Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz DraXoN #82 üzenetére

    Lehet igazad, ugyanis letiltottam biosban a teljes sata egységet, valamint "AHCI" maradványát eszköz kezelőben, és így 4x-es pci-express port teljes sebességén, használja az NVMe ssd-t, helyesebben annak a chache-ét és végleg eltűnt minden akadás ami sata+nvme ssd-nél előjött.

    Biztos finomítanak rajta, nekem már mindegy. :)

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz DraXoN #82 üzenetére

    Nem látok lassulást Ryzenen NVMe mellett. Mérésben sem.
    Anno ezt feszegettem a topicban és létezett is, 4k-ban szintetikus tesztben is jóval gyengébbek voltak (amit még nem biztos, hogy érzel használatban) de a spcetre patchekkel az Intel 4k-s eredmények szépen feleződtek, de inkább harmadolódtak. Most szvsz alig van különbség így mérve is a Zenhez képest.

    Az energiatakarékosság meg sajnos nem ennyire egyértelmű.
    - Van amit mindkét oldalon tudsz állítani, pl. PCIe link sebesség visszavétele.
    - De van ami SSD specifikus, pl. notiban nekem voltak olyan SSD-im amikben a SSD oldali APM-et gyártói sw nélkül nem lehetett mókolni. Ha akksira kerül belassult brutálisan. A win töltőkör 3x lassabban forgott és töltött be +20-30mp-ek! és használatban is simán HDD érzést keltett.
    - Ill. vannak a cpu oldali beállítások amik a random 4k-ra nagyon hatnak. Ez szintén állítható AMD-nél is (Pl. a win energiasémába is beállítható, hogy megjelenjen mennyire agresszíven léptet fel-le órajelet, mikor megy aludni egy mag vagy core parking mikor-hogy legyen.)

    De ugyanúgy Intelnél is ott a Speedshift évek óta és senki nem foglalkozik vele. Biosról biosra változik, hogy lehet-e állítani és/vagy mi a default, be van kapcsolva vagy nincs. Az agresszivitását meg kb. csak ThrottleStop-ban lehet állítani, biosban sem láttam soha. Pedig pl. ez sem keveset dob/vesz vissza egy sima CDM-es 4k mérésből.
    Annyira agresszíven és főleg nagy frekin tudnak már a magok mindkét oldalon le-fel órajelet, állapotokat állítgatni, hogy bármilyen nem 100% terhelést adó tesztnél számítanak ezek is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák