nál nagyobb felbontású monitort, jellemzően a 27" vagy nagyobb méret esetén. De ezek nagyrészt munkára teremtődtek, nem otthoni szórakozásra.

    A TN+Film pedig mostanában kezd kihalni az olcsóbb IPS panelek hatására. Ezek az IPS monitorok már egész jó szolgálatot tesznek amatőr grafikai munkára, de ne felejtsük el, hogy többféle IPS panel típus létezik, melyek sokkal profibbak és szintén csökken az áruk (viszont játszani nem fogsz velük, nem arra tervezik őket, hanem komoly grafikai, filmes, nyomdaipari, fotós munkára). Ezért is mondtam, hogy a fejlődést nem csak fizikai méretben és felbontás növelésben lehet mérni, hanem a paneltípusok fejlődésében is, minőségileg meg hatalmas az ugrás TN+Film és IPS között (leszámítva a válaszidőket, de az IPS is rohamosan hozza be a lemaradást... és a TN+Film esetén sem kell elhinni a csodásan hangzó 2ms válaszidőket, mert a valós szám ennél jóval alacsonyabb ha nem csalunk az adatokkal és megfogalmazásokkal és figyelembe vesszük az egyéb perifériáink válaszidejét is).

Új hozzászólás Aktív témák