Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Ragnar_ #65 üzenetére

    Ahol 1 erős szál kell ott meg a P4 10GHz a nyerő... ez kb. ennyire releváns.
    Vannak persze akik pályanapra vagy épp a szántóföldre vesznek négykerekűt is, mindenkinek (tök) más lesz a jó spec célra, de átlagban mindkettő baromi közel van egymáshoz. Hol az egyik jobb, hol a másik. És a lényeg, hogy egyik sem rossz/vállalhatatlan már egyik lényeges szempont szerint sem. Ár alapján meg egyértelműen az AMD felé billen a mérleg nyelve jelenleg. A spec esetekre meg lehet keresgélni...

    Itt közben kiosztották s.bala31-t is. Nekem annyi jutott eszembe a hsz-éről, hogy ki nem szarja le?
    Tuningpotenciál? 4 vagy 5GHz? Milyen extra erő, mire és milyen áron? Hogy 35 vagy 45W a fogyasztás 6/6 vs 6/12 procinál? Mindkettő rohadt jó és elég közel van.
    Aki csak az egyik (bármelyik) oldalra tud gondolkodni a mai modellek mellett az nem igazán bírja felfogni mit is lát.

    @Sinesol
    Én i5-ről váltottam, én is érzek különbséget, de a sima 2600 javára. :)
    Viszont viccet félretéve: ez tényleg jóval inkább múlik a körítésen, és abból is inkább sw oldalon, mint a hw-n. Láttam már NVMe rendszert is döcögni szétpatchelt winnel, míg a 200GE-m száguld SATA-val is egy kicsit optimalizált rendszerrel.
    Kicsit hasonló, de talán legjobb példa erre a boot time - erre is sokan izgultak/nak régen is, pedig sok értelme nincs ha egy adott limiten belül van, ami már kényelmes. Szóval sokan küzdenek érte, nálam a mai napig egy közepes SATA SSD-vel Ivy mobil i5-tel (2/4) szerelt Samsung vezet. Úgy belőtték az UEFI-t, hogy a gombtól 3-4mp alatt a desktopot tölti. Pedig lassan oldtimer korba lép. :D
    Tipp. Ryzennél elég részletesen állítható az energiaséma. Mikor legyen core parking, legyen-e, mikor menjenek aludni a magok, mekkora terhelésnél ébredjenek, stb... ezzel lehet valóban érezhetően állítgatni a response time-ra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák