Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz #52931072 #71 üzenetére

    "Mintha nem a mi vérünket szívná az összes nagy márka."

    ?? Miért szívná? Nem kötelező vásárolni, a termékek kifejlesztése pedig felfoghatatlan pénzekbe és szaktudásba kerül. Nem értem az emberek miért gondolják azt, hogy ezt majd "okosba" megkapják szinte ingyen. Ezek piaci szereplők, azért ölnek pénzt, szaktudást és időt egy fejlesztésbe, hogy utána profitot termeljenek.

    Ha már mindenáron vérszívót akarsz keresgélni, azt nem a versenyszférában kell, hanem a közszférában, mondjuk a kormányok személyében. Az adók zöme ugyanis valóban vérszívás és ott választási lehetőséged sincs, ki kell fizetni ha tetszik, ha nem. Az vérszívás.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz #52931072 #103 üzenetére

    Mivel ez hajtja a gazdaságot és vezet fejlődéshez, ezáltal lehet pl. interneted és gyakorlatilag minden egyebed, beleértve a kaját az asztalodon! De igazad van, végülis élhetnénk a bronzkorban is stagnálva az idők végezetéig anélkül, hogy oktányit is fejlődjünk.

    Az, hogy a profittal mit csinál egy piaci szereplő, kizárólag az ő dolga (részvényeseké, tulajdonosoké). Ahogy az meg a Te dolgod, hogy a fizetésedet mire költöd. Megdolgoztál érte, senkinek semmi köze hozzá, hogyan és mire költöd el. Egy cégnél sincs ez másképpen (illetve kicsit de, viszont ebbe most nem megyek bele). Ez tehát nem érv most itt.

    Én nem azt írtam, hogy _minden_ adó vérszívás! Ugyanakkor tény, hogy sok olyan tétel is van közte, ami igazságtalan és nem közérdeket szolgál. Én is megkérdezném, hogy Te hol élsz, ha nem látod, hogy a világon mindenhol személyes célokra lopják szét az adókból befolyt pénzeket, a különbség csak a lopás, illetve a lebukás veszélyének _mértékében_ van. Az adót meg kell fizetned akkor is, ha pontosan tudod, hogy nem szolgál közérdeket és nem kapsz cserébe az ég világon semmit, ezzel szemben nem vagy köteles pl. VGA kártyát venni, ha vérszívásnak érzed amit a pénzedért cserébe a gyártó kínál számodra.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz #52931072 #109 üzenetére

    "A jégsapkák is csak látszólag olvadnak"

    Ez meg hogy jön ide?? Ha tenni szeretnél ellene, akkor hajrá, ne használj elektromos energiát, ne használj gépjárművet, illetve akkor aztán főleg ne vásárolj VGA kártyát és CPU-t sem, mert ezzel mind aktívan hozzájárulsz a szennyezéshez! Megjegyzem, ha nem pörög a gazdaság, akkor olyan fejlesztésekre sem lesz pénz, amivel a szennyezés csökkenthető, vagy megszüntethető!

    "Összefoglalva, nem mi vagyunk azért, hogy fogyaszthassunk, hanem a termék van azért, hogy fogyasszuk."

    A termék szerinted honnan keletkezik? Ide "teremti" a semmiből az a bizonyos nem létező rőtszakállú mesehős? Mert ha nem -márpedig nem-, akkor a termék előállításához tőke, szaktudás -amihez magas szintű oktatás- kell, infrastruktúra, és a legkülönbözőbb technológiák tömkelege...Mivel az oktató, a mérnök, a tudós, a bányász és a termékelőállítási láncban senki más sem dolgozik ingyen, illetve a nyersanyagok szintén nem teremnek maguktól a gyár kapujához finomítva, tisztítva és feldolgozva a mélyből, a víz alól vagy egy hegy gyomrából ingyen, tehát értelemszerűen a terméknek is ára lesz...Viszont mint mondtam, eldöntheted, hogy megvásárlod vagy sem, van választásod! Azt viszont verd ki a fejedből, hogy alanyi jogon jár!

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák