Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    válasz lacus83 #91 üzenetére

    Milyen vörösvonal? Két cégről van szó akik hardvereket gyártanak.

    "Mivel is lesz rosszabb az uj Intel széria mint a Ryzen?Árat és teljesítményt nem tud senki,specifikáció van semmi más."
    Melegedésben tuti :DDD 9900K is lazán benyelte a 180-200 watot.
    10900K 125 watt TDP ami által lazán 200 watt felett tud majd falatozni. Hogy mivel lesz rosszabb az új széria is látatlanban?
    Hogy az intel még mindig ott ragadt 14 nanométeren, a TDP/fogyasztáson ez meg is látszott már. Meg mindenki tudja a Comet lake-s nem hoz új magokat, nem emelkedik az ipc se.
    A Skylake reszelgetés magasabb órajelen jön piacra, több maggal szállal.

    A Zen ellenben már 7 nanométeren van, sokkal barátságosabb az ára és valóban emelkedett az IPC.. Intel a világ legjobb/legnagyobb processzorgyártója. Akkárhogy nézzük tény még 14 nanométeren is szépen tartja magát. Itt szimplán azzal van a baj, hogy egyszerüen semmi újat nem dobott a piacra a Skylake óta. A gyártás is 2 évenként csak egy +-al bővül.
    Na most miért érné meg egy sebezhető, túlárazott durván mellegedő processzort venni. ???

    Régen mikor az I5-3470-et egy FX 6300-al össze mértem. Le tettem a kalapom, GTA 5 Alatt az intel i5 úgy ledarálta az FX 6300-at öröm volt nézni. Akkor mondtam semmi pénzért nem kéne amd.

    Régi mérésem azonos beállitáson!!! R9 270X mellet GTA 5 Very High.
    FX 6300 45 átlag 30 minimum fps, I5-3470 betonstabil 60 fps.
    Ezért is vettem régen az intelt, ráadásul sokkal kevesebbet evett és mellegedés se volt.

    Ezzel van a bajom hogy manapság már nincs meg ez a különbség, igérget éveken keresztül. A fejlődés meg végül csak nem jön el.
    Hozzon valami az intel 10 vagy 7 nanométeren, 40-50% ipc emelkedéssel ismét emelem majd kalapom elöttük. De ameddig tökölnek meg reszelgetnek nekem ne mondja senki elismerést érdemelnek.

    .

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák